בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
טלוויזיה 
כוכב ויוצר "פאודה": "אם הבן שלי ירצה להתגייס ליחידה קרבית - אעודד אותו" 

כוכב ויוצר "פאודה": "אם הבן שלי ירצה להתגייס ליחידה קרבית - אעודד אותו"

 
טלוויזיה |
 

אפשר כבר להגיד סופית שהסדרה "פאודה" היא הצלחה מסחררת, עם הבטחה לעונה שנייה, התעניינות בחו"ל וקהל מעריצים ענק בארץ, ישבנו לשיחה אישית עם ליאור רז, כוכב הסדרה ואחד מיוצריה ושמענו על בת הזוג שנרצחה על ידי מחבל, על המיילים המרגשים שהוא מקבל מערבים וגם: במה הוא שונה מהדמות של דורון • ראיון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פאודה • "פתחנו הרבה טראומות ופצעים לאומיים"
 פאודה • "פתחנו הרבה טראומות ופצעים לאומיים"   צילום: יח"צ 
 
 

אני לא זוכרת סדרה שהיתה סדרה מדוברת כמו 'פאודה' בשנים האחרונות. מה לדעתך הופך אותה לכל כך מצליחה?

"אני חושב שזה שילוב של כמה מרכיבים; ראשית, חשבנו שזאת תהיה סדרה שלא כולם יאהבו ויותר מכך, שהרבה ישנאו, אבל הופתענו מהתגובות. הלכנו עם האמת שלנו ולא פחדנו להתעסק בדברים רגישים שאף אחד לא נגע בהם בעשורים האחרונים. פתחנו הרבה טראומות ופצעים לאומיים. אנחנו סוחבים 20 שנות פציעה של אינתיפאדה- פתחנו את הפצע הזה ונתנו לזיהום לצאת החוצה.

 

אבל מעבר לכך, יש לנו צוות שחקנים מדהימים עם מחוייבות עצומה ליוצרים, ליצירה ולסיפור, שנתנו את הנשמה. הדבר הנוסף לדעתי, זה שיש משהו שונה, מיוחד ומסקרן בכח מסתערבים. אנחנו שומעים עליהם ומבינים שהם קיימים, אבל לא יודעים עליהם הרבה. 'פאודה' פתחה את הפתח לראות אותם בלי פחד, אני חושב שאין סדרה ישראלית שנוגעת בדברים הרגישים האלה בלי פילטרים, כמו 'פאודה'."

 

לעוד כתבות שאולי יעניינו אתכם:

מדהים: חיות לבקניות מוכיחות שהן לא פחות יפות!

צפו: 10 פוסטרים של סרטים שהיו נועזים מידי והוחרמו

 

 

 

בסוף אחד הפרקים ישנה הקדשה לזיכרה של איריס אזולאי. מי היא ומה אתה יכול לספר לי על כך?

את איריס אזולאי הכרתי בירושלים והיא היתה האהבה הראשונה שלי. היינו יחד מגיל 16 לתקופה של כמעט שלוש שנים. כשהייתי בצבא היא נרצחה ע"י מחבל ששוחרר בעיסקת השבויים האחרונה. זה מקרה שליווה אותי שנים רבות. מעולם לא דיברתי על זה, כי זה מאוד פרטי שלי.

 

איריס ליוותה אותי בנקודות חשובות בחיים גם לאחר מותה, ורק בעבודה על הסדרה הבנתי שזה פצע שאני צריך לנבור בו. בסדרה בנינו שתי דמויות שמייצגות את איריס ואותי והן הדמויות של דריה ובועז. בבועז יש הרבה ממני בצעירותי- פרוע, אימפולסיבי וחסר רסן. אחרי המוות של איריס, בדומה לבועז, גם אני התחלתי לעשות שטויות ושיחקתי עם המוות שנים רבות אחרי כן.

 

 
ליאור רז •  "ימי הצילומים היו אינטנסיביים וריגשיים מאוד"
 ליאור רז • "ימי הצילומים היו אינטנסיביים וריגשיים מאוד"   צילום: יח"צ 
 
 

בעקבות רציחתה של איריס ושירותך כחייל ביחידה מובחרת, האם הסדרה היתה סוג של ריפוי עבורך?

