בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיון בכנסת: האם גת זה סבודי? 
 
 קיץ 2004 בסימן עלים. חיים משה   
 
מערכת מיקסר

מבחר אושיות תימן הגיעו לכנסת לדיון על הצמח הכי קול של העונה. ח"כ קרא: "הזמתי לדיון זמרים תימנים כי ראיתי שלפני הופעות הם לועסים את העלים האלה כמו מסטיק"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שגעת הגת מגיעה לכנסת ישראל. בעקבות עלייתו המטאורית של הצמח המחנזל על מפת התשמישים הנרקוטיים, הזמין יו"ר הוועדה לבלימת נגע הסמים, ח"כ איוב קרא (ליכוד), שורה של זמרים ואישים יוצאי תימן כדי שיתרמו לדיון - האם הגת הוא סם ממכר.

בין הזמרים שהגיעו היום לכנסת: אבנר גדסי, חיים משה, משה גיאת וציון גולן. כמו כן הגיעו מספר רבנים מהעדה התימנית, וכן סגן ראש עיריית רעננה, פרופ' עוזי כהן. "ידיעות אחרונות" מדווח היום כי ההחלטה על נחיצותו של הדיון התקבלה לאחר שבאחת מהישיבות האחרונות של הוועדה זרק אחד מהמשתתפים: "הגת הוא סם ממכר, אבל אם היינו אוסרים להשתמש בו, היינו צריכים להכניס את כל שעריים לכלא".

ח"כ קרא הסביר כי "קיים ויכוח בין משרדי הבריאות והחקלאות בשאלה האם הגת ממכר. מצד אחד במשרד הבריאות אומרים שזה סם לכל דבר, ומצד שני התימנים רוצים חוק שיתיר שימוש חופשי בחומר הזה. החלטתי להזמין לדיון זמרים תימנים כי ראיתי שלפני הופעות הם לועסים את העלים האלה כמו מסטיק".

בעמודים היותר פנימיים של "ידיעות אחרונות", במדור התמיד-מעניין "בארבע עיניים" ובאייטם לא קשור, יוצא ח"כ איתן כבל - תימני בגוף ובנשמה - להגנת המתחנזלים. "החומר בעלים הנלעסים מרגיע אותך", אומר כבל. "זה עושה אותך חד, ממוקד, עירני. כשהגת טוב יש אפילו צמרמורת נעימה בגוף. אני לוקח כמעט כל חג. היום הגת חצה גבולות עדתיים ולועסים אוו מכל השכבות ומכל העדות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by