בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ניסו סימן טוב: לאחרונה אני קורא יותר ספרי פרוזאק 
 
 
אידן סגל

אידן סגל עם סט ביקורות מרחבי הרשת על הסרטים החדשים שעולים השבוע בבתי הקולנוע: "דור הפרוזאק" ו"נראה אותך אוהב"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

דור הפרוזאק

 
Prozac Nation

כאשר נתקלה כריסטינה ריצ'י בספר הקאלט האוטוביוגרפי של הסופרת אליזבת וורצל, "אומת הפרוזאק", היתה היא במהלך תקופת ההתבגרות, הזמן האידיאלי להזדהות עם סיפור הדיכאון הנפשי העמוק המתואר בו. ריצ'י החליטה שהסיפור ממחיש כל כך טוב את תחושותיה, שראוי שתקום לו גירסה קולנועית.

וכך נכנסה השחקנית הזעירה לנעליה של אליזבת, מדכאים ככל אשר יהיו – הנה האם היהודיה הלוחצת (ג'סיקה לאנג), השותפה הלבבית (מישל ויליאמס, "דוסון קריק"), החבר המעריץ (ג'ייסון ביגס, שמשתף פעולה עם ריצ'י גם בחדש של וודי אלן), הפסיכיאטרית חמורת הסבר וגם תרופת הפלא שלה – כדור קטן ושמו פרוזאק, שמבטיח למחוק את הבאסה הקיומית מהחיים ולייצג דור שלם.

הסרט צולם בשנת 2000 והיה מוכן להפצה כבר בשנת 2001, אך תאריך הפצתו המשיך להדחות. בתחילה נטען כי הסיבה לדחייה היא הדיכאון הלאומי שתפס את לאחר אסון התאומים, אבל כיום די ברור שבמיראמקס, חברת ההפצה, פשוט לא מאמינים בסרט. הנה עוד סיבה לריצ'י להכנס לדיכי.

במאי: אריק סקולדברג ("אינסומניה" ההולנדי המקורי), , , 2001.
 
Reel.com: הדרמה הרזה הזאת אינה נמשכת יותר מ-98 דקות, אך היא כה כבדה ואיטית שזה מדכא. תשכחו מפרוזאק, הסרט מרגיש כמקבילה הקולנועית של ווליום.

Planet Sick-Boy: "דור הפרוזאק" הוא מהנה כמו חבטה עזה בבסיס הגולגולת – פעולה עדיפה, אגב, על צפייה בסרט הזוועתי הזה. הגיבורה אמנם בדיכאון, אך למה הצופים צריכים לסבול?

Reelviews: הסרט שייך כולו לכריסטינה ריצ'י – הן בשל מעורבותה הרבה בסרט מאחורי הקלעים והן בשל המאמץ שהיא משקיעה בתפקיד לפני המצלמה. זוהי הופעה מורכבת, עמוקה ואמיצה במיוחד.
 

נראה אותך אוהב

 
Jeux d'enfants

קומדיה רומנטית צרפתית עם עוקץ, שבזכות השימוש שלה בטכניקות קולנועיות מתוחכמות, נגזר דינה להיות מושווית שוב ושוב ל"אמלי". אז ממש כמו ב"אמלי", גם סרט זה מתחיל בילדותם של גיבוריו. לאחר שג'וליאן הציל את סופי מחבורת ילדים שהציקו לה, כרתו השניים ברית עולם ביניהם ואף המציאו משחק פרטי וסודי, בו הם מציבים אחד לשני אתגרים וחובה עליהם לעמוד בהם. השנים עוברות והשניים גדלים, אך המשחק נשאר, עם משימות נועזות ותובעניות יותר. הכל הם יעשו בחסות אותו משחק, הכל מלבד דבר אחד – לחשוף את רגשותיהם האמיתיים בפני הצד השני.

במאי: יאן סמואל, , , צרפתית, 2003.
 
 
The Movie Chicks.com: "נראה אותך אוהב" מצולם נפלא – בסגנון הצבעוני, המוזר של "אמלי" – ומכיל קטעי אנימציה קצרים ומפתיעים. סרט שמעניק הנאה סקסית, טיפשית ורומנטית, בתוספת הומור על גבול האכזרי.

Eye Weekly: הבמאי דוחף לסרט תנועות מצלמה וירטואוזיות, קטעי אנימציה מוטרפים ואפקטים שונים. זה נחמד בהתחלה, אך מעיק בהמשך ומקשה על הזדהות עם הדמויות והסיפור.

Hollywood Reporter: סיפור אהבה מוזר ועקום, כמו ב"אמלי" אך אפל ופסימי יותר. השילוב בין הפנטזיה והמציאות והמשחק המושלם של הדמויות הראשיות לא מספיקים והסרט מאבד גובה בחלקו השני. ועדיין, סרט בכורה מהנה.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר ביקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ,
בעזרתן תוכלו לבחור איזה סרט שווה לכם לראות.

ג'רזי גירל, חלון סודי, לקחת חיים

סטרסקי והאץ', רוק בבית הספר, סקובי-דו 2: חופשי חופשי, קולר-להרגיש את וגאס, לילי, ריקוד מושחת: לילות האוונה, וודקה לימון, שושו, קסם הנעורים

פיטר פן, חתול תעלול, עד קצה הזמן, 12 במחיר 1, קמצ'טקה, הרפתקאות שלומיאל, רוק בבית הספר

כל הביקורות, כל הסרטים

הדור שלכם יותר מזוין, יותר לוקח פרוזאק או סתם שם איקס? מה אתם בוחרים - אמת או חובה? וכיצד אתם מתכוננים לחזרתה של הכלה, כש"להרוג את ביל – חלק 2" יגיע סוף סוף בשבוע הבא? בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע
 

אתרים רשמיים

דור הפרוזאק

נראה אותך אוהב – צרפתי / ישראלי
 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by