בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
11 זכיות ל"שר הטבעות" 
 
 פיטר ג`קסון (צילום: רויטרס)   
 
מערכת מיקסר

פרס הסרט הטוב ביותר, הבמאי המוצלח ובעצם כל קטגוריה אחרת בה התמודד, הפכו את "שובו של המלך" לסנסציה של אוסקר 2004

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שון פן ושרליז תרון (צילום: רויטרס)
 שון פן ושרליז תרון (צילום: רויטרס)   
"שר הטבעות: שובו של המלך" שלט ללא עוררין בטקס האוסקר שנערך הלילה בלוס אנג'לס, וזכה בכל 11 הקטגוריות בהן היה מועמד - בינהם בפרסי הסרט הטוב ביותר והבמאי הטוב ביותר (לפיטר ג'קסון). כמות הפסלונים השערורייתית משווה את שיא כל הזמנים לזכיות זהבהבות, שבו מחזיקים "בן-חור" משנת 1959, ו"טיטאניק" משנת 1997. "אתם מעניקים לנו ערב מדהים, ואנחנו ממש מעריכים את זה", אמר ג'קסון על הבמה.

השחקנית הדרום אפריקנית שרליז תרון זכתה, כצפוי, בפרס השחקנית על גילומה רוצחת סדרתית בסרט "מונסטר" (מהשבוע הבא בארץ). שון פן, בדרך כלל אחד שמבריז מהטקס, זכה בפרס השחקן הראשי על "מיסטיק ריבר".
 
סופיה קופולה (צילום: רויטרס)
 סופיה קופולה (צילום: רויטרס)   
רנה זלווגר זכתה בפרס שחקנית המשנה, ובכך סימנה את הפסלון היחיד ששוגר לכיוונו של "קולד מאונטן", סרט שקורץ מחומרים שאמורים להביא יותר אוסקרים. טים רובינס זכה בפרס שחקן המשנה על "מיסטיק ריבר".

סופיה קופולה, הבת-השיקית-של, זכתה בפרס התסריט המקורי על "אבודים בטוקיו" (עליו היתה מועמדת גם בקטגוריית הבימוי); בפרס סרט האנימציה זכה, בלי הרבה הפתעות, "מוצאים את נמו" של דיסני; פסלון הצילום הטוב ביותר נשלח לראסל בויד בעבור עבודתו ב"אדון ומפקד"; ופרס הסרט הזר הלך ל"שיחות נפש" של הבמאי הקנדי דניס ארקן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by