בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פאנק שואי 
 
 מושלם להתמזמזות ראשונה   
 
ערן דינר

ערן דינר מציין כי הדיסק של אביב מארק והפילהרמונית הוא סוג של בית ספר לכתיבת פזמוני פאנק עם שלושה אקורדים והרבה עצבים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
זה לא היה כל כך מזמן, אולי עשר שנים, אולי קצת פחות, כשאביב מארק והסאבויי סאקרס היו חתומים באן.אם.סי ואפילו הוציאו שם שני אלבומים גועשים, נועזים ומתפקעים מדיסטורשנים. אמנם המכירות לא היו בשמיים, אבל בתוך בועת הפופ הגדולה של ראשית העשור הקודם, אשר בהשראתה הוחתמו להקות שוליים צעירות לפי משקל, נמצא מקום גם לפאנק של הסאקרס הכועסים והתובעניים (שכבר אז לא ממש התאימו לשטאנץ) ברשימת הכשרונות של חברת תקליטים גדולה. היו זמנים, אתם יודעים, אבל הם נגמרו מהר מהצפוי. המחצית השניה של שנות ה-90 היתה מדכדכת ורגועה ולא היטיבה עם שוחרי הרעש המקומיים. הלהקה התפוגגה אחרי אלבומה השני, "שקט נפשי", והתפרקה סופית בשנת 1998.

בשנתיים האחרונות חזר אביב מארק לפעילות בגיבוי "הפילהרמונית" (שתי נקודות על השם המבריק), הרכב חדש המונה מלבדו את המתופף דניאל זייבלט (לשעבר ב"פלסטיק פיקוקס" המשובחים), הבסיסט ברק שליט ויהלי סובול, שלוקח חופשה מעמדת הפרונטמן של "מוניקה סקס" כדי להתחרע על הטלקאסטר לצד מארק (ונהנה מכל שניה, כמו שיכול להעיד כל מי שראה את הפילהרמונית בלייב).

עשרה שירים מקוריים וקאבר אחד מרכיבים את "מלמולים חסרי שליטה", אלבום הבכורה של ההרכב, שיצא לפני מספר שבועות ב"פאסט מיוזיק". באופן הולם, האלבום הוא העתק נאמן (גם אם מעט יותר מרוסן, במיוחד באגף השירה) של הסט המסעיר שהם מגישים בהופעות. ברגעיו הטובים הוא משחזר ביעילות את העוצמה המרשימה שהפילהרמונית מייצרת על הבמה, ומשמש כבית ספר לכתיבת פזמוני פאנק מושלמים של שלושה אקורדים והרבה הרבה עצבים.

כאלה הם "איפה הכוח" הפיסטולזי, שפותח את האלבום ונותר הרצועה החזקה ביותר שכלולה בו, "יום חמסין" ורצועת הנושא, שמתבלטים בעבודת גיטרות מצוינת, כמו גם "צימוקים", שריף הגיטרה המעולה שלו מעלה באוב את גנג אוף פור. המכשלה העיקרית של "מלמולים" והסיבה שמונעת ממנו להפוך לממתק של ממש היא שרגעי החסד האלה מפוזרים על פני לא פחות מ-55 דקות. זה הרבה יותר מדי זמן לאלבום בעל צליל כה עמוס, והתוצאה היא כמה רצועות חלשות ("הכרתי אשה" הסתמי ו”Sacrifice" הארכני, למשל) ובסופו של דבר- מאזין מעט מותש.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by