בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

ברוקרים שעובדים על כולנו בעיניים, סמוראי שחור שנלחם על חייו ורומן רגיש - חדר לחץ, גוסט דוג ואהבה מצילום ראשון, שלושת סרטי השבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בכל יום חמישי עולים סרטים חדשים על המסכים. מלבד שמם והפרומו שלהם, לא באמת ברור מי מהם שווה צפייה באמת. המדור שלנו מכיל מקבץ מתומצת של ביקורות מומחים מרחבי העולם.

השבוע: `חדר לחץ` - מה קורה כשצעירים מתעשרים מהונאה, `גוסט דוג` - סמוראי המשמש כרוצח שכיר ונאלץ להילחם על חייו, ו`אהבה מצילום ראשון`, רומן של אמנית צעירה עם צלם מזדקן. המבקרים הפעם: השבועון `אנטרטיינמט וויקלי`, `ספלייסד אונליין` ו`פילם.קום`.
 

חדר לחץ

כסף לא הופך אותך למאושר? תסתכל על החיוך על הפנים שלי (ציטוט מתוך הסרט)
 כסף לא הופך אותך למאושר? תסתכל על החיוך על הפנים שלי (ציטוט מתוך הסרט)   
כינוי לחברת ברוקרים שעוסקת במכירה של מניות מזויפות בסכומי עתק. סת` דיוויס (ג`ובאני ריביסי), נושר קולג` בן תשע-עשרה הוא המגויס הטרי לחבורת נערי `חדר הלחץ`, צעירים שופעי אדרנלין וכריזמה שכל שאיפתם היא להיות מיליונרים בקלות. בחברה המטיפה להתעשרות מהירה, אף אחד כבר לא רוצה לעבוד בשביל הכסף.
במאי: בן יאנגר (118 דקות) ארצות הברית

 
 
 
ספלייסד אונליין: מלא אדרנלין, שנון ומותח. מצליח להעביר בצורה אירונית ומדויקת את המלכודות שטומנת בחובה תאוות הבצע המוחלטת. החיסרון היחיד שלו הוא ההשענות הרבה על עלילות סרטים דומים כמו "וול סטריט" ו "גלנגרי גלן רוס".

אנטרטינמנט וויקלי: מצליח לעבוד על הצופים ולהפעיל את מיצי תאוות הבצע שלהם. בן אפלק מצוין בתפקיד הברוקר החלקלק שמכניס את סת` בסוד העניינים. למרות ההשאלה מסרטים אחרים שעסקו בנושא, הבמאי מצליח להביא זווית ייחודית, ריאליסטית ונוקבת משלו.

פילם.קום: דווקא ההישענות המודעת, הן של הבמאי והן של העלילה, על סרטים שנעשו בתחילת שנות התשעים ועניינם תאוות בצע כערך עליון, היא שמאירה את הדמויות בסרט, שגדלו בצילם ויודעים (כמו שאפשר לראות בסצינה מסוימת) לצטט כל שורה מהם.
 

אהבה מצילום ראשון

אהבה ראשונה וגילוי עצמי. שרה פולי היא הארפר סלואן
 אהבה ראשונה וגילוי עצמי. שרה פולי היא הארפר סלואן   
כשהארפר (שרה פולי) בחורה צעירה בת עשרים, פוגשת את קוני (סטיבן ריי) הצלם בחתונה של אחותה - חייה משתנים. קוני, צלם מזדקן בשנות החמישים לחייו, רואה בה דברים שאיש לא ראה מעולם ומציע לה להיות שולייתו ומאוחר יותר גם אהובתו ובת טיפוחיו. דרכו מגלה שרה את עצמה, את נשיותה ואת כוחה.
במאית: אודרי וולס (100 דקות) ארצות הברית
 
 
ספלייסד אונליין: סיפור רגיש וחד-אבחנה על גילוי עצמי. אומנם חציו השני נדוש קצת אך המשחק עדיין מצוין, הדמויות מעוררות הזדהות והסיפור מועבר בצורה ריאליסטית ונוגעת.

אנטרטינמנט וויקלי: לשם שינוי זה אינו עוד סרט בו מצמידים שחקן מזדקן לחתיכונת בת עשרים ללא שום צידוק עלילתי נראה לעין, אלא סיפור שמטפל ומסביר בצורה יוצאת דופן ורגישה את טיב היחסים בין גבר מבוגר לנערה צעירה.

פילם.קום: בימוי מעולה. לג`יין סמארט מגיע אוסקר על תפקידה כאמה המרירה של הארפר. הבעיה היא שלמרות שהכל עשוי ברגישות רבה, אין תובנות חדשות או מעניינות במיוחד לגבי טיב היחסים המרכזיים.
 

גוסט דוג - דרכו של סמוראי

גוסט דוג - רוצח שחי על פי חוקי מוסר בעולם בלתי-מוסרי
 גוסט דוג - רוצח שחי על פי חוקי מוסר בעולם בלתי-מוסרי   
גוסט דוג (פורסט וויטאקר) הוא סמוראי אפרו-אמריקני שחי לו על גג בנין נטוש יחד עם יוני הדואר האהובות עליו. מודרך על ידי חוקי ההגקורה `דרכו של סמוראי`, טקסט לוחמים יפני עתיק, גוסט דוג הוא מחסל מקצועי שמסוגל להעלם אל תוך הלילה כשהוא בלתי מורגש לחלוטין. המאסטר היחיד שלו הוא מאפיונר בשם לואי, שפעם הציל את חייו (ג`ון טורמיי). אך כאשר אחת מפעולותיו נכשלת, הופך גוסט-דוג למטרת אדוניו.
במאי: ג`ים ג`ארמוש (110 דקות) ארצות הברית
 
 
ספלייסד אונליין: וויטאקר מוכשר ביכולתו להפגין שלווה עילאית, אומץ וריכוז מקסימלי. הוא מעביר את דרכו של הסמוראי, הבוטח, השקט והיעיל בצורה הטובה ביותר. הבמאי מיטיב לשלב את ז`אנר סרטי המאפיה עם ז`אנר ההיפ-הופ וסרטי החיים ברחוב.

אנטרטינמנט וויקלי: נדמה שהבמאי המינימליסטי ג`ים ג`ארמוש שב מהמתים בסרט כה מסוגנן ופיוטי כמו שרק הוא יודע. מלא מחוות לענקי הקולנוע כגון סרג`יו ליאונה, מלך מערבוני הספגטי וז`אן פייר מלוויל בסרטו `הסמוראים` ומלווה בפסקול ראפ מצוין.

פילם.קום: ג`ארמוש מנצח כאן על מקצבים שבאים ממקורות תרבותיים מנוגדים: פילוסופיה מזרחית וראפ קשוח, סרטי סמוראים ואייקוני מאפיה. מה שהופך את הסרט לעשיר ומרגש כל כך הוא ההערות החזקות שלו על גזענות ותרבות, וקודים גבריים של החיים. בוחן בחן רב את משמעות המילים `איש של כבוד`.
 

בשבוע הקודם

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by