בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אהוב את כל היצורים החיים, ולאו דווקא את הדייט שלך 
 
 
עדו פלוק, ניו יורק

עדו פלוק עם נגיסים מהחזית האנטי-גלובלית. והפעם: על הפעילויות האקטיביסטיות שננקטו בולנטיינ'ז האחרון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
ולנטיינז דיי 2004 דווקא נרשם בתולדות ניו יורק כיום של הפגנות. מזג האוויר הנוח (3 מעלות צלזיוס) הוציא את כולם לרחובות. בעת שרוב האומה הצרכנית עסקה בקניות נמרצות של כרטיסי ברכה ושוקולדים ועוגות בצורת לב (ולנטיינז, אגב, הוא חג שהומצא על ידי תעשיית כרטיסי הברכה האמריקאית), התקיימה בשדירה השישית ורחוב וייברלי הפגנה נגד KFC (קאנטקי פרייד צ'יקן) בה חילקו פליירים עם תמונות זוועה של תרנגולות שנולדו ללא נוצות וציטוטים של פמלה אנדרסון שאומרת: "אם אנשים היו יודעים איך KFC מתייחסת לתרנגולות, אף אחד לא היה אוכל את זה". חוץ מהציטוטים הנוספים, באדיבות ראסל סימונס, פול מקרטני וכריסי היינד, הוזכר גם משפט די מצחיק של ד"ר קורנל ווסט: "למרות שרוב האנשים לא מכירים תרנגולות כמו שהם מכירים כלבים וחתולים, תרנגולות הן חיות אינדיבידואליסטיות עם אישיות מקורית ואופי" (כדי ללמוד עוד על התרנגולות של KFC אפשר לגלוש אל (kentuckyfriedcruelty.com).

ממש ממול עמדו חברים עם הפגנה נגד עונש המוות, כשהמקרה הספציפי עוסק בעונש שהטילה מדינת קליפורניה על קווין קופר, אדם שחור שהורשע ברצח של ארבעה אנשים ללא עדויות חותכות ובניחוח גזעני – כך לפחות טוענים ארגוני המחאה. פרטים אפשר למצוא ב-nodeathpenalty.org; ביוניון סקוור עמדו המפגינים נגד הכיבוש הישראלי בדגלים של "לשחרר את פלסטין". הם חילקו פליירים המפרטים את עוולות הכיבוש, המחסומים, הכיתורים והסגרים. בנושא הזה אתם בודאי לא צריכים לינקים.
 
עוד קצת חדשות מהחזית: בסוף החודש ייפתח בניו יורק כנס של רוב תנועות האקטיביזם האמריקאיות העוסקות בדמוקרטיזציה, או 'השחרור', של המרחב התקשורתי בארה"ב. המטרה כאן היא להתאחד כדי לצבור כוח משותף. הארגונים המשתתפים בחגיגה: תחנת הטלוויזיה "נמר של נייר", אינדימדיה ניו יורק, להקות נגד בוש (ארגון פוליטי מבריק של להקות רוק), מועדון המדיה הקולקטיבי של NYU ורבים אחרים. פרטים ב- nycgrassrootsmedia.org.

אדבסטרז גייסו מספיק הזמנות להתחיל ולייצר את נעלי הסניקרס שלהם, שייתחרו באולסטאר של קונברס, שעכשיו שייכת לנייקי. התנועה האנטי-צרכנית הגדולה בעולם, אגב, מתחילה לעסוק יותר ויותר בסכסוך הישראלי-פלסטינאי. בגיליון הנוכחי של מגזין אדבסטרז אפשר למצוא כתבה על שיטת החקירות של השב"כ (כולל תמונות שסיפק למגזין ארגון "בצלם") ומילים רבות על הקשר הימני-ישראלי-אמריקאי-רפובליקני.

אה, ויש גם את הידיעה הזו: ג'ורג' בוש מועמד לפרס נובל לשלום. כל טוב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by