בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טאטו חוזרת! 
 
 
תמר גלזרמן

15 שנים אחרי האלבום האחרון, שבים אלונה דניאל, ערן צור ויובל מסנר עם שירים חדשים וגישה קאמרית-אלקטרונית. תמר גלזרמן חטפה כמה מילים עם דניאל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"טאטו", הרכב האייטיז הישראלי החשוב שכלל את ערן צור, אלונה דניאל ויובל מסנר, מתאחד להוצאת אלבום שיכלול ארבעה שירים חדשים של הצוות ועיבודים קאמריים-אלקטרוניים ל-13 שירים מהרפרטואר הקולקטיבי והאישי של החברים. סינגל ראשון, "שווקים ורחובות", כבר יצא.

טאטו התפרקה אחרי אלבום אחד, "חתוך תוכן", שיצא בשנת 1988. שיתופי הפעולה בין חברי הלהקה המשיכו במהלך השנים, כשלאחרונה נותנת השלישייה מספר הופעות קאמריות אינטימיות.

- אלונה דניאל, איך זה שהאיחוד מגיע דווקא עכשיו?
"יובל למד באירופה תזמור לכלי קשת בהרכבים קאמריים והוא הגיע לשיא, בעיניי. יש לו דרך משלו לתזמר דברים. אחרי כל הברטוקים, הוא המציא דרך שונה, משל עצמו. הוא לקח שירים שלו, שלי ושל ערן, מכל מיני תקופות, חלקן מטאטו, כתב שירים חדשים ותיזמר הכל לרביעיית מיתרים - מה שמכתיב גרסה אחרת ושונה לחלוטין לכל השירים. בהתחלה הופענו עם רביעיית כלי המיתר וראינו שבא הרבה קהל. אחר כך הרכבנו על זה לופים אלקטרוניים, גיטרות שלי ובס של ערן".

האלבום, שייצא בעוד כחודשיים תחת השם "רביעיית מסנר", יכלול שני שירים חדשים, קטע אינסטורמנטילי של מסנר ושיר חדש של אלונה דניאל. האחרונה מבטיחה ביצועים שונים ומעניינים של החומרים: "יש תחלופה בזמרים. ערן, לדוגמא, שר את 'ערפד', שזה שיר שלי, ומבצע אותו ביצוע שונה לחלוטין ממני, ביצוע הפוך. אני שירה עם ערן הרבה שירים שלו, כמו 'תמונה אימפרסיוניסטית' ו'רטוב וחם'. באלו שאני לא שרה אני מנגנת. הביצועים, באופן כללי, הם אחרים לגמרי מהביצועים המוכרים".

דניאל עצמה היתה פעילה בשנים האחרונות בהרכב השפנים של אלי סורני. בימים אלו היא עובדת עם קורין אלאל על אלבום סולו שעתיד לצאת בתוך כשנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by