"באופן חד משמעי כן. הסדרה עשתה לי סגירה. לא רק לי, אלא לכולנו- ליוצרים, לקהל, לצוות כי אלה לא רק הטראומות שלי. במדינה שבה אנחנו חיים לכולנו יש טראומות- של טרור, של חטיפות, של פיגועים, של מלחמות. על הטראומות האלה קראנו תיגר בסדרה, לדוגמא: בסדרה דורון אומר שהחטיפה של בועז לא תהיה 'מדחת יוסוף 2'. מבחינתי מדחת יוסוף (בשנת 2000 עם פרוץ האינתיפאדה השנייה- חלל דרוזי לא קיבל טיפול ופינוי, ומת בשטח מאיבוד דם. ג'.ב.) היא טראומה.

 

כבוגר יחידה מובחרת למדתי שלא משאירים חייל ישראלי בשטח בשום מצב. אני חושב שיש טראומה לאומית קשה בלשחרר 5,000 רוצחים תמורת חייל אחד. אלה דברים שכל אדם במדינה חווה בצורה זאת או אחרת. זאת תרפיה של הרבה דברים שקרו במדינה ושל כל אחד מאיתנו באופן אישי. בנרטיב הישראלי, אנחנו נוהגים אחרת מהצד השני ובסדרה, החלטנו לנהוג באופן דומה. מצד אחד הרע המתועב בסדרה דואג לילד שלו ומצד שני, מוכן להקריב את הבת שלו בפיגוע. הסדרה לא עוסקת בימין ושמאל אלא בעולם של בני אדם, שבו שום דבר אינו מוחלט.

 

קיבלתי מיילים רבים מערבים שתמיד ראו את המסתערבים כיחידות מחסלים עם רצח בעיניים ופתאום הם ראו בהם פן אנושי. אני מקבל מאות מיילים ביום ודואג להקדיש לפחות שעתיים ביום כדי לחזור לכל אחד ואחד".

 

 

בסדרה אתה מתמודד עם חווית קשות מעברך, האם זה הציף משהו?

"התשובה היא כן, זה הציף המון. בזמן הצילומים היו לי הרבה חלומות ובילבול בין החיים האישיים לסדרה המצטלמת. ימי הצילומים היו אינטנסיביים וריגשיים מאוד. כל תקופת הצילומים הייתה ריגשית מאוד, כמו גם הדמות בסדרה. אבל ההתמודדות היתה בריאה והרגשתי בתום הצילומים סוג של חופש, של ניקיון, של זיכוך".

 

איך הכנת את עצמך לתפקיד התובעני הזה?

"לקחתי שיעורים אצל בחור ערבי ששיכלל לי את השפה ולימד אותי מבטא ספציפי. חצי שנה לפני הצילומים שמעתי רק מוזיקה ערבית ברדיו. התמקדתי והתעסקתי רק בתפקיד. למדתי שיטת לחימה בשיטת "עוצמה", שאחד מחברי הצוות שלי פיתח; זה כושר פונקציונאלי, בשילוב של קרבות רחוב והישרדות, היכולת להשתמש בכל מה שיש לך כדי להינצל.

 

אני זוכר שהיתה סצינה של תרגילי מתח- בצילומים נאלצתי לחזור על כל סט בעשרות טייקים שונים. הגעתי לרמה שביצעתי מאות תרגילים ביום, עד שכל הגוף שלי היה תפוס. היה עוד מקרה בצילומי החתונה שבו רצנו במשך שמונה שעות עם ג'ינס וכיסוי פנים בעליות וירידות מטורפות בכפר קאסם. לא חשוב כמה הכנו את עצמנו, זה היה כאין וכאפס לעומת הצילומים עצמם".

 

 
פאודה • "לא דמיינתי שכל השחקנים יהיו ברמה כזאת גבוהה"
 פאודה • "לא דמיינתי שכל השחקנים יהיו ברמה כזאת גבוהה"   צילום: אוהד רומנו 
 

אם הבן שלך בעוד כמה שנים יבוא ויגיד לך שהוא רוצה להתגייס ליחידה קרבית?

"יש לי שלושה ילדים וכמו כל הורה, אני מתפלל שעד שהם יתגייסו כבר לא יהיו מלחמות. שירות ביחידה מובחרת מעצב את האישיות בצורה מדהימה ומחזק את כוח הרצון. אתה מרגיש שאין דבר שאתה לא מסוגל לעשות. אז אני אדאג לו, זה נכון. אם יכולתי להצטרף אליו למבצעים בלי שהוא ישים לב ולשמור עליו ממרחק, הייתי עושה זאת, אבל אעודד אותו לעשות את זה על אף הכל".

 

במה אתה דומה לדורון ובמה אתה שונה ממנו?

"חוץ מזה שדורון יותר יפה ממני ומצטלם טוב ממני, שנינו חדורי מטרה. אנחנו טיפוסים משפחתיים, מכורים לאדרנלין ועושים הכל כדי להשיג את מה שחשוב לנו. אני ודורון שונים מהבחינה שלא הייתי מקריב את המשפחה שלי כמוהו. אשתי והילדים שלי הם הדבר הכי חשוב לי, הם הגב והמשענת שלי ולא הייתי עושה דבר שיכול לפגוע בהם. במחשבה שנייה- בזמן השירות הצבאי שלי הייתי הרבה יותר דומה לו מהיום".

 

 
פאודה • אימונים קשים
 פאודה • אימונים קשים   צילום: יח"צ 
 

הסדרה צולמה בשיא "צוק איתן", איך היתה הדינמיקה בין השחקנים הערבים שלכאורה אמורים להיות מהצד השני של המתרס?

"צילמנו בתוך מיקרוקוסמוס שבו ערבים ויהודים חיים יחד בשיא ההרמוניה. דווקא בזמן מלחמה הבנו עד כמה הסדרה חשובה. גיליתי המון דברים חדשים על הדעות והתפיסות שלהם. קיבלנו אירוח מדהים מתושבי המקום וכשהיתה אזעקה, רצנו כולנו ביחד למקלטים. החוויה היתה מעצימה לכולנו וידענו שלא נשכח את הקיץ הזה לעולם".

 

לצד שחקנים גדולים ומוערכים, בחרת גם שחקנים פחות מוכרים. האם הופתעת לטובה?

"אני הייתי מאוד פתוח לראות שחקנים, גם כאלה שפחות מוכרים. לא דמיינתי שזה יהפוך לתופעה שבה כל השחקנים יהיו כה מדויקים וברמה גבוהה ואחידה. יש דמות אהובה שנהרגה בסדרה אך בעקבות האהבה של הקהל אליו, הצטערתי שהדמות שלו נהרגה ואם הייתי יכול זה משהו שבדיעבד הייתי משנה.

 

"ישנן דמויות אמיתיות כמו סטיב (הרצל), ששירת איתי ביחידה ואפילו התארח בסדרה בתפקיד אורח. אמרתי שאם אני הולך לחטוף מכות מאנשים, זה יהיה רק מאנשי הצוות שלי".

 

 

מה אנחנו לא יודעים עליך?

"יש לי חברה שעושה פרסומות, אני נותן הרצאות על מיומנויות של מניפולציה ושפת גוף. עבדתי במשרדי פרסום גדולים, אני מולטידיצפלינרי וזה גורם לי להיות יותר טוב במה שאני עושה וחדור מטרה.

 

בכתיבת הסדרה גיליתי עוד רובד של יצירה והיא היתה לי בית ספר אמיתי. דרך היצירה גיליתי עד כמה הפיק של ההצלחה יכול להיות מלהיב ושאני רוצה ממנה עוד ועוד".

 

אתה יכול לתת לנו הצצה לעונה השנייה?

"הכל פתוח, הכל יכול לקרות, הכל בלתי צפוי ועם תקווה לסוף טוב. ממש כמו החיים".

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by