בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דה האוס קאט 
 
 
אחי רז

אחי רז סבור שפליקס חלפון התגלה כליצן עם לב זהב, שכל משפט שלו הוא טיל לחיבורים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כשפליקס חלפון עוד שיחק בהפועל ת"א, הוא היה נוהג לקבל ייעוץ לחיים בחינם מאלילי שנות השמונים של הקבוצה, כמו אלי כהן ושבתאי לוי. אחד המשפטים שהם חזרו ואמרו לו, סיפר אתמול פליקס לאופירה אסייג, היה "תשמור לירה לבנה ליום שחור". לירה לבנה ליום שחור. משפט יפה. פליקס שינן אותו, וחשב שזה בדיוק מה שהוא עושה כשהחליט להיכנס לעולם העסקים. "חשבתי שיש לי ראש עסקי", הוא מסביר בחיוך מתנצל. "טעיתי".

בעקבות החובות שנקלע אליהם, הסתבך פליקס בעסקת סמים יחד עם חברו הטוב אורי אביטל. השניים הודו במסגרת עסקת טיעון בייבוא חמישה קילו קוקאין מוונצואלה, והיום הם חולקים את אותו התא. פליקס חלפון, שרשם יותר משלושים הופעות בנבחרת ישראל ושיחק כמעט בכל קבוצות הפאר המקומיות, קיבל ארבע וחצי שנים בפנים.

במקום מושבו החדש מבקרת אותו אופירה אסייג, ורואה את פליקס, האיש שהכדורגל קנה לו כבר בגיל עשרים קבריולה, ואחר-כך ב.מ.וו, נסיעות לחו"ל וארוחות במסעדות יוקרה, פורק דברי מתיקה וסדקית ממלגזה ידנית למדפים הצרים של הקנטינה. המגן הימני שבכל הקריירה שלו לא ראה אפילו בוקר אחד את הנוף לפני עשר בבוקר, מתעורר עכשיו מדי יום בשש וחצי על השעון, ורואה מסביבו ארבעה קירות בטון וגבר במיטה ליד.

נוסף על נתוני הפתיחה המבטיחים האלה, פליקס חלפון מתגלה מהר מאוד גם כמי שנולד להיות בטלוויזיה. "איך אומרים אצלכם? עובר מסך", הוא מחייך. עדויות שנגבות מחבריו הישנים כמו גם החדשים – סוחר הנשים שמחזיק לו את המשקולות, למשל - מציירות אדם מצחיק, אפילו ליצן, שמסתדר עם כולם, ניחן בלב זהב ומוכן לעשות הכל בשביל החברים שלו. אוהב אדם. כזה שלמען הסובבים אותו יקריב הכל, כמו שאומרת אשתו לשעבר. את זה אומרת הפאקינג אקסית שלו.

אבל משום מה, כל זה לא היה מספיק בשביל לעשות מ"ההחמצה הגדולה" סיפור טוב. למרות שעל המצח של פליקס חלפון כתוב בענק "צ'ינו אלמיזרק", נראה שאופירה אסייג לא מאמינה עד הסוף בגיבור של הסרט שלה. היא לא מאמינה שפליקס – הליצן התמים, הגיבור הטראגי שספק מעד ספק הושיט יד לחבר במחווה אצילית ואופיינית - יכול לסחוב על כתפיו חצי שעה של דרמה טלוויזיונית מהחיים.

כך הפך תחת ידיה סרט עם פוטנציאל ריגוש והזדהות שב"טלעד" לא לא מעיזים לחלום עליו בכלל, לביצה מקושקשת ושרופה. אם תרצו, במקום אחד על אחד, חלוץ מול מגן, נהיה לפתע "ההחמצה הגדולה" לתרגיל אופסייד מסורבל ולא נעים לצפייה. הנה, פה אינספקטור אופירה קלוזו מנסה לפתור לבדה תעלומה נרקוטית שהמשטרה עמלה עליה כמה חודשים טובים, והסתיימה לבסוף בעסקת טיעון; כאן היא הולכת לבוני גינצבורג, האנתרופולוג הכי נגיש שהצמיח הכדורגל הישראלי, כדי לבדוק מה מפיל שחקנים לפלילים; שם מוצגים קטעי ארכיון של פליקס עושה תוכניות בוקר; ולבסוף היא סוחבת איתה לכלא את האקסים יוסי אבוקסיס ושביט אלימלך, כדי לבדוק אם פליקס מצליח לזהות למי שייך הקול הבא; שלא לדבר על הניחוח השיווקי הלא נעים שעולה מהצילומים המלטפים, הכמעט אירוטיים, של המתקן השב"סי המצוחצח. מן הסתם תגברו היום את צוות הטלפניות בלשכת הגיוס של השירות.

ההחמצה הזאת מעציבה, כי בדקות שבהן פליקס קיבל את האחד על אחד שלו איתנו, הוא לא פיספס. כל משפט טיל לחיבורים של הלב. כולם, רק לתת את הכדור לפליקס, הוא כבר יידע מה לעשות איתו. חלפון יודע להתבטא, יש לו חוש הומור וטיימינג מעולים, והוא לא מתבייש לבכות. הכי קלאסי. אבל משום מה, הוא לא מצליח לקבל את ההזדמנות להשלים פיסקה מבלי לחטוף את הקאט לפקיד המשטרתי הזחוח, שבשיא החוצפה מישיר מבט למצלמה ואומר שאם פליקס היה מסגיר את האדם השלישי שהם חושדים שעומד מאחורי העניין, הוא היה היום בבית עם הילדות שלו.

הסרט של אסייג מותיר אותנו עם מעט מאוד דקות פליקס נטו, מעט מאוד פואנטות ומעט מאוד רגעים לנצור. מבחינתו של חלפון, זה לא היה אמור להיות ככה. אם צריך, הוא היה מחזיק לבד גם פיצ'ר, אבל מישהו מאחורי הקלעים משך בחוטים. אולי זה האיש שגנב את המילקי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by