בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דודו טופז: ניסו לסחוט ממני מיליון דולר 
 
 
עידו הרטוגזון ומערכת מיקסר

הראשון בבידור טוען כי הבמאי דורון צברי והמפיק מארק רוזנבאום ביקשו ממנו מיליון דולר כדי להשמיד את הסרט שצילמו על אודותיו. צברי מכחיש: "שום מיליון דולר ושום נעליים". רוזנבאום: "נקבנו במיליון דולר כדי שלא יקנה". טופז: "צברי הוא יהודה איש קריות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דודו טופז טוען כי הבמאי דורון צברי ביקש ממנו מיליון דולר כדי שישמיד את סרטו התיעודי, "מלך הרייטינג". הסרט, שנוצר בעקבות התחקות של צברי אחר טופז במשך 5 שנים, מציג את הראשון בבידור בצורה חושפנית ולא מחמיאה ("הכיעור והשלילי בחיי... הקטעים הגרועים ביותר והמבישים ביותר", לדברי טופז), ולא שודר עד היום בשום ערוץ שידור, למרות שהושלם כבר לפני שנתיים. בעלת הזכויות על הסרט היא קשת, זכיינית הבית של טופז, שבחרה לעת עתה לגנוז אותו ולא להביאו לשידור.

"הקלטת הלוהטת" של טופז חוזרת לכותרות בעקבות חשיפה כי בספריית הווידיאו השנקינאית, "האוזן השלישית", מוצע הסרט להשאלה בחינם למנויים. מתחקיר נענע עולה כי הבמאי צברי עצמו היה זה שהביא את קלטת הסרט לספריית הווידיאו בסוף שנת 2002. החנות לא עושה שימוש מסחרי בקלטת ואינה גובה תשלום על השכרתה.

"דורון צברי הוא יהודה איש קריות", אומר טופז בתגובה לחשיפת זמינותו של הסרט. "אדם צבוע שהציג את עצמו כמעריץ שלי וכידידי. לפני כשמונה שנים הוא בא אליי ואמר שהוא רוצה לעשות סרט עלי ועל חיי. שאלתי אותו במה זכיתי, והוא אמר - 'לדעתי אתה התופעה המדהימה ביותר בעולם התקשורת הישראלי, האיש ששורד הכי הרבה שנים בשוק, ולדעתי, אתה עוד תהיה כאן ראש ממשלה'. אחרי פירגון שכזה, שכלל חיוכים רחבים וטפיחות על השכם, לא יכולתי שלא להסכים לתת לו לפלוש לחיי ולתעד אותם; פתחתי בפניו את דלתות ביתי ודלתות לבי. נתתי לו לעקוב אחרי במשך 5 שנים ולתעד את חיי.

"הוא אכל בביתי מספר פעמים, הוא הוזמן לבית אימי, הוא עישן איתי ושתה איתי ושוחח איתי שיחות נפש - גם מול המצלמות וגם באופן פרטי, כידיד קרוב. הוא היה הראשון שהוזמן לחדר הלידה כשנולד בני יהונתן לפני שלוש וחצי שנים (עם המצלמה שלו), הוא בא לבקר אותי כשעברתי טיפול רפואי לא אסתטי, הוא בא איתי לקבר אבי היקר לי מכל ביום האזכרה. סמכתי עליו ועל הצהרות ההערצה שלו כלפיי ובטחתי בו. הפכנו להיות חברים.

"ואז, אחרי חמש שנים של הצגת חברות מזויפת, הוא ערך סרט מגמתי שעמד בהיפוך גמור לכל מה שהיה בינינו. סרט שמראה אך ורק את הכיעור והשלילי בחיי, את הקטעים הגרועים ביותר והמבישים ביותר. מתוך רגעי האהבה העצומה ביני לבין ילדי בחר האיש הזה רגע אחד של מריבה ביני לביניהם ודווקא אותו הכניס לסרט; מתוך כל השתפכויות האהבה שלי לאנשים מסוימים בחר דווקא במשפט 'אני גזען', למרות שהמשפט הזה בא אחרי סיפור על אבי שהוכה בילדותי לנגד עיני והוצא מהקשרו. לאנשים שעוסקים בתחום שלנו ידוע עד כמה עריכת הסרט יכולה לקבוע הכל. לדורון היו מאה שעות של חומרי גלם איתי, והוא בחר את הזבל!

"אבל בזאת לא די. לפני כשנתיים, כשצפיתי בסרט ביחד עם דורון בביתי וראיתי את הזוועה שעשה, ניסיתי, בעדינות ומתוך חברות שחשבתי שהיתה בינינו, לבקש ממנו להוציא מספר קטעים שסך כל אורכים פחות מדקה. דורון סרב בתוקפנות. הוא טען שזו האמנות שלו, ושבאמנות אסור לשנות אפילו פסיק... לעומת זאת, כחודש לאחר מכן, העביר לי מסר דרך חבר משותף וביקש למסור שתמורת מיליון דולר הוא מוכן להשמיד את הסרט. לא פחות מזה! מיליון דולר! האיש שהציג את עצמו כמעריץ וחבר שעומד לתעד את חיי ככוכב-העל של מדינת ישראל, הפך אותי בסרטו לאדם הפוך ממה שאני באמת, והתגלה בעצמו כסחטן. עצוב לי על האכזבה העצומה מהאדם הזה. בושה וחרפה למדינה שאנשים כמו דורון צברי הם בין יוצריה".
 

דורון צברי מכחיש: "הסיפור מקושקש"

דורון צברי מכחיש את הדברים. "לא הצעתי לו שום מיליון דולר ושום נעליים", הוא אומר. "זה סיפור מקושקש. אף אחד לא פנה אלי, פנו אל מארק רוזנבאום (מפיק הסרט, מ"מ). זה לא שאני הצעתי לו, המפיק זרק מיליון דולר. אם טופז היה אומר את זה, אולי הייתי מקדיש לזה זמן. חוץ מזה, זכויות השידור של הקלטת הן אמנם של קשת, אבל זכויות היוצרים הן שלי ושל רוזנבאום".

הכדור עובר לרוזנבאום: "דודו פנה אלינו באמצעות עורך דין שרצה לרכוש את הסרט כדי לגנוז אותו, וביקש שננקוב במחיר. מכיוון שלא רציתי למכור, נקבנו במיליון דולר כדי שלא יקנה. זו היתה יוזמה שלו".

בשיחה נוספת, מאשר טופז כי היה זה הוא שפנה אל צברי וביקש לגנוז את הסרט: "דורון דיבר עם עורך הדין שלי, שניסה לעכב את הקרנת הסרט. שאלתי אותו אם אפשר לשלם לו על הוצאות העבודה, של 30 ימי צילום בקירוב. לא נקבתי בסכום. אמרתי לו, 'תן את המספר שהעבודה שווה'. הוא אמר, 'מיליון דולר'".
 

קשת: הסרט לא נגנז

בקשת לא פוסלים את שידורו העתידי של הסרט: "הסרט לא נגנז. יש הרבה סרטים דוקומנטריים שנעשים ומחכים להזדמנות הנאותה לשידור".

אסא אופק מ"האוזן השלישית" מאשר כי צברי הביא בעצמו את הסרט לספרייה: "דורון הביא לנו את הקלטת בדצמבר 2002. כל המנויים יכולים לקחת את זה, ללא תשלום. לא שילמתי על הקלטת ואני לא גובה עליה כסף. אגב, הסרט בקושי רואה מדף".

אמרגנו של טופז, אביב גלעדי: "לא ראיתי את הסרט, לא הייתי מעורב בסרט ומראש חשבתי שלא נכון שיעשו סרט שמתחקה לאדם אחרי החיים. אין לי מה להגיד על זה".

ודורון צברי מסכם, בינתיים: "כל במאי דוקומנטרי תופס את האמת בצורה שלו. אני לא זוכר סרט שהשקעתי בו כל כך הרבה אנרגיה בניסיון להביא את האמת כמו שאני תופס אותה. יכול להיות שהאמת הזו לא מוצאת חן בעיניו, אבל זו דעתי. המחויבת הבסיסית שלי היא לאמת, כמו שאני תופס אותה. ניסיתי להיות הוגן ומאוזן. אם הוא לא אהב את מה שהוא רואה - ככה אני רואה את דודו. זאת האמת שלי".

___________________________________________________________
הסיפור המלא התפרסם במגזין "שישבת" של חברת נטוויז'ן. לפרטים והרשמה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by