בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דומני שזה הגיע דווקא מכיוון כרם הענבים 
 
 
אידן סגל

אידן סגל עם סט ביקורות מרחבי הרשת על הסרטים החדשים שעולים השבוע בבתי הקולנוע: "תאומות", "הנשים שבחיי" ו"מכיוון היער"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

תאומות

 
De Tweeling

כמו שכל טלנובלה מוכיחה, הדרמות העזות ביותר מתרחשות בתוך המשפחה. וככל שהמעורבים קרובים יותר, כך הנתק גדול יותר כאשר עובר חתול השחור ביניהם. כפי שניתן ללמוד משם הסרט, גיבורות הסרט קרובות במיוחד. אנה ולוטה הן תאומות שגדלו צמודות זו לזו, עד שהוריהן נהרגו במפתיע והן הופרדו ונלקחו כל אחת לארץ אחרת. לוטה גדלה ופונקה על ידי משפחה הולנדית מבוססת ואילו אנה הועבדה בפרך בידי משפחת איכרים גרמנית, אבל למרות הריחוק הפיזי השתיים לא שכחו זו את זו. ואז פרצה מלחמת העולם השנייה, לוטה התאהבה ביהודי, אנה נפלה בקסמו של קצין נאצי והחתול השחור עבר. עשרות שנים אחרי, מנסה אנה לשכנע את אחותה שמשפחה חזקה אף מההיסטוריה.

פרסים ועיטורים: הסרט הצליח להשתחל לרשימת המועמדים לסרט הזר הטוב ביותר באוסקר. יותר משהישג זה מצביע על איכות הסרט, הוא מעיד על חיבתם העמוקה של אנשי האקדמיה ההוליוודית לסרטים שנוגעים בצורה רכה וקלה לעיכול בנושא השואה ומהמלחמה ההיא. לתשומת ליבם של יוצרי "ללכת על המים".

במאי: בן סומבוגארט, 115 דקות, הולנד/לוקסמבורג, הולנדית וגרמנית, 2003.
 
Grapevine Culture: "תאומות" מלא באירועים דרמטיים אך לעולם אינו גולש למלודרמטיות. הסרט מצליח להציג מציאות שאינה מורכבת אך רק משחור ולבן, טוב ורע.

Hollywood Reporter: נראה שהמעברים בין העבר להווה מטשטשים מעט את האפקט הרגשי של הסרט, וחבל, אך המשחק של ארבע השחקניות מעולה והסרט מצליח לעורר מחשבות על תפקידה של ההיסטוריה בחיי היחיד.

eFilmCritic: קולנוע שצובט את הלב ומציג את המחיר הרגשי הכבד שגובה המלחמה מבלי ליפות דבר. שווה צפייה, ועוד איך.
 

הנשים שבחיי

 
Petites coupures

דרמת מיינסטרים צרפתית, שבוימה על ידי פסקל בוניצר, תסריטאי בולט ("לך תדע") והעורך לשעבר של המגזין הצרפתי הנחשב "מחברות הקולנוע". ברונו (דניאל אוטיי, "האלמנה מסנט פייר") הוא עיתונאי קומוניסט עם בעיות מאוד צרפתיות – האישה יושבת לו על הצוואר ואילו המאהבת הצעירה (לודווין סינייה, פעם רביעית על מסכי הקולנוע בארץ) עולה על העצבים. הוא נענה לבקשת עזרה מדודו, ראש עיירה מרוחקת, שעומד להפסיד את הבחירות המתקרבות, ונוסע אליו. אך גם רחוק מהבית הוא ממשיך להתקל בנשים שעושות לו צרות, ביניהן גם ביאטריס האניגמטית (כריסטין סקוט תומאס, "הפצוע האנגלי", בצרפתית שוטפת).

מדד העגבניות הרקובות: המבקרים אינם תמימי דעים - העלילה סבוכה או מסובכת, התסריט מתוחכם או מתחכם, המשחק מיומן או שגרתי והסרט כולו לוקח את עצמו ברצינות מוגזמת או מתוך אירוניה מרוחקת. אתם מוזמנים לבחור את הגירסה המועדפת עליכם.

פרסים ועיטורים: הסרט היה מועמד לפרס דב הזהב בפסטיבל ברלין.

במאי: פסקל בוניצר, 95 דקות, צרפת/בריטניה, צרפתית, 2003.
 
 
Shadow on the Wall: התסריט השנון וחד האבחנה נע במעגליות סביב עצמו עד לפתרון הסופי החכם. גם אם הבימוי ישיר וחסר תחכום, בזכות התסריט וצוות השחקנים המשובח, "הנשים שבחיי" תופס אותך ולא עוזב.

Guardian: סצנת הפתיחה מוצלחת אך למרבה הצער היא מהווה את נקודת האור היחידה כאן. "הנשים שבחיי" הוא פארסה, דרמה וסרט מסע שלא מתקדם לשום מקום.

BBCi Films: "הנשים שבחיי" הוא סרט מעניין, עמוס בסמליות ומונע מכוח היגיון החלומות יותר מאשר מעלילה קוהרנטית, אך הבעיה העיקרית שלו היא שהוא חסר כל רגש ולכן מנותק מצופיו.
 

מכיוון היער

 
יום השואה היה וחלף, אך לכל מי שמעוניין בסיפורים נוספים על הטרגדיה הנוראה של העם היהודי, בתי הקולנוע מספקים את הסחורה. מלבד "תאומות" האנמי והמלוקק, עולה השבוע להקרנות מסחריות סרט תעודה ישראלי, שמספר על זוועה אמיתית וכואבת באמת.

"מכיוון היער" מתעד את טבח היהודים שביצעו הגרמנים ביער הסמוך לכפר פונר שבליטא, כפי שזה משתקף מיומנו של העיתונאי הפולני בן המקום, קאמזימארס סאקוביץ. ביומן תיאר סאקוביץ את ההרג ההמוני, אך גם את תמיכתם הנלהבת של תושבי המקום במעשים מחרידים אלו, ואת הרווח הכלכלי שהפיקו מהם. צמד הבמאים חזרו לכפר ועימתו את העדויות ביומן עם העדויות בשטח.

פרסים ועיטורים: הסרט השתתף בפסטיבל ברלין.

במאים: לימור פנחסוב וירון כפתורי בן יוסף ("פרחים לחג"), 91 דקות, ישראל, 2004.
 

בשבועות הקודמים

לפניכם מבחר ביקורות על הסרטים שמציגים כעת בבתי הקולנוע ברחבי הארץ,
בעזרתן תוכלו לבחור איזה סרט שווה לכם לראות.

להרוג את ביל – פרק 2, החולמים

דור הפרוזאק, נראה אותך אוהב

ג'רזי גירל, חלון סודי, לקחת חיים

כל הביקורות, כל הסרטים

איך אתם מעדיפים את סרטי המיינסטרים שלכם – עמוסי אקשן הוליוודי או רומנים צרפתיים? ולמי אתם בוחרים להאמין – ל"תאומות" שממחזר את התדמית המקובלת של ההולנדים כידידי היהודים ומי שהעניקו להם מסתור בזמן השואה, או ל"להתראות הולנד", הסרט התיעודי ששודר בערוץ 2 ביום השואה ושביקש לנפץ מיתוס זה ולחשוף את האנטישמיות הרבה שמצויה שם? בואו לדבר על זה בפורום הקולנוע של נענע
 

אתרים רשמיים

 

טריילרים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by