בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פיפל שחור 
 
 
דנה רוטשילד

דנה רוטשילד על "אנשים" - העיתון הכי שמח בארץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מי זה בכלל "ירון כהן"? אני בתמימותי חשבתי שמדובר בדנה אינטרנשיונל, לפני השדרוג המגדרי. אבל ירון כהן הוא אדם קיים, כוכב למעשה. סטאר. זה שאני בחיים לא שמעתי עליו מעיד רק עלי, לא עליו. הוא כותב שירים כרגע, מהחלוצים הגדולים בזמר המזרחי. הוא איש טוב, כך נדמה לי. אם תשאלו אותו מה הספר האהוב עליו הוא ישיב, "היחיד שאני זוכר שקראתי הוא 'שרה גיבורת נילי'". מבחינת סרטים, הוא אוהב קומדיות, ויגיד גם ש"סרטים עם כושים נורא מצחיקים אותי". הוא חולה על בחורות, וכותב לכוכבים גדולים כמו מאיה בוסקילה.

בכלל, מי הם כל האנשים האלה שמככבים בעיתון האהוב עלי "אנשים"? מישהו שמע על קרני אלדד, הבת הרווקה-הדוסית-מתנחלת בת ה-29, שעושה מוזיקת סלסה ומסתובבת עם נשק? על אחד משחקני הכדורגל של מכבי חיפה, איזה אליניב ברדה?

"אנשים" הוא שבועון, אולי השבועון הטוב ביותר שיש כרגע בארץ. קשה לי להצביע על הסיבות המדוייקות לכך, אבל משהו באיך שהוא עשוי עושה לי את הפיל גוד של היום. אני לא מכירה את ההוצאה לאור שלו, לא את צוות העורכים ובטח שלא את הכתבים. וזה עוד מילא, השוס העיקרי הוא שאני לא מכירה את האנשים שזוכים לכתבות שער ולכפולות, ומוצגים כסלבריטאי על.

כבר כמה חודשים אני עוקבת אחרי העיתון הזה בסקרנות, ועד כה זכורים לי כתבות שער עם דוגמנית סוג ז' שהיגרה להוליווד וכעת מתפרנסת מעבודות ניצבות – סיפור שמוצג, אגב, כסיפור הצלחה; ראיון עם איזו סטנדאפיסטית פרסית בת 30 שגרה עם אבא שלה ונחשבת ל"עדי אשכנזי הבאה"; איזה זמר מזרחי שכל חייו היה עני ומסכן עד שהפך לזמר ליווי של זמר ליווי של שלמה ארצי; וכדורגלן ערבי שעבר למכבי פתח תקווה. סיפורים של האנשים שתמיד בצד כשהדברים החשובים באמת קורים. שהם תמיד כמעט ונוגעים בתהילה, אבל בעצם לא. אנשים שהם החמצות.

ואני רוצה לשמוע את הסיפורים שלהם, סיפורי ה"איך כמעט עשיתי את זה", וסיפורי ה"הייתי מלצרית במסיבה עם כוכבים הוליוודים" שלהם. סיפורים על סלבודאים אני יכולה למצוא בכל מקום, אבל לא תמצאו שם כנות כמו זו של ירון כהן, שלא מוכן לשקר לגבי הספר האחרון שקרא. ולא תמצאו שם העליבות הזו, הקסומה, של כוכבת הסטנד-אפ הפוטנציאלית שמספרת על תופעות הלוואי של טיפול להסרת שיער שעברה. כי ככה זה, בסלקציה כמו בסלקציה, יש אנשים שנולדים נינט טייב, ויש אנשים שנולדים חנה גור, אבל גם להם מגיע שישאלו אותם על אהבה וזוגיות, ולמה הם עדיין גרים עם ההורים בגיל 28.

לפעמים יש לי הרגשה שהעיתון הזה הוא מין מזימה בורחסית של כמה סטודנטים לספרות, שלא רק שהמציאו את כל הסגל, אלא גם המציאו את כל אותם סטארים בפוטנציה – או אולי סתם מצאו אותם ברחוב – וכתרגיל פוסטמודרני הגישו אותם לקוראים בעטיפה של כוכב נולד. אבל אלו מחשבות שווא. כי השבועון הזה עשוי כל כך מוקפד, שאפילו הפרסומות נשמעות כהמשך ישיר של הקו המערכתי. פרסומות של הילרים, מקובלים, מטפלים ב"כוחות על טבעיים" וגם טיפולים להלבנת שיניים וניתוחים פלסטיים - כולם מנוסחים באותו קו קוגניטיבי, עם אותם אימג'ים בסיסיים. כולם פונים לאנשים הנעלמים האלה, שאף פעם לא ראיתי אותם, אבל הם חושבים שירון כהן הוא מגה-סטאר, ויוצאים למועדונים בראשון לציון, ומשרתים בצבא. מזל שיש את "אנשים", אחרת לא היתה לי שום דרך לוודא שהם קיימים באמת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by