בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מה ביום הזיכרון  
 
 
מערכת מיקסר

מדריך לאירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, בטלוויזיה ובטקסיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אירועי יום הזכרון לחללי מערכות ישראל יפתחו הערב ב-20:00 עם הצפירה, אז גם יתחיל הטקס הממלכתי ברחבת הכותל המערבי בירושלים, בהשתתפות נשיא המדינה משה קצב והרמטכ"ל משה יעלון. האירוע המרכזי במרכז , "שרים בכיכר", יתחיל ב-21:15, בכיכר רבין וישודר, כבכל שנה, בגלי צה"ל. את הערב ממלכתי, בנוכחות הרמטכ"ל, בוגי יעלון, וראש העיר תל אביב, רון חולדאי, ינחה יאיר לפיד. על הצד המוסיקלי יהיה אמון עידן רייכל, שיעבד את בועז שרעבי עם "הרעות", שמעון בוסקילה עם "לו יהי", אריק סיני ויפעת תעשה עם "שיר ארץ", צעירי ת"א עם "נגע אל החלום", נינט טייב עם "נוצה ברוח", דין דין אביב וכברה קסאי עם "אם תלך", דוד ד'אור עם "שיר לבני ליאור", וריקי גל עם "ואז נשב בצל". עוד יופיעו שלומית אהרון, שלומי שבת, דני רובס ועוד.

בקמלוט בתל-אביב יתקיים הערב ב-22:00 טקס יום זיכרון אלטרנטיבי בהנחיית שרון רג'יאנו ואסי ישראלוב ובהשתתפות אילנה אביטל, אריה מוסקונה, ושלמה בר. בצוותא יתקיים ערב שירי משוררים ומלחינים שיעסקו בשכול ובכאב. על המוקראים יימנה הקאנון ישראלי של נתן אלתרמן, יהודה עמיחי, לאה גולדברג, אברהם חלפי וחיים גורי. רמה מסינגר, יורם חטב, אורה זיטנר, ורד גובר, נתן סלור וניב קאופמן יבצעו את השירים ללחנים של סשב ארגוב, שם טוב לוי ונחום היימן.

הגדה השמאלית תקיים ערב יותר אלטרנטיבי (19:30), שיוקדש לחללי המלחמות והכיבוש. ישאו דברים : איברהים בושנאק, שאחיינו נרצח באוקטובר 2000 מאש משטרת ישראל; רמי אלחנן, חבר "פורום ההורים השכולים הישראלי-פלסטיני למען השלום"; משה יהודאי, חבר הסניף הישראלי של הפדרציה העולמית לסרבני מלחמה; חוה קלר, לוחמת משנת 1948; אורי יעקב, סרבן גיוס ב-2003; יעקב חן, סרבן גיוס ב-1956; רותי קנטור, פעילה בארגון "פרופיל חדש"; ושמואל ירושלמי, משורר ופעיל שלום. כמו כן תוצג תערוכה על מיליטריזם בישראל.

טלוויזיה
הערוץ הראשון ישדר הערב (ראשון) את "מבט שני - יום הזכרון" - מונולוגים של מפקדים ששלחו חיילים אל מותם. מחר (שני ) יתקיים בערוץ הממלכתי דיון ב"הוא הלך בשדות", בהשתתפות הכותב משה שמיר. ערוץ 2 ישדר את "שתיקת הצופרים", על מחדל מלחמת יום כיפור, ולמחרת את "זהו שיר פרידה", דוקומנטרי העוסק בפרק הזמן המתקצר בין השיחה האחרונה עם בן המשפחה או החבר, לבין קבלת ההודעה הנוראית על מותו. ערוץ הקולנוע הישראלי ישדר את "כיפור" של עמוס גיתאי, את "איש השלג" ואת "סקס שקרים וארוחת ערב" של דן וולמן, העוסק בפגישה של שלוש אלמנות צעירות.

ערוץ 3 ישדר את "שלמה של גלי ומיכל", סרטו התיעודי של רן קוצר על מסע היכרות של שתי בנות עם אביהן המת. ערוץ 8 ישדר את "קו החזית החדש", עדויות של נהגי אוטובוס ומאבטחים אל מול טרור. בכל הערוצים ישודרו סרטי זיכרון אישיים לאורך היום כולו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by