בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לבנת מבקשת לבחון הענקת הפרס לתומרקין 
 
 
מערכת מיקסר

שרת החינוך מבקשת מוועדת פרס ישראל לבחון שוב את החלטתה על הענקת הפרס לאחר שקיבלה "פניות רבות מחברי כנסת ומהציבור". תומרקין שוקל פנייה לבג"ץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שבוע לאחר שבישרה לאמן יגאל תומרקין כי הוא עומד לקבל את פרס ישראל, הודיעה אמש (שלישי) שרת החינוך והתרבות, לימור לבנת, כי היא מבקשת מוועדת הפרס לשקול בשנית את הענקתו לתורמקין. לבנת הודיעה מעל דוכן הכנסת כי לאור התלונות הרבות שהגיעו, גם מכיוונם של חברי כנסת, היא מבקשת מהוועדה לשקול שנית את הענקת הפרס.

השרה דיווחה על כמות המגיבים הרבה, וסיפרה כי "חלקם צירפו ציטוטים ואסמכתאות של יגאל תומרקין שאמר, צייר ועשה. דברים כמו תלונה על הכאת אשתו וכדומה. אנחנו צריכים להיות זהירים כי הגבול בין רכילות ואמת יכול להיות דק מאוד. מצאתי שאכן יש בדברים שלכאורה עולים עד כדי פגיעה של ממש ברגשות וחורגים לחלוטין מחופש הביטוי האמנותי".

"מעריב" מדווח כי השרה הוסיפה שהיא אינה כופה את ביטול הענקת הפרס לתומרקין, אלא מבקשת דיון מחודש. ''אין לי שום מושג מה תחליט ועדת הפרס, אבל לאור בקשות ופניות רבות מאזרחים וחברי כנסת שהפנו את תשומת לבי לטענות נגד תומרקין, שאת מרביתן לא ידעתי, החלטתי לבטל את החלטתי הקודמת להעניק לו את הפרס ולהחזיר את ההכרעה לחברי ועדת הפרס''.

"ידעתי שהוא לא ניחן בלשון עדינה והיו לו התבטאויות כאלה ואחרות, אבל לא חשבתי שיש בכך כדי לפסול אותו מקבלת הפרס", צוטטה השרה ב"הארץ". לשרת החינוך והתרבות יש סמכות לא לקבל את המלצות וועדת הפרס. בשנה שעברה מנעה לבנת את הענקת הפרס לאמן משה גרשוני, שסירב להגיע לטקס חלוקת הפרסים במחאה על דרכה של הממשלה.

תומרקין עצמו אמר כי "אין שום סיבה לשלול את הפרס ממני, אז מה אם יש לי פה גדול? על זה תולים בן אדם? לא להיות פוליטיקלי קורקט זו האשמה היחידה שאני לוקח על עצמי ובגדול''. בראיון לקול ישראל אמר הבוקר כי במידה ויוחלט לא להעניק לו את הפרס, ישקול לפנות לבג"ץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by