בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ידבק פיני לחכי 
 
 (צילום: איתי נאור)   
 
איתי נאור

איתי נאור מנסה להסביר מדוע הניצחון של מכבי טוב למתנגדי תוכנית ההתנתקות, ומדוע הוא גם לא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
באחת מהתבטאויות הביזאר שלו בקרנבל הימים האחרונים, אמר סילבן שלום שהנצחונות הרבים של הכדורסל הישראלי הביאו למדינה גם מספר הישגים מדיניים. תצחקו על סטיב, אבל מדובר בשר החוץ, כך שהוא בוודאי יודע על מה הוא מדבר. שלום הוא גם מהשרים היחידים שהתגייסו (אחרי התלבטות רבה) להסברה על נחיצות תוכנית ההתנתקות של ראש הממשלה - זאת אומרת שלשיטתו היציאה החד צדדית מעזה היא הישג מדיני. האם זה אומר בהכרח שהניצחון הגדול של מכבי על צסק"א בחצי הגמר הוא דווקא מה שיכול לקרב אותנו להתנתקות?

במבט ראשון, הניצחון של מכבי תל אביב יכול להוות את הפלטפורמה המוראלית שתאפשר לחברי הליכוד להתארגן על תעצומות הנפש שתצריך הצבעה בעד התוכנית. במבט שני, יש מצב שדווקא הישג צהוב שכזה עלול להוסיף קיסם למדורת הגרוב של מי-יכול-עלינו, שתביא בסופו של דבר להצבעה נגד. בואו ננסה לרדת לעומקם של הדברים.

אישית, אני בטוח שפיני גרשון הוא ליכודניק. אני לא יכול לבסס את זה על עובדות, אבל הדרך שבה הוא הסתודד עם לימור לבנת בסופה של מסיבת העיתונאים שאחרי הניצחון (שבמהלכה ישבה שרת החינוך בשורה הראשונה וצחקקה מכל בדיחת-פנחס), כמו גם שיחת טלפון מיתולוגית אחת שזכורה לי באיזה שידור ישיר עם אריאל שרון, מאששות את התחושה הכללית שמדובר באחד שמשלשל מח"ל.

אינני יודע אם הפיני מתנגד או תומך בתוכנית ההתנתקות. מכיוון שכדורסל הוא משחק שהסטטיסטיקה משחקת בו תפקיד גדול למדי, אפשר להניח שהמאמן גרשון הוא מהמתנגדים – שכן נכון להבוקר, הסקרים מורים כי רוב חברי מרכז הליכוד מתכוונים להצביע "נגד". ועם זאת, באותה מסיבת עיתונאים חצי רטובה של אתמול, לא התפתה פיני ללכת על הרובי ריבלין ולהוסיף אחרי התודות לצה"ל ולמשטרה גם איזו ברכה למתנחלי קרית ארבע. יכול להיות שהוא מחכה לגביע הקדוש.

העניין הוא שאני בטוח גם שאלוהים ימני. ולא רק שהוא ימני, אלא שהוא גם 100 אחוז מצביע נגד ההתנתקות. אני לא ממציא שום דבר. אתם יכולים ללכת ולשאול, ולא רק מתנחלים הזויים, אלא גם את הרב כדורי והרבי מילובביץ' - שניים מהאנשים שהכי אמונים עליו, לפי מה ששמעתי. ופיני גרשון הוא מאמין גדול באלוהים, את זה כל אחד יודע. כל ניצחון של מכבי תל אביב הופך לספקטקל אמונה ברמות הגבוהות ביותר, שבו עומד גרשון על טיב היחסים שלו עם גוד, מסביר למה הגיע לנו שהוא ייתן לנו את הניצחון, מתאר כיצד הקדוש ברוך הוא סתם את המוח של שחקני הקבוצה היריבה ובאופן כללי נהנה להעמיד לפרשן אלי סהר חיוך בר מצווה שלא מהעולם הזה.

זה אך הגיוני שהשילוב העדכני הזה של האל ומשיחו נועד כדי להמריץ את הכשלת תוכנית ההתנתקות – לה שניהם מתנגדים. זה נכון שלימור לבנת, שהצטעפה בצהוב חגיגי אתמול, היא מן השרים שהחליטו (אחרי התלבטות רבה) לתמוך בתוכנית – ואולם היא מעדיפה בימים האחרונים להתעסק בכדורסל ולא בהסברה של דברים משעממים שכאלה.

צחי הנגבי, מתנגד ברור של התוכנית והשר לביטחון פנים, עשה שמות למען קיום הפיינל פור ואבטחתו. במו עיני ראיתיו מסייר עם ניצב סדבון באוהל העיתונות ובודק שהכל בסדר עם העוגיות. יש עיתונאים שמפריעה להם התמיכה הממשלתית בפיינל פור והתיקצוב הנרחב הזה שמכבי תל אביב זוכה לו, כאילו היתה מוסד לאומי או תורני ולא סתם עסק שנועד להרוויח כסף. אבל בדיוק הסוגיה הזאת מבלבלת את היוצרות, וגורמת שוב לתהות שמא יש פה משהו עמוק יותר משני חברי מרכז בדמותם של פיני ואלוהים, ושאולי יחסי הגומלין הממסדיים-מכביסטים האלה נועדו לשרת את דווקא את הצד הממשלתי של תומכי ההתנתקות.

החיסול של יאסין הרי כמעט והביא להעתקתו של הפיינל פור מתל אביב. לעולם לא אשכח את הופעתו של עו"ד שמעון מזרחי באולפן "חדשות הספורט" של ערוץ 5 ביום שאחרי, כולו גועש מבפנים, כשהציע להשעות את קבוצת ולנסיה (שסירבה להגיע לשחק בתל אביב) ל-4 שנים ותהה מדוע עצם העובדה ש"אחד מראשי הטרור כבר אינו קיים" מספיקה לביטולו של אירוע שכזה.

ההמשך ידוע לרובכם. במהלך הסברתי היסטורי, שמשתווה רק לנאום החוצב של חיים הרצוג ז"ל ב-1975 נגד החלטת עצרת האו"ם שהכריזה על הציונות כגזענות, טס שמעