בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תכיר, זה ג'ורג' 
 
 
מורן שריר

מורן שריר יודע שהאזרח אלחנן טננבוים הוא סתם ישראלי ממוצע שניסה להתקמבן, ושהדבר האחרון שהוא היה צריך על הראש שלו זה לחזור לישראל ולקבל באבי-אביו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
קובי מידן ואילנה דיין יכולים לבטל את המונית שהזמינו לשדה התעופה. גם ניסים משעל יכול להישאר בבית. רפי רשף עצלן, הוא בטח אפילו לא חשב על זה. את הראיון הראשון שלו לאחר עסקת השבויים, נתן אלחנן טננבוים לרשת זרה, אל מנארה. לא בטוח מה הערך העיתונאי של הראיון הזה, שעיקרו ברכות שטננבוים מחלק למארחיו משל היה מירה אברך אחרי דינר אצל הרבינים; אבל מה זה ערך עיתונאי בעצם? אין דבר כזה. הפרומואים לראיון ששודרו אתמול הם עוצרי נשימה כי הם מגלים לנו קצת מתעלומת טננבוים בת שלוש השנים. ומה בעצם התעלומה פה? מה כל כך מעניין. יכול להיות שהתעייפנו מהנראטיב השגרתי של חיילים אמיצים.

לטננבוים יצאה תדמית של איש מיסתורין בינלאומי. הסיפורים על העסקים המפוקפקים, הסמים, היהלומים, האהבות, הבגידות והחיים הכפולים (על פי שמועות ופרסומים זרים, בסדר), הפכו אותו לדמות שנעה בין הרשע בסרט ג'יימס בונד לבין בונד עצמו. נראה לי שטננבוים הוא לא זה ולא זה. אז הוא כנראה לא הישראלי הכי יפה, הוא לא אילן רמון ולא הצנחן מהכותל. הוא פשוט ישראלי שניסה לעשות את המכה, להתפרנס בין אם בכבוד ובין אם לאו. נראה שהיה משהו מסריח בנסיעה שלו ובעסקים, ואני בטוח שהוא מצטער על זה. לא מצטער על מה שהוא עשה כמובן, אלא מצטער שהוא נתפס. הוא עשה נסיעה קצרה, חשב שהוא יסגור עסקה קטנה בשושו ויחזור ארצה אבל פתאום הוא מצא את עצמו במרכז הריאליטי טלוויז'ן הכי גדול בעולם.

אף אחד מאיתנו לא לגמרי בסדר, כולנו חותכים בכביש, מרמים את מס הכנסה ולחלקינו יצא גם לגעת בחומרים אסורים. תארו לעצמכם שבפעם הבאה שתקחו שאכטה מבאנג או ממה שאתם לא שותים ממנו חשיש, יופיע זרקור ענק שיסנוור אותכם ואלפי מצלמות יתחילו לתקתק. ככה מרגיש אלחנן טננבוים, רק פי אלף. אני לא יודע מה היו תנאי השבי שלו אבל נראה לי שהיה לו סבבה שם. הוא נראה לא רע, הבריא קצת מאז התמונות הרזות שהמשפחה פרסמה. את משקפי הרייבאן המיושנות ורעמת המילואימניק החליפה תספורת קצרה שמשלימה עם הגיל. לא ברור רק אם הסוודר הנאה שלבש לראיון סופק לו על ידי החיזבאללה או שהוא הביא איתו מהדיוטי פרי. בכל מקרה מדובר בסוודר נאה מאוד.

המראיין שאל אותו לגבי השמועות על הקריירה המפוקפקת שלו, כך שסביר שטננבוים כבר יודע לאיזה ברוך הוא נכנס. יש להניח כי מתא כלא רגיל הוא יועבר, מיד עם הגעתו, לצינוק קטן של השב"כ. ולכן גם לא ברור המאמץ האדיר של ישראל להחזיר אותו. כאילו אין מצוקת מקום בבתי הכלא הישראלים גם ככה. טננבוים יודע שיעשו ממנו קציצות, ולכן רואים איך הוא לוקח את הזמן בצילומים בהם הוא מתלבש.

הוא אורז, מקפל, מסדר טוב טוב את העניבה. כמו חייל שמתארגן לחזור לבסיס ומנסה למשוך עוד שניה של אזרחות, שניה של חופש. צחוק צחוק, אבל נראה שכולם הרוויחו מהעסקה הזאת - חוץ מטננבוים. הוא יחטוף בראש מהתקשורת, ממערכת המשפט ומכוחות הביטחון, שכנראה עצבנים עליו אש. אם אי פעם יראה אור יום, הוא לא יעבור קילומטר בלי ששוטר תנועה יעצור אותו. סתם בשביל לעצבן. בית המשפט והכלא הישראלים יהיו קייטנה ליד מה שאשתו תעביר אותו. כל אחת מהן (ע"פ פרסומים...).

כי מיהו טננבוים? בחורצ'יק טוב, כזה שמספר בדיחות גסות במילואים. הוא בסך הכל ניסה לעשות כסף. אין לו חסינות, הוא מעולם לא עבר את מרכז הליכוד. סתם ניסה להרוויח כמה ירוקים, ובארץ זה פשע. ליד מה שידחפו לו לתחת כשהוא יגיע, דיראני ירגיש בתול.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by