בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ח"כים מהימין חמים על בחירתו של תומרקין 
 
 צ`יטה. חולק על הגדרת האמנות על פי תומרקין   
 
מערכת מיקסר

שאול יהלום, משה גפני וצ'יטה כהן ממשיכים את הדרמה הצפויה מראש של פרס ישראל ליגאל תומרקין. מי הזמין נר ואליום לתחת?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בדייקנות שהיה אפשר לכוון על פיה שעון, צצים חברי כנסת, בינתיים מהצד הלא שמאלני של הסקאלה, ומביעים התנגדות להענקת פרס ישראל ליגאל תומרקין. ח"כ שאול יהלום מהמפד"ל אף שוקל לפנות לבג"ץ, "זו בושה וחרפה שאדם גס רוח כמו תומרקין יקבל את פרס ישראל", אמר יהלום לעיתון "מעריב", "זו בושה למדינה וזילות של הפרס. יכול להיות שיצירותיו ראויות אבל הוא אינו ראוי".

משה גפני מיהדות התורה מתנגד אף הוא בטענה כי "אי אפשר לעשות הבחנה בין תומרקין האיש לבין יצירותיו. בדיוק כשם שאי אפשר לעשות הבחנה בין היצירה השערורייתית בשוודיה לבין המסר שהיא שידרה של תמיכה בטרור. באופן אישי תומרקין הוא אדם נחמד אבל אי אפשר להענק לאדם כזה את פרס ישראל".

אך הגדיל מכולם לעשות חבר אליעזר 'צ'יטה' כהן מהאיחוד הלאומי, שחולק על תומרקין אמנותית דווקא, "מאז 1967 הוא אוסף גרוטאות ושאריות של כלי מלחמה ועושה מהם פסלים. זאת לא אמנות, זה משהו שגם הבן דוד שלי והבן דוד שלך יכולים לעשות".

תומרקין עצמו הגיב על ההודעה על קבלת הפרס בהפתעה מהולה בביטחון עצמי. "אני תמיד מופתע כשעושים דבר טוב. תמיד כולם נגדי. יש מדיניות לצמצם את צעדיי, את פועלי", אמר ל"הארץ". "אני חושב שאם יש פסל בישראל שמגיע לו לקבל את הפרס זה אני, ולא מהיום, אלא עוד משנות ה-70 וזה מאוד טרגי שאני צריך להעיד על עיסתי. רק בגלל שיש לי פה גדול שמו אותי בסוף רשימת המועמדים".

ל"מעריב" אמר התומרקין: "אני מאד שמח לקבל את הפרס ואני חושב שמגיעים לי שלושה כאלה. למה תמיד כשאני מקבל פרס מתייחסים לזה כלידת עכוז ומנסים לעשות פרובוקציות? פוליטיקאי זה פוליטיקאי ואמן הוא אמן''. על התבטאויותיו הבוטות אמר לגלי צה"ל: "מי שאומר שאני גזען הוא טמבל. אני פשוט אוהב לצחוק על אנשים שלוקחים כל כך ברצינות את הייחוס שלהם. אז אני חצי-נאצי, מה אני אעשה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by