בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אמא, הו אמא 
 
 
מורן שריר

מורן שריר על הכלבתא החדשה של המדינה – ריקי גל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"ב'אמריקן איידול' ברור שזו מטרת העניין, ולכן גם השופטים מעליבים את המתמודדים, דבר שבארץ לא יעשו (לפחות לא עד העונה הבאה)"

המשפט הנ"ל פורסם לפני יותר מחודש באתר בו אתם שוהים עכשיו. אחרי ה"אסטרונאוט יהודי? טוב לא ייצא מזה", אפשר לסמן וי ליד עוד נבואה של מורן שריר שהתגשמה. שידורי קשת עשו את שיעורי הבית שלהם. העונה הראשונה של "כוכב נולד" הצליחה בומבה והצמיחה ים של אנשים אהודים ואהובים, מנינט ועד רביזדה. מספיק להלביש נבחנת במדי צבא, להדביק לה את "ילד אסור ילד מותר" ולהצמיד סיפור חיים שמדגדג את קו העוני, ויש לנו גיבורת מעמד פועלים אותנטית.

הנוסחה עבדה יופי אבל עדיין משהו היה חסר. מה שכל סטודנט במבוא לתסריטאות יודע, זה שבלי אנטגוניסט, אין פרוטגוניסט. או במילים פשוטות, בלי הג'וקר, אין בטמן וההיפך. הקיום של הגיבור נבנה מהקיום של הרע, ואם מפיקי התוכנית לא רוצים שהרעים היחידים שייזכרו מהסיפור הזה יהיו אלה שמנעו תמלוגים מכוכביהם הצעירים, כדאי להם לגייס רעים בתשלום. את הרעיון הם קיבלו בזפזופ מול "American Idol" או בגלישה במיקסר. את הליהוק בודאי מ"להיטון" של 86 או ממדורי הפלילים. ריקי גל היא, אם תרצו או לא, הביץ' שלכם להערב.

לא ברור מה הוביל את מלהקי התוכנית לבחור דווקא בזמרת סימפטית כריקיגל לתפקיד הכלבה, אבל נראה שהיא נהנית מזה. מולה עולים ויורדים המוני בית-ישראל (רובם המכריע מזרחיים, משום מה), והיא קוטלת את כולם. דין סדרן מוניות שמן כדין דיווה אופראית. כולם שווים בפני הריקיגל ואיש אינו שווה כלום בעיניה. לנבחנים מולה יכול להיות קול אלוהי ויכול להיות גם סיפור חיים מרגש - זה לא יעזור. אם הטנור אנדריאה בוצ'לי יגיע לאודישן אצלה, היא תפסול אותו למרות האוקטבות ולמרות היותו עיוור, פיסח והשד יודע מה.

האמת? זה לא ממש יפה. מילא, כשרואים איזה תרנגול עם קוקו מגיע, כולו בטוח שהוא הולך להיות הוויגו הבא ופתאום הוא מוציא סרייה של זיופים - במקרה כזה ברור שאנחנו מתים להגיד לו, "לך הביתה יא מסריח, אתה שר כמו זונה", וכשריקיגל אומרת את זה, אנחנו מרגישים שלמים עם החוויה הטלוויזיונית. זה עושה לנו טוב, זה סוגר לנו מעגל. אבל כשאנחנו רואים בחורה חמודה, ביישנית ונחבאת אל הכלים, פותחת את הפה ונשמעת כאילו היא בלעה בטעות זמיר, הדבר האחרון שאנחנו רוצים לשמוע זה, "לכי הביתה, אין לך את זה".

וכך אני מוצא את עצמי יושב בערב שבת עם ההורים, שגם ככה לא לגמרי מבינים ממה כל האנשים האלה מתפרנסים ואיך הם הולכים למבחן בד באמצע יום עבודה, ואני צריך להסביר להם למה הבלונדינית מ"מקום לדאגה" מדברת בכזו גסות. אני מתחיל בכל מיני, "שמעו, זו טלוויזיה, הכל מתוסרט, זה בסך הכל משחק תפקידים", אבל באמצע אני מגלה שאין לזה הצדקה. אם את ביץ', אז כשבא זמר טוב התפקיד שלך הוא גם להפנים את ההתלהבות ולהחמיא במתינות תוך מתן דגש על החסרונות. לא רק לקטול ולפסול בצורה שרירותית.

