בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אפילו לא 70 בתולים עם שפם בר מצווה 
 
 
יעל אלואיל, הזמן הוורוד

יעל אלואיל מצביעה על השבר באתוס המחבלת המתאבדת בחסות ההכשר החדש של השייח יאסין: נשים יורשו להשתהד רק אם תלויה נגדן אשמה של פגיעה בכבוד המשפחה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זוכרים את המחבלת המתאבדת האחרונה? היא פוצצה את עצמה במחסום ארז והצליחה להרוג איתה עוד ארבעה בני אדם. הפעם, למרות הלווייה רבת הסיסמאות והמשתתפים, ההתאבדות הזו לא עברה בשקט. לא מעט אנשים בחברה הפלסטינית מתחו ביקורת קשה על החמאס והג'יהאד האיסלאמי על שהם שולחים נשים להתאבד, ובראשם משפחתה של המתאבדת עצמה. מנהיגי החמאס, תחת הלחץ הציבורי, מודים פתאום בקול רפה שיש משהו לא כל-כך מוסרי בשליחת בן אדם להרוג את עצמו בתוך המון בני אדם אחרים. כמובן, רק אם הוא "שייך" לחברה ויש לו תפקידים חשובים כמו להביא ילדים ולטפל בהם, אם המקום שלו בסדר החברתי קבוע וברור ואסור לו לחרוג ממנו, כלומר מהמטבח.

אבל לנשים יש בכל זאת כמה יתרונות בלוחמת טרור נגד אויב שמגדיר את עצמו "נאור" ורואה בהן אוכלוסייה אזרחית, יתרון שקשה לוותר עליו. גם המחתרות היהודיות חשבו שחזיות הן מקום מעולה להבריח בו נשק.

אז השייח הנכבד יאסין מצא את ההכשר: מעכשיו נשים יורשו להתאבד רק אם תלויה נגדן אשמה של פגיעה בכבוד המשפחה, אם הן ממילא מוקעות מחוץ לחברה הלגיטימית. כשחושבים על זה, זה פשוט גאוני. במקום לתת לאחים שלהן לרצוח אותן, נשלח אותן לפוצץ את עצמן לחתיכות יחד עם כמה יהודים. אפשרות ההתאבדות מוצעת אם כך מעכשיו לגברים המובחרים ולנשים המקולקלות. גבר מקבל בתור פרס שבעים בתולות - היא תקבל את הצ'ופר להיחשב שוב אשה הגונה. כמה נוח, כמה מתוחכם. האינקוויזיציה של ימי הביניים בטח מוחאת כפיים בקברה בהערכה. הם רק שרפו את המכשפות כדי להיפטר מהן, בחמאס גם עושים מזה קופה פוליטית (ומאחר שאי-אפשר באמת להיפטר משישה מיליון יהודים על ידי הריגת עשרה מהם בכל פעם, האקטים האלה הם בעיקר פוליטיים).

זה מעצבן אפילו כי לנשים הפלסטיניות לא ניתנת עוד ההזדמנות להשתתף באתוס השחרור (החולני) של העם שלהן כמו שצריך. ניטלת מהן הזכות להקרבה, לכבוד, להערכת החברה, הסיבות העיקריות שבגללן בני אדם יוצאים להילחם ולהיהרג עבור אנשים אחרים. העמידה במחסומים, למשל, קשה הרבה יותר כאשר חצי עם רואה בך קלגס ולא חייל גיבור על המשמרת. בהתאמה, קל הרבה יותר לסרב כשחצי עם מעריך ומכבד אותך על מצפונך. מעט אנשים עושים את ההקרבות האלה ממניעים אידיאולוגיים טהורים ופרטיים באמת, רובנו מבקשים בעצם את אישורה של החברה שאנחנו חיים בה, גם אם היא מופרעת.

באדיבותו של השייח יאסין, לנשים פלסטיניות אין יותר הזדמנות לקבל את אותות הקדושה והגבורה מהחברה שלהן. מעכשיו כל בחורה שתתאבד, כולם -מג'נין ועד עזה - יידעו שהיא היתה מופקרת. היא לא גיבורה טהורה כמו הגברים, כי היא היתה מקולקלת, והשתמשו בה רק כי היה צריך. ממילא אי-אפשר להשתמש בה לצרכים הרגילים, אף אחד הרי לא יתחתן איתה חס וחלילה וילדים לא ממזרים היא כבר לא תעשה, אז לפחות מצאו משהו מועיל אחר לעשות בה.

לי ברור שהבחורה שהתאבדה במחסום ארז ממש רצתה את זה. היא לא התנהגה כמו מישהי שתיכנתו אותה, אלא עשתה מספיק מאמץ בשביל לשכנע את החיילים לתת לה להתקרב אליהם קרוב מספיק כדי לפעול. מופרעות כמוה אפשר לדפדף בכל ז'ורנל, מישהי הרי מתנדבת להתחתן עם יגאל עמיר. אבל עכשיו יכולות נשים אחרות, שלא בדיוק חלמו מגיל צעיר לרצוח אנשים אחרים, למצוא עצמן בפני הברירה להירצח על ידי אח או בן דוד או להתפוצץ לחתיכות ולטהר את עצמן. כמה מהן יכולות אפילו לקנות את האופציה שמציע להן כוהן הדת הגדול יאסין כמשחררת, נדיבה אפילו. כי הרי מה כבר נשאר להן בעולם הזה - הן מתות חיות, בושה נוראית. והשייח יאסין יודע יפה שאת המוות שלהן החברה הפלסטינית תקבל בלי להתרעם. המוות שלהן ברור מאליו, הוא לגיטימי, כי הן בסך הכל סוג של זבל אנושי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by