בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

ג'וליה רוברטס חוזרת עם 'ארין ברוקוביץ', חברי להקת יו-2 עולים על המסך הגדול ופסטיבל סרטים בינלאומי לסרטי סטודנטים בתל-אביב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדור הביקורות השבועי של נענע מספק לכם את כל המידע הדרוש אודות הסרטים החדשים שעולים מדי שבוע בקולנוע, והעיקר - שלל ביקורות ממיטב המגזינים ואתרי הקולנוע בעולם, שיעזרו לכם להחליט - `שווה צפייה` או לא.

השבוע - שלושה מוקדי-עניין: ג`וליה רוברטס היא ארין ברוקוביץ`. הסרט מבוסס על סיפור אמיתי ושמועות מלחשות שהיא מקווה לקבל עליו אוסקר, הסרט החדש של אלילה מוצלחת לא פחות, מדונה, ממנו לקוח הלהיט `אמריקן פאי` - והפסטיבל הבינלאומי השמיני לסרטי סטודנטים בתל-אביב.
 

ארין ברוקוביץ

ג`וליה רוברטס כארין ברוקוביץ
 ג`וליה רוברטס כארין ברוקוביץ   
ארין ברוקוביץ` (שבעברית קוראים לה ברוקוביץ) היא אם חד-הורית, שממש מנסה למצוא עבודה ולא מצליחה (ג`וליה רוברטס). במאמצים רבים היא מתקבלת לתפקיד מזכירה/סייעת במשרד עורכי דין.

אף אחד לא לוקח אותה ברצינות כי היא גם לא משכילה וגם מאוד קולנית ופרובקטיבית. ברוב תושייתה, היא עולה על שחיתות בחברת מים גדולה ומובילה נגדם תביעת ענק שמזעזעת את כל אמריקה. מבוסס על סיפור אמיתי.
במאי: סטיבן סודרברג (131 דקות) ארצות הברית.
 
 
 
הווילאג` וויס: ג`וליה רוברטס בהופעה המוצלחת הראשונה שלה מאז `אשה יפה`. היא נראית כל כך טוב עם המחשופים והמכנסונים הצמודים שפשוט קשה לקהל, כמו גם לפקידים המושחתים שהיא מתחקרת, לעמוד בפניה.

פילם לינק: הסרט מצחיק, ציני וריאליסטי מבלי להיגרר לדרמה משפטית מכבידה מדי. הבימוי המצוין של סודרברג מונע הפעלת מניפולציות רגשיות על הקהל.

אפולו גייד: הזדמנות של רוברטס להפגין את איכויות המשחק שלה. דרמה חזקה, צוות שחקנים משובח ובימוי מצוין.
 

אנטרופי

סטיבן דורף ב`אנטרופי`
 סטיבן דורף ב`אנטרופי`   
אנטרופי = מדד למדידת רמת אי-הסדר במערכת. ג`ייק וולש (סטיבן דורף) הוא במאי מתחיל הנאבק בטירוף של הוליווד במטרה לעשות את הסרט הגדול הראשון שלו. לחייו נכנסת סטלה (ג`ודית` גודרש), אישה של פעם בחיים.

ג`ייק מתאהב בסטלה נואשות ובן-רגע חייו עוברים מהפך - הוא קורע את עצמו כדי להגיע לאיזון הנכון בין עבודתו לאהבה החדשה שלו - ונכשל. בצר לו הוא מצטרף על תקן במאי מתעד למסע ההופעות של להקת יו-2 ברחבי ארצות הברית ואז משתנים חייו.
במאי:פיל ג`ואנו (105 דקות) ארצות הברית.
 
 
אפולו גייד: מגניב, אמנותי ובלתי-שגרתי במוצהר ולכן לא מתאים לכל אחד. הופעות מדהימות של חברי להקת יו-2 מוסיפות לסרט אדרנלין וחן. סצנת ההופעה החיה היא בלתי-נשכחת ואליה מצטרפים מספר רגעים קולנועיים מבריקים.

פילם לינק: כגודל הציפיות (בונו בחשיפה, סטפן דורף בערום) כך גודל האכזבה. אולי כיוון שהתפקיד של חברי להקת יו-2 בכלל ובונו בפרט הוא ממש מזערי, הן בסרט והן בפסקול.

סאונדוויבס סינמה: בידור טוב ומשעשע. יותר מתאים לוידיאו מאשר לקולנוע. יש תחושה קלה שהבמאי, שבעצמו מביים קליפים ליו-2 הסריט בסרט הזה את סיפורו האישי והפך את העניין לאגו-טריפ רציני.
 

פסטיבל לסרטי סטודנטים

מתוך אתר הפסטיבל הרשמי
 מתוך אתר הפסטיבל הרשמי   
מהעשרים ושבעה במאי נפתח בסינמטק תל אביב הפסטיבל הבינלאומי השמיני לסרטי סטודנטים, הנחשב לאחד משלושת הפסטיבלים החשובים בעולם לסרטי סטודנטים. עד השלושה ביוני יוקרנו כמאה ושבעים סרטים. צוות בינלאומי של שופטים יבחר מביניהם את הסרטים המתחרים שיוקרנו בסוף השבוע של השני והשלישי ביוני.

בערב נעילת הפסטיבל יתקיים טקס הענקת פרסים חגיגי. מלבד סרטי הסטודנטים יתקיימו אירועים שונים כמו יום קולנוע אינטראקטיבי, הקרנת סרט תיעודי על פועלה של קבוצת דוגמה 95` הדנית, ומסיבות שמחות ברחבת הסינמטק.
 

המדורים הקודמים:

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by