בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יום העצמאות בטלוויזיה 
 
 ברוקן ווינגס. ערוץ הקולנוע הישראלי   
 
מערכת מיקסר

מניפת הצעות טלוויזיוניות לחוגגים בנעלי הבית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משדר החג המרכזי של ערוץ 1 יחל כבר בשמונה פחות עשרה, עם טקס הדלקת המשואות המסורתי מהר הרצל וטקס פתיחת חגיגות יום העצמאות. ב-21:15 יתפסו את העמדה הטאלנטים הגדולים של הערוץ, יהורם גאון ומיכל זוארץ, ויתנו לנו פטישי פלסטיק בראש עם אושיות בידור ארצישראליות כטוביה צפיר, אורלי ויינרמן, אישתאר, שרית חדד ואחרים. לסיום הערב יוקרן הלהיט האירוטי החם היישר מן הארכיב, "אינסטינקט בסיסי", בכיכובם של עדן הראל וחיים כהן ההוליוודיים, שרון סטון ומייקל דגלאס.

בערוץ 2 יעברו מטקס המשואות היישר לתוכנית החג הגרנדיוזית של "רשת", שמבטיחה למנות בפנינו 56 סיבות לאהבת הארץ. את התוכנית ינחה החל מ-21:30 הגשש שייקה לוי, והיא תעוטר באמנים וסלבס מכל הבא ליד. ב-23:30 ישודר בהקרנת בכורה טלוויזיונית סרט הקריות האולטימטיבי, "צומת וולקן", על חבורת רוקיסטים צעירים שמתבוססים בעצמם ערב מלחמת יום הכיפורים. בין השחקנים - סמי הורי, אורן שאבו ויעל הדר.

ערוץ 10 מוותר על אולפנים חגיגיים, ומלבד תוכנית ספיישל של "תראו מי מדבר" שתיוחד לחג הלאומי (21:15), ישודרו הלילה שני סרטים ישראלים באורך מלא: "עפולה אקספרס" עטור השבחים של ג'ולי שלז, עם צביקה הדר ואסתי זקהיים יעלה לאוויר ב-22:00, ובחצות ינעל את הלילה "לא שם זין" הנוסטלגי.

בערוץ 3 של הכבלים יוקרנו החל מ-20:00 דרמות מקוריות שהופקו במסגרת רצועת "ראשון בדרמה". בין השאר תוכלו לצפות שם שוב בסרטים "ישראל", "שתי דקות מפראדיס" ו"יוסי וג'אגר".

בערוץ הקולנוע הישראלי של "יס" יוקרן לראשונה בטלוויזיה סרטו המצליח של ניר ברגמן, "כנפיים שבורות", המלווה מקרוב את נפילתה ותקומתה המחודשת של משפחה חיפאית קשת יום (22:30). את הלילה תחתום בחצות הקומדיה הישראלית הגדולה של כל הזמנים, "גבעת חלפון אינה עונה", בכיכובם של חברי "הגשש החיוור".
 
בחג העצמאות יקדישו עצמם הערוצים בעיקר לסרטי קולנוע ישראלים. ערוץ 1 יקרין את "שחור" של שמואל הספרי ב-16:30, וב-21:30 יוענק הדרן לנשיא המדינה, משה קצב, בתוכנית שהוקלטה בתיאטרון ירושלים לפני כחודשיים.

ערוץ 2 יחגוג ב-15:15 עם "השוטר אזולאי" של אפרים קישון, לפני התוכנית המרכזית לחג - "שיר השירים", במסגרתה יציג דודו טופז החל מהשעה 19:15 את שירי הלהקות הצבאיות האהובים ביותר על אזרחי המדינה. ב-23:30 יוקרן בערוץ "עיניים גדולות" של אורי זוהר.

מערוץ 10 אי אפשר לדלות משדר מעניין ביום העצמאות, פרט לראיון של לונדון וקירשנבאום עם ראש הממשלה, אריאל שרון, שניחן בפוטנציאל קאלט גבוה.

בערוץ המוסיקה הישראלית, מוסיקה 24, ישודרו במהלך יום העצמאות מגוון סרטים תעודיים על יוצרים מקומיים: "משהו קטן וטוב" של דן תורן על האיחוד של משינה; "מסע הבחירות של מאיר אריאל" הקלאסי מ-1988; "יושבים בבית קפה" של גילי גאון על להקת טיפקס; והדובדבן שבקצפת, "בחזרה לעתיד": תוכנית מ-1991 עם קוטנר ויהורם גאון, המנווטת בין ההבטחות הגדולות של המוסיקה המקומית באותה תקופה - איפה הילד, כרמלה גרוס וגנר, דנה ברגר, זקני צפת ואחרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by