בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: גיל הכוסיות הולך ויורד 
 
 
מעיין וינטר

מעיין וינטר עם רשמים מפתיחת העונה השנייה של "המורדים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בתור מדגם מייצג של קבוצת האוכלוסייה בעם שאינה מחזיקה בעבודה קבועה, שטרם העמידה צאצאים, שלא מרבה בקריאת עיתונים ושאינה טסה לנופשונים באנטליה, נתקלתי בזמן האחרון בבעיה מסוג חדש: הקושי לעקוב אחרי היום בשבוע והתאריך בחודש. בדיוק כמו האנשים בעידן האבן, שקבעו את השעה לפי מיקום השמש בשמיים, ניסיתי לפתח שיטה המסייעת לזהות פחות או יותר באיזה חודש אנחנו נמצאים לפי הפרסומות ברחובות. עת התקפלו להם כל הפרסומות של "תחפושות פרווה ב- 9.90", החלו להנץ להם ניצני הפסח (עוד פחות מחודש, לא?) בדמות הצ'רטרים המסורתיים לטורקיה ובדמות המסורת חדשה - המופע של המורדים ביד אליהו.

הסימנים נגלים לעין: אם בהתחלה עוד חשבתי שדמיינתי את מיה קולוצ'י באמבטיה, הרי שלאור העובדה שפורים חלף (הוא חלף, נכון?) וברחובות עדיין מסתובבות ילדות בנות שבע בתלבושת קולג' (יש לשים לב היטב להבדלים הדקים בין עניבת אווריל לבין עניבת פנימייה) לא נותר אלא להסיק שבמוקדם או במאוחר יהיה פסח וגם המורדים ישובו למרקע. כל זה מאיסוף נתונים בסיסי בלבד ובלי לקרוא עיתון! מדהים, נכון?

ובכן, העונה השנייה, שמשודרת כל יום ב-16:00 בערוץ 10, נפתחת בתכנון של מיה ומנואל לברוח מהלימודים לאי בודד. הפור נופל על הבודד באיים, המשמים ביותר והחף מכל תייר- גלפאגוס. מריצה ופבלו ממשיכים לריב, ומכיוון שפבלו לא הזמין את מריצה למסיבה שלו, היא מכניסה לו עכביש לנעל. גידו נכנס לדיכאון כי ההורים שלו פשטו את הרגל ונאלצו להפוך לקצבים באיטליז (בחיי, מי כותב את התסריטים האלה?) .

דמויות חדשות שיצטרפו: רוקו הרוקיסט; סול, שתהיה הסנובית החדשה במקום מיה, שירדה לעם והסכימה להיות חברה של מנואל למרות שהוא עולה חדש ממקסיקו; ובתפקיד אורח מנצנץ לרגע – ג'ודי ניר מוזס שלום בתפקיד אשת שר החוץ של ישראל.

דרך אגב, שמועות עקשניות טוענות כי אנרגיות שליליות עוברות בין יאיר דורי לכריס מורנה - הדץ ודצה של בואנוס איירס - ובעקבות זאת ייתכן כי לא תהיה עונה שלישית לסידרה. בראיון שהעניק לפני חודש לפנאי פלוס הלהיט דורי את הרוחות ורמז :"אולי נעשה משהו דומה אפילו כאן בארץ, עם שחקנים ארגנטינאים וישראלים". ילדים, התחילו לשנן היטב את השורות שלכם לאודישן.

וכמובן שאי אפשר לדבר על הסידרה בלי להתייחס לסיבה שאוהבים לדבר עליה כל כך הרבה: הפיכת ילדי הארץ הזכים והתמימים לפראי אדם (ילדים יכולים לקום סתם ככה באמצע היום ולהחליט שהם בורחים מבית הספר לגלאפגוס!). במחקר שערך החוג לתקשורת באוניבסיטת חיפה עבור המועצה לזכויות הילד בכנסת (כנסו, יש שם אחלה מצגת) עלה כי רק שבעה אחוזים מהצופים שינו את התנהגותם או את צורת דיבורם (לספרדית, יש להניח) בעקבות הסידרה. ועוד נתון מעניין - לכמעט חמישים אחוז מההורים בכלל לא מפריעה העובדה שהילדים שלהם בוהים קצת בטלוויזיה וסותמים את הפה לשעה.

אבל מחקר לחוד והרשות השנייה לטלוויזיה לחוד. בדיון עם ערוץ 10 הוחלט להשאיר את התוכנית בשעות אחה"צ, רק בתנאי שיצורף לה פסיכולוג קליני צמוד. והדס אגוזי נראית בדיוק כמו שהייתם מצפים מהפסיכולוגית הקלינית של הנוער בישראל (אם לא שלכם) להיראות: צעירה, מתוקה ושלווה. סוג של אי לא קשור של שקט באמצע רצועת "אקזיט".

הרשו לי לצטט את הדס פונה אל הצופים: "היום ראינו שמריצה שמה לפבלו עכביש בנעל. נכון שגם אנחנו לפעמים נעלבים ואז אנחנו כועסים ומרגישים דחויים. מרגישים שבא לנו להתפוצץ, לנקום לפגוע ולהרוס. אבל האם אנחנו באמת מרגישים אחר כך טוב יותר?".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by