בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מי ומה ביום השואה 
 
 
מערכת מיקסר

מבחר אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה: בטלוויזיה, בתיאטרון ובטקסיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

טקסים

העצרת הממלכתית של יום הזיכרון לשואה ולגבורה תתקיים ביום ראשון ב-20:00 , ברחבת "גטו ורשה" ביד ושם בירושלים, ותשודר בשידור חי בערוצים הראשון והשני. הטקס הרשמי של עיריית תל-אביב יתקיים באותה השעה בבית תיאטרון הקאמרי, בסימן "עד היהודי האחרון", האידיאולגיה השלטת בימי תום מלחמת העולם השנייה. באירוע, הפתוח לקהל הרחב, ישתתפו החזן חיים אדלר, ענת עצמון, יוסי גרבר, דוד דאור, צעירי תל-אביב ומקהלת מעיין.

טקס השואה האלטרנטיבי, בהנגתה של שהרה בלאו, יתקיים זו השנה השישית בתיאטרון תמונע. גם השנה יתדיינו בני הדור השלישי בהשפעתו של זכר השואה, ובין המשתתפים ניתן לציין את יהודה משי זהב, שידבר על תפישת השואה לאור עבודתו בזק"א; ניר ברעם, שירצה על השואה והרצף ההיסטורי של האשכנזים; מיכל אהרוני, שתנסה להבין את מקומם של שירי הזכרון הארצישראלים הממלכתיים אל מול נפקדותם של שירי הזיכרון השואתיים ב"כוכב נולד"; ושי נהון, שינסה להסביר למה קעקע על זרועו את המספר של סבתו. דניאל סלומון יופיע עם השיר "מיתר קרוע", ושמעון אדף יעבד מחדש את "הליכה לקיסריה". הטקס יתקיים ביום שני ב-22:00 בחלל הצמוד לתמונע.
 

טלוויזיה

ערוץ 1 יפתח את שידורי ערב יום השואה בהצגה "לגדול בכבוד", המבוססת על סיפורו של יאנוש קורצ'אק, שתלווה בשידור עצרת הזיכרון מ"יד ושם". ביום שני ישודרו בערוץ תוכנית מיוחדת של "החדר של חני" ודיונים טלוויזיונים שונים בהשתתפות ד"ר שלמה זנד, אמיר גוטפרוינד, אורי אורלב ועוד.

ביום ראשון ב-22:10 ישדר ערוץ 2 את חלקו הראשון של הדוקומנטרי המהפכני "להתראות הולנד", המערער על מיתוס הגבורה ההולנדי בשואה. חלקו השני של הסרט ישודר ביום שני ב-19:00. כמו כן ישודרו הסרטים "מאה ילדים שלי", "אנה פרנק - הסיפור המלא" ותוכנית מיוחדת של "שולחן לשניים".

ערוצי הסרטים של הכבלים ישדרו בראשון ב-21:30 את "בזרועות זרים" ואחריו את "רשימת שינדלר" ואת שני החלקים של "משפטי נירנברג". בשני ישודר גם "יומנה של אנה פרנק". ערוץ יס1 של הלווין יתחיל את שידורי ערב יום השואה ב-20:00 עם "פוקוס", ע"פ מחזהו של ארתור מילר, וימשיך עם "הפסנתרן", "אני אחיו של ג'וש פולנסקי", "נערי הסווינג" ו"אהבה בצל הסכנה", שישודרו גם ביום שני. ערוץ יס2 ישדר גם את "הנערים מברזיל", בכיכוב גרגורי פק ואת "עד קצה האמונה". "המשחית" עם ג'ון מלקוביץ' ישודר בראשון ביס 3.

ערוץ הקולנוע ישראלי ישדר בראשון ב-21:45 את הדוקומנטרי המעולה "פרלה יקירתי" ובשני ב-13:35 את "בגלל המלחמה ההיא" מ-1998, המתעד את התמודדותם של יהודה פוליקר ויעקב גלעד עם טראומת הדור השני.

ערוץ 8 ישדר בראשון ב-22:15 את הסדרה "הנוער ההיטלראי", בשני ב-22:30 ישדר הערוץ את "הנשים של היטלר". בערוץ ההיסטוריה יושם הדגש על עדויות ניצולים וקהילות שנכחדו. ביום שני יקריא שם שמואל וילוז'ני קטעים מספרים בנושא "דור שני" - קולם וסיפורים של ילדי הניצולים.

למדריך השידורים המלא
 

תיאטרון

בשני ושלישי בשעה 21:00 תתקיימנה בקאמרי הצגות של "עד ראייה", מחזהו של יהושע סובול על איכר אוסטרי שמסרב להתגייס לצבא הגרמני. בין ה-18-20 באפריל יועלה בתיאטרון צוותא המחזה "מזריץ'" של אפרים סידון ואיציק וויינגרטון, בביצועם של תלמידי סמינר הקיבוצים.

ב-21 באפריל יוצג בתיאטרון תמונע העיבוד הבימתי לספרה של ליזי דורון, "למה לא באת לפני המלחמה". הצגתה של מרים קייני, "שבר ענן", תעלה במרכז דוהל ב-20 באפריל ובתיאטרון שרובר בירושלים ב-21 וב-22 באפריל.

מחזהו של יורם קניוק, "אדם בן כלב", ממשיך לרוץ תחת שרביטו של ייבגני אריה באוהל הקרקס שמחוץ לבית אריאלה עד ה-20 באפריל. עיבוד נוסף לספר הנוער הקלאסי של אורי אורלב, "האי ברחוב הציפורים", יעלה בין התאריכים 14 ל-22 באפריל באולמות שונים ברחבי הארץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by