בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תן לו בקבוואח! 
 
 
דרור נובלמן

"האודישן הגדול" הוא פיגוע תרבותי. דרור נובלמן שוחט ואז מספיד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ניסיתי. בחיי שניסיתי. נאמנות למערכת, לא נושכים את היד שמאכילה אותך וכל זה. אבל אני לא יכול יותר. קולגות או לא, מדובר בצואה. פשוט ככה. גוש צואה טלוויזיוני, מיצג זוועה. פיגוע תרבותי. אני מדמיין את קברניטי הערוץ צפונים באיזה חדר סגלגל ומעושן סיגרים, אחד מהם, דווקא נמוך, קורץ לסובבים: "חבריה הגיע הזמן שגם לנו תהיה תוכנית ריאליטי!".

הנוכחים מהנהנים, שבעי רצון. תוכנית ריאליטי? כמה נפלא! הצעירים ימותו על זה. שמנמנה אחת, דווקא משופמת, מרימה את ידה בחשש, "סליחה על השאלה... אבל מה זה ריאליטי?". שתיקה בחדר. מבטים נבוכים לכל עבר. הנמוך מכווץ את מצחו. "זה, אהה... נו, כתבו על בפנאי פלוס... זה כזה... כולם אוהבים את זה... זה כמו, איך קראו לזה... פרוייקט סטיב... או קחי אותי נינט... אה". הוא משתתק. מבויש. נתפס בקלקלתו. מאיפה הוא אמור לדעת מה זה ריאליטי. לפתע מפציע חיוך על פניו, חיוך שכולו ניצחון - "נביא את מיכל ינאי!". הנוכחים עומדים על הרגליים. גל תשואות ענק. שיחקו אותה - אין מה להגיד. זה ריאליטי.

רבע השעה הראשונה של הפיאסקו שעונה לשם "האודישן הגדול", מתחילה במעין קולאז' של צילומים בלי שום קשר הגיוני ביניהם. צדי צרפתי צועק, ינאי מקשקשת, העריכה קטועה וחסרת החלטיות ופסקול מוזר מטביע כל שוט ושוט (ייתכן העורך נרדם והקליט בטעות על התוכנית). זה בעיקר הזכיר סרט בר-מצווה. כולם מתרגשים ולא ברור למה. כנראה שהיוצרים החליטו כי פרטים כמו הצגת המשתתפים או הסבר קצר מהי התחרות, אינם נחוצים לקהל המתוחכם של ימינו. מה כבר ביקשנו? משפט בסיסי כמו "המתחרים יחולקו לזוגות, ישחקו קטעים מטלנובלה פיקטיבית, ובסופם נבחר מי עולה לשלב הבא" - זה יותר מדי?

ומה עם יצירת הזדהות עם המתחרים? המתחרים! הרי אם לא נכיר את המתחרים, אם לא נפתח אליהם חיבה, לא נרצה לשלוח את ה-SMSים (איזו מילה מגרה. אי שם קברניטי הערוץ נוגעים בעצמם). אבל התוכנית אינה נוטה חסד למתחרים, הם כסרח עודף על הסט. איש אינו יודע מה לעשות איתם. נותנים להם להתלבש בתחפושות משונות, אבל לא נותנים להם לדבר, להציג את עצמם או לספר על החלומות שלהם. זו טעות קולוסאלית. הלא הם אמורים להיות לב ליבה של התוכנית, ובמקום זאת מצטיירים כחבורת מפגרים במגמת תיאטרון בבית ספר במטולה. וככה נראית התוכנית. תאטרון אקי"ם.

"האודישן הגדול" לא צריך להיות משודר בערוץ 3, ובטח שלא בפריים-טיים. אם חייבים להראות אותו איפשהו, אז שישבצו אותו במקומו הטבעי - ערוץ הילדים, בערך בשתיים בצהרים, בין ששטוס לדרגון בול Z . מבוטחני שהמנחה הבלונדינית בעלת פני הסופגניה במילוי המרגרינה תוכל לסדר להם שמה קומבינות.

כי בשיבוץ הנוכחי שלו "האודישן הגדול" הוא גול עצמי. גול עצמי לערוץ 3, שמבליט כמה חסרים בו תכנים; גול עצמי ל-HOT שניפחו קמפיין דורסני על לא דבר; גול עצמי לחובבי ויוצרי טלנובלות, ז'אנר שעדיין נאבק על הלגיטימיות שלו וכעת דורדר לזנות; ובעיקר גול עצמי לצופים. אני קורא בזאת לחרם צרכני. אם זה לא ישתפר פלאים עד השבוע הבא, אל לנו לשלוח אפילו SMS אחד. מוכרחים להוכיח שיש גבול לכמות החרא שאנחנו מוכנים לאכול. לנתק פלאפונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by