על המסך מופיעה צפנת חכמיאן שעברה את הסינון הסופי בשנה שעברה אבל לא התעוררה בזמן לצילומים ופספסה. היא באה השנה עם הרבה ביטחון, יודעת שאם מתי כספי העביר אותה בשנה שעברה, אז השנה זה יהיה ממש חתיכת עוגה. חכמיאן מתחילה לשיר והריקיגל לא מרוצה: "הקול שלך נשאר בתוך הקופסא, את נשמע כאילו את שרה דרך שמיכת פוך". לצביקה הדר לא נעים אז במקום לשלוח אותה הביתה הוא שולח אותה לסשן חזרות עם מוסיקאי הבית עמוס בן-דוד.

לא רק לצביקה הדר, גם לי לא נעים. בתור נציג דור ערוץ 2 אני מרגיש שאני צריך להסביר להורים שלי למה מתעללים בילדה. אין לי הרבה מה להגיד, אז אני מחזיק אצבעות לצפנת בהזדמנות השניה. ולא רק צפנת מגיעה לעמוס בן-דוד. גם איזה קחלון אחד ממכמורת מגיע אליו. במקרה הזה אבא שלי הרבה יותר נחרץ. "במקהלת הצבא האדום הוא כבר לא יהיה", אומר אבא, "גם המוסיקנט הזה לא יעזור לו". אתם מבינים? תוך רבע שעה כל אחד נהיה ריקי גל.

בזמן שבן-דוד עושה לקחלון תרגילי הרפיה, חוזרת חכמיאן לבמה המרכזית. היא שרה את "גשם בעיתו", וכל מה שיש לריקיגל להגיד לה זה, "זה לא זה. לכי הביתה. תאכלי, תשני, תלכי למכון". המעניין אגב, שהיא אומרת את זה בקול סדוק מניקוטין והשד יודע ממה עוד, שנדמה שאם במצבו הנוכחי יתבקש להוציא אוקטבה אחת מעבר לזו הדרושה לשנורר סיגריה, הוא יתפטר. אבל הריקי לא לבד במקרה של חכמיאן. על הגוויה מסתער צדי צרפתי, אולי הדיווה האמיתית של התוכנית.

צרפתי עושה את זה בטעם. הוא יודע מתי לוותר והוא יודע גם מתי להתעקש ומתי להיכנס במישהו חזק. הדיבור הרך שלו לא מסתיר את זה שהוא יודע איך להיות בן-זונה קשוח כשצריך. נדמה גם שכשהוא קוטל מישהו, זה הרבה פחות שרירותי מריקי. זה נראה כאילו הוא באמת חושב ככה, ולא רק קיבל הנחיית בימוי להשמיץ כל מי שבא. ניחן כי עבודה על כמה וכמה אירוויזיונים ופסטיגלים לימדה אותו איך מתנהג דראמה קווין אמיתי, והוא עושה את זה לא רע ב"כוכב נולד 2".

ברור כי שלב האודישנים הוא הממתק האמיתי ב"כוכב נולד". לאף אחד אין (בעצם לכולם חוץ ממני יש) כוח לראות את שאר העונה. בשבוע הבא ישודרו המבחנים הסופיים ואז תהיה גם ההזדמנות האחרונה של ריקיגל להוסיף ולהוציא אגרסיות של שנים. אני אשאר בשביל לראות אם הבחורות שלי - טלי רשף, מיקה שדה ושירה חן - יעלו שלב. הן לא חומר לקלאסי ל"כוכב נולד" כי הן לא מלצריות מזמרות, אבל בין אם אתן מתקבלות ובין אם לאו, צרו קשר במדור. תמיד יהיה לכן בית חם במיקסר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by