בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נשתגייז כאילו 99 לא חלפה 
 
 
דנה לפיד

דנה לפיד סבורה כי החדש של לאלי פונה כל כך קלוש וחיוור, שקשה לראות איך הוא ישרוד את עונת המעבר הנוכחית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lali Puna: Faking The Books
Morr Music

משהו לא טוב קורה למור מיוזיק בשנתיים האחרונות. הלייבל הבווארי, שנוסד אי שם בסוף האלף הקודם ע"י תומס מור והיה האשם העיקרי בפריצתם החרישית של הז'אנרים הארכי-גיקיים המתקראים לאפ-פופ ואינדיטרוניקה וחזרתו (היחסית) לאופנה של השוגייזינג, נח מהר מדי על זרי הדפנה ונפל בערוב ימיו לבינוניות משוועת. הסאונד הפעוט, שהיה קודם סוג של טריידמארק® שעבדו סביבו, הפך בשלב כלשהו לשטאנץ של ממש, והם החלו לפלוט סוכריות לקריץ עבשות שאי אפשר היה להבדיל בין האחת לרעותה.

כשלייבלים כמו fat cat, city centre offices, neo ouija, ו-ghostly צצו בסביבה והפריחו תוצרת ראויה יותר, מור נדחקו למרכז הטבלה. במפתיע (או שלא), ההידרדרות החלה בערך אחרי שיצא האלבום השני של לאלי פונה, "Scary World Theory", שבמפתיע (או שלא), היה גם הרליס המצליח ביותר מבחינה מסחרית בתולדותיו הקצרות של הלייבל. עם נתונים כאלה, ובהיותם סוג של סופרגרופ במונחי הסצינה, לאלי פונה מבינים וודאי שעל כתפיהם השדופות מונחת ציפייה כבדה להשבת את הבכורה השדודה.

היה לי קצת קשה להאמין שהאלבום החדש של לאלי פונה ישחזר את ההצלחה של "Scary World Theory" המבריק, שהצליח להתעלות על כל קלישאות הז'אנר ולצאת מנצח, ונשמע שצדקתי, במידה מסוימת. האלבום נפתח עם קטע שוגייזי פרימיטיבי למדי ומעורר חשש שהם הפכו לסיקוול לאולריך שנאוס, אבל מייד מגיע הלהיט "Call 1-800-Fear", אחד הקטעים הטובים ביותר שהם הקליטו, עם גרוב סטריאולבי קדוּם שבועט הכי חזק שאפשר במגבלות הז'אנר (ויש מגבלות). אחריו באות עוד כמה יציאות עם דרייב לא רע ("B-Movie") ואווירת סוף אייטיז מלאכותית (הסינגל הראשון, "Left Handed") שעושות נעים בעורף, אבל בדיוק כמו בריזה טועה מהמזגן המשרדי, גם הן ייגמרו כשמישהו יחזור מפינתי ויפליץ נגד כיוון הרוח.

"Faking the Books" הוא לא אלבום רע פר סה -הוא דווקא חינני למדי- אבל הוא כל כך קלוש וחיוור שקשה לראות איך הוא שורד את עונת המעבר הנוכחית, וקרוב לוודאי שהוא יישכח לנצח ברגע שהשמיים יאפירו שוב והאלף-בית יתקדם כדרכו ויגיע תורו של ה-Lone Pigeon החדש בפלייליסט. וופס, הנה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by