בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
איפה אפי? 
 
 
מורן שריר

מורן שריר שמח ש"מיכאלה" לוקחת לאקסטרים את ז'אנר הקומדיה בטלנובלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אני דואג לצבי, צבי הוא בחור טוב. במבט ראשון הוא הישראלי של פעם, אבל לא זה היפה אלא הטמבל. יש לו שפם ובלורית מאפירה והוא לובש חולצות משובצות ודובונים. הוא מעין אבטיפוס של מושבניק, אבל לא המושבניק היפה אלא הטמבל. כזה שבבתי קפה מזמין נס וכשהוא רוצה חשבון הוא שואל את המלצרית, "מה הנזק?". צבי הוא מילואימניק נצחי, הוא גם צבר גאה. אבל לא צבר יפה אלא צבר טמבל.

בעיתון הצמידו לתמונה של צבי את הכיתוב "לוזר" ואותי זה ממש קומם. איך עושים דבר כזה? קודם כל, זה לא אחראי לקחת חיים שלמים של אדם ולסכם אותם במילה אחת מעליבה. חוץ מזה, אי אפשר להתעלם מהשנים שהקדיש צבי לביטחון המדינה. ואיך אפשר להתעלם מהטיפול המסור באשתו? זה נכון שכבר כמה שנים שצבי מדורדר קשות להימורים ושתיה, אבל אני לא משוכנע שעלבונות מעל דפי העיתון זה מה שידחוף אותו לעבר חיים תקינים ונקיים יותר.

אני מביט בו, נעבעך, עומד מבויש מאחורי שפמו הלא אופנתי. לצידו נירו לוי במיטב מחלצות ורסאצ'ה ואלברט אילוז בנעליים מעור ינשוף. צבי בודאי מרגיש כדג מחוץ למים, ארצי ומגושם כשר חקלאות בקוקטייל. מה הוא עושה שם בכלל, תקוע כעצם יבשה בגרון הקאסט? האם הוא האלמוני שנבחר באודישן הגדול? האם הוא מינוי פוליטי של ישראל כ"ץ? האם הוא סאטירה מחוכמת על אלחנן טננבוים? צחוק בצד, נראה כי האפשרות האחרונה היא הסבירה ביותר.

בינתיים נראה ש"מיכאלה" לוקחת לאקסטרים את ז'אנר הקומדיה בטלנובלה. מה שהתחיל כבר ב"משחק החיים" (או ב"רמת אביב ג", אם מתעקשים הרוויזיוניסטים) מגיע פה לשיא. הפרק הראשון יצא בהצהרת כוונות דחקאית כששוט הפתיחה של הסדרה פרץ כפרפראזה על שלושת הקופים ונראה כמו מערכון של החמישייה. בהמשך היו שני אנשי עסקים זהים בשם האחים כהן ופושע חסר אוזן שעושה בלאנס למיקרופון. עוד קומיק רליף שהוצגה בתוכנית היא דמותו של יובל (אחיינו של צבי!). יובל הוא איש מחשבים עגלגל שזוכה באתר של הסדרה לכינוי החינני, "סטיבן הוקינג קטן". את יובל מגלם יניב לוי שעושה קולות של כישרון די מוצלח.

אחותו של יובל היא מיה (לוסי דובינצ'ק שהייתה פעם קלרה קדושה ומאז גילינו שיש יופי וכישרון מתחת לקילוגרמים המיותרים). כשהדמויות בסדרה מדברות על מיה או איתה, הן נוטות לחזור על הביטויים "שאפה" ו"כוסית". כשדובינצ'ק נשארת בחזיית ספורט ורודה, אנחנו מבינים למה. יכול להיות שאני משליך, אבל נראה שאחיה של מיה דלוק לה על התחת. למען האמת נראה שגם אביה (שרון אלכסנדר) לוטש בה מבטי זימה. שלא לדבר על דודה, צבי. האם נגלה בהמשך הסדרה שהם אינם קרובים מדרגה ראשונה או שסתם חרמנות השחקנים גוברת על כשרון המשחק שלהם?

מרוב דמויות משנה חזקות וצבעוניות נראה שאפרת כהן הכוכבת, קצת הולכת לאיבוד. כהן (יש יאמרו מיכל זוארץ עם פיסעלעך אבל אני דווקא הכי לטובתה), משחקת את התפקיד הכפול של מיכאלה ושל אסי. חוסר אמינות קל מתעורר כשאנחנו רואים את כהן בחברת בתה המתחכמת. אם קשה לנו להאמין שאפרת כהן היא אם לילדה כל כך גדולה (ועוד דוגי האוזרית עם פה אוטוסטראדה), אז כשנכנסת רובי פורת-שובל בתפקיד הסבתא, מותר לצחוק צחוק גדול. לא ברור מאיזה כפר מרוקאי הן הגיעו ובאיזה גיל מקובל להתחתן שם, אבל לזכות התסריטאים והמלהקים אפשר לציין שזה פותח שלל אפשרויות בין-דוריות.

בפרק השביעי, למשל, יכולה להיכנס יעל אבקסיס בתור הסבתא רבא ולהתוודות על רומן עם צבי. באותה מידה יכולה להגיע בפרק האחרון אתי אנקרי בתפקיד אם כל חי ולהודות שהפלירט עם אדם היה משובת נעורים ושעכשיו היא בשלה למערכת יחסים עם דן אקריש. או אז יעזוב דן את חני נחמיאס שתישבר ותתלה את עצמה על השנדליר. צבי יכנס לחדר של חני וכשייראה אותה על השנדליר, ייכנס לסרטים מהשבי. גיא יעבור מחדש טראומת ילדות (שנדליר הרג פעם את אבא שלו) ולוסי דובינצ'ק תעבור לביקיני. הז'אנר הזה תמיד היה קומדיה, אתם מבינים, פשוט בארץ גם עושים את זה מצחיק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by