בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מר דנגלית, אני מבקש ממך! 
 
 
מורן שריר

מורן שריר לא מקבל את הקיק מהתוכנית החדשה של דן מרגלית, שממשיכה להריץ את אותם החומרים שסוס העבודה הוותיק הזה טוחן מימים ימימה (או לפחות מ-1992)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לדן מרגלית לא ממש משנה. איפה שהוא משדר, הוא עושה את השטיקים הקבועים שלו. מאז שפיתח עם אהר'לה גולדפינגר את פורמט הפופוליטיקה וזיהם את הטלוויזיה הישראלית, הוא ממשיך בשלו כסוס עבודה ותיק שמחליף בעלים, אבל תמיד ממשיך לחרוש. אתמול שודרה תוכנית הבכורה של "פוליטיקה +", הפופוליטיקה הנוכחית של מרגלית, הפעם בערוץ 10. שום דבר לא היה חגיגי בשידור הזה. נראה היה כאילו זו תוכנית המשך לכל מה שעשה דן מרגלית מאז מהפך 92.

מרגלית מדבר על נזיפת ראש הממשלה במשטרה. הוא מתלהט ומתחיל לצעוק כאילו ראש הממשלה דפק לו אישית את האוטו. על מי הוא צועק, לא ברור. השר והלסבית ואייכלר עוד לא נשלפו והוא פשוט מדבר אל המצלמה ומתלהט. פתאום הוא עובר לסקר טלפוני - האם התקיפה של רה"מ על המשטרה היא אישית או עניינית? מרגלית מרכיב משקפיים ומתחיל לחפש בסירבול את מספרי הטלפון של הסקר המטופש והמיותר הזה, שכאילו נלקח מתוכנית הלילה של גבי גזית בערוץ הראשון לפני יותר מעשור. הוא מאיים לעבור לפרסומות, וזה לפני שגילינו האם הציבור חושב שהתקפת רה"מ על המשטרה היתה אישית או עניינית. ומה עם התקפתו של דן מרגלית את הציבור? האם היא אישית או עניינית?

דן מרגלית מביא סקופ - הקלטה של פיסת ראיון עם "קוז'אק", החייל שכביכול אנס את מוסטפה דיראני בפקודת ג'ורג'. קוז'אק מכחיש בתוקף שאנס או טחב קלשון אל פי הטבעת של דיראני. "בסך הכל הפשלתי את המכנסיים לידו", אומר קוז'אק, כאילו מדובר בספא באלנבי ולא במתקן חקירות ששייך למדינה. בשביל אנשים כמו דן מרגלית וניסים משעל שחיים את השטויות האלה, הסקופ הזה הוא בטח סיפור גדול. אבל את מי מאיתנו זה מעניין? בסך הכל יש פה אנטיקליימקס לסיפור עסיסי. מה גם שג'ורג' מתגלה כסתם מאונן שאוהב לצפות.

התוכנית של מרגלית נגררת. היא לא מצליחה להוביל ולהעמיד נושאים בראש סדר היום. הגיע לאולפן ניצב בדימוס אליק רון, שאין לו שום נגיעה אישית לעימות בין שרון למשטרה, אבל הוא היחיד שמוכן להתבטא באופן גלוי - והוא עשה זאת כבר בכל כלי התקשורת הקיימים. אליק הגיע לאולפן כי מרגלית חשב שהניצב בדימוס הוא היחיד שיעז לקשר בין הביקורת של שרון על המשטרה לבין חקירת משפחת שרון. רון דיבר וחזר על דבריו מהבוקר, אבל מרגלית לא ממש הקשיב לו ורק חיכה לקטעים המעניינים. ניסה למשוך את הדימוס בלשון ורון סירב להימשך. לבסוף נשבר מרגלית ואמר בנפסדות: "היום אמרת אצל רזי ברקאי שהביקורת של ראש הממשלה קשורה לחקירה נגדו?". רון השיב שבוודאי שלא אמר דבר שכזה, והוציא את מרגלית הכי לוזר.

המנחה המסוקס לא התבלבל ומיד פנה אל רב-גונדר בדימוס, אורית אדטו, ושאל אותה על שנותיה במשטרה. אדטו השיבה ביובש כי שירתה שנים רבות בצה"ל ובשירות בתי-הסוהר, אך מעולם לא שירתה במשטרה. לא ברור מה בכלל היא עשתה שם. כאילו שלושה אנשים לא מספיקים לדיון אלא צריך להעמיס עוד ועוד ועוד.

העומס הוא לא רק בכמות האורחים אלא גם בכמות האייטמים. מרגלית מעמיס נושאי דיון, ואנשי הקהל באולפן יושבים באדישות ונראים כמו מי שמחכה בתחנת אוטובוס ומביט בעשרות האוטובוסים שחולפים על פניו. ובכלל, מי הם האנשים האלה? למה לאדם לבוא מרצונו החופשי ולשמש כקהל בתוכנית של דן מרגלית? לא ראיתי שם חיילים או אסירים, כמו שמקובל ב"ראשון בגאון".

בין כל האייטמים המבולבלים ניצבים שני הסיידקיקים של מרגלית - העיתונאי הנחרץ והיהיר רונן ברגמן, שנראה כאילו יערוף בנשיכה את ראשו של מי שיפקפק בסמכותו להפעיל נשק גרעיני; והסטטיסטיקאי אבינועם ברוג, שנראה כאילו אהוד ברק ניסה להשתחל לתוכנית בתחפושת מחוכמת המורכבת מפאה של אנדי וורהול ומקרן שקפים.

באמצע דיון על לסביות במגזר החרדי (באמת, נשבע), עוצר מרגלית את הדיון בנחרצות בהולה. מה קרה? פרצה מלחמה? ממשלת ישראל מודיעה בתדהמה? לא. הגיעו תוצאות הסקר. אני מניח שרובכם הצבעתם, אז מן הראוי שתדעו שרובכם סברתם כי התקפת רה"מ את המשטרה הייתה ממניעים אישיים ולא ענייניים. אני ממליץ בחום לכל אחד מכם לצפות ב"פוליטיקה+", ואז תגידו אתם אם לא הגיע הזמן לקחת את הסוס הוותיק הזה הצידה ולהתקשר למפעל הדבק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by