בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יש אליפות 
 
 
אידן סגל

אידן סגל מודה שהיה טקס קצת משעמם, אבל דואג לנקז בעבורכם את ההיילייטס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
"אנחנו כל כך שמחים ש'שר הטבעות' לא היה מועמד בקטגוריה שלנו" אמרו אנשי "שיחות נפש" הקנדי, לאחר שזכו בפרס האוסקר לסרט הזר הטוב ביותר. היתה זו הגדרה קולעת לאופן בו התנהל טקס האוסקר אמש – בכל פעם ש"שר הטבעות: שיבת המלך" הוזכר ברשימת המועמדויות, הוא לקח את הפרס מבלי להותיר שאריות למתחריו. החלק השלישי בטרילוגיית הענק זכה בקטגוריות הסרט הטוב ביותר, הבימוי, התסריט המעובד, הצילום, הפסקול ועוד כהנה וכהנה - 11 פרסים בסך הכל.

בשלב מסוים הרוטינה הזאת החלה לעייף. בדוכן הנואמים עמדו לפי התור כל צוות ההפקה של "שר הטבעות" והודו לפיטר ג'קסון ולקרוביהם. לאחר כמה נאומים שכאלה הודיע המנחה בילי קריסטל כי בניו זינלנד נגמרו האנשים שניתן להודות להם. לא שזה עזר למישהו, כיוון שהמשפט "והאוסקר הולך ל…'שר הטבעות'" המשיך להישמע, והמבטא הניו זילנדי המשיך לשלוט באולם. אפילו ג'קסון עצמו, הרגוע בדרך כלל, לא עצר את התרגשותו ואמר כי זהו ערב בלתי יאומן עבורם. עוד אחד שהתקשה להאמין היה מפיק הסרט, בארי אוסבורן, שהציע הסבר חלופי להצלחה – הוא יצא פעם עם בת דודו של קריסטל, כך שאולי בכלל הכל פרוטקציה.

ואכן, בילי קריסטל הוכיח פעם נוספת שהוא והאוסקר מתאימים כטבעת על אצבע. כהרגלו, קריסטל דפק כניסה לאולם אחרי סרטון קצר שהראה אותו מבקר בתוך כל הסרטים המועמדים: קופץ לסוויטה של ביל מוריי בטוקיו, תוהה עם גנדלף על משמעות הכוחות הנסתרים במטריקס, חותר עם ראסל קרואו בלב הים, מבהיל את ג'ק ניקולסון, נבהל מדיאן קיטון ומחפש את נמו. למרבה הצער, היה זה שיאו הקומי של הערב, שעבר מיד לפסים המעשיים של התחרות (החד צדדית).

למרות קדחת הפרסים שהשליכה האקדמיה על סרט המתאר עולם של הוביטים ומכשפים, היא לא מצאה לנכון להעניק מועמדויות לשחקנים שגילמו אותם. בהיעדורתו של "שיבת המלך", נפתחה תחרות במספר המצומצם של קטגוריות המשחק. למרבה הצער, גם כאן הכל היה פחות או יותר ידוע מראש. פרס השחקן הטוב ביותר זכה שון פן ואת פרס שחקן המשנה לקח טים רובינס, שניהם על הסרט "מיסטיק ריבר". השניים ניצלו את ההזדמנות לספר לכולנו כמה הבמאי, קלינט איסטווד, הוא נפלא, מיוחד ומעורר השראה.

גם אצל הבנות ההפתעות בוששו מלהגיע. אחרי שני טקסי אוסקר בהם היתה רנה זלווגר מועמדת ויצאה עם טיחו ביד, הפעם היא קיבלה את פרס האיש עם המטאטא על תפקיד המשנה בסרט "קולד מאונטיין" – וכמה שהיא חיכתה לו. בלחץ עצום, היא דקלמה את נאום התודה שלה, כמי שנמצאת בעיצומה של התקפת אסטמה - בשקט עצור ותוך נשימה מהירה וקצובה. נראה לי שעוד כמה ימים היא תצא מההלם ואז ישמעו שכניה בהוליווד צרחות רמות: "זכיתי, זכיתי!". זלווגר יכולה ללמוד מהזוכה על התפקיד הראשי, שרליז תרון, כיצד לשאת נאום תודה נרגש ומרגש, מבלי לאבד את העשתונות.

עוד אחת שיכולה לקחת מתרון שיעורים בהתנהגות בטקס האוסקר היא סופיה קופולה. זו הביאה איתה לתגבורת את כל המשפחה ואף הגישה פרס עם אבא פרנסיס, אך נראה היה שהיא מעדיפה להיות בטוקיו, בניו יורק, אפילו בבגדד - רק לא שם. קופולה זכתה על סרטה "אבודים בטוקיו" בפרס התסריט הטוב ביותר, מעין פרס ניחומים של השופטים לסרט שהעריכו אבל היה קטן מדי להתמודד מול הטבעת.

בהיעדר הפתעות אמיתיות, הפך הטקס למשעמם אף יותר מתמיד. 3.5 שעות ויותר נמשכה חלוקת הפרסים ודרמה אין. גם ההצהרות הפוליטיות כמעט ונעדרו השנה, למרות הנוכחות האמריקאית המדממת בעיראק. היה זה זוכה פרס הסרט התיעודי שניער את האולם עם נאום תוקפני (שהזכיר קצת את רוח השנה שעברה, עם מייקל מור ו"באולינג לקולומביין"). הזוכה, ארול מוריס, במאי הדוקומנטרי הטוב בעולם כיום, קיבל את הכרת האקדמיה על הסרט "ערפל קרב", המתעד את דמותו של רוברט מקנמארה, שר ההגנה בזמן מלחמת ויאטנם. בנאומו הקביל הבמאי בין התקופה שתיאר בסרט לזו בה אנו חיים היום. בתגובה, הציע לו בילי קריסטל הציע להיזהר בבדיקת המס הקרובה.

בתחום אחד האוסקר לא איכזב השנה - המלבושים. הפעם לא היו מגבלות לבוש כמו אלו שנכפו אשתקד על הסלבריטאים בשל המלחמה בעירק, והמשתתפים, ובעיקר המשתתפות, מיהרו לנצל זאת עם מגוון שמלמלמות מפוארות, צבעוניות וצעקניות כנדרש. אני לא מבין דבר באופנה ולכן אין לי שום כוונה להיכנס לדיון טרנדים , אך אני לא יכול להתעלם מהקטסטרופות השונות שנרשמו על השטיח האדום.

שחקניות רבות נראו כאילו הן עטופות בתוך אריזת מתנה עם סרט פרפר גדול באזור הגב. ניקול קידמן בחרה להוסיף לשמלתה היפה בד מיותר באזור המחשוף, וכך קושטה לה המרפסת שלה בארוגות פרחים. סקרלט ג'והנסן לא הייתה מועמדת, ואת המחאה השקטה שלה הפגינה בתלבושת מנטה זועקת. דיאן קיטון הגיעה עם חליפה גברית כה מוקצנת ומגוחכת, עד שהייתי בטוח שמי שינסה להריח את הפרח שהיה תקוע בדש חולצתה יחטוף שפיץ של מים לפרצופו.

אבל את פרס חוסר הטעם הרוויחה ג'יימי לי קרטיס, שהגיעה עם שמלה שמטרתה המוצהרת הייתה כנראה להוכיח לעולם שהיא לא עברה מעולם ניתוח חזה כלשהו. אם לא ראיתם אתמול את השדיים של קרטיס משתוללים חופשי, לא ידעתם חוויית אוסקר מהי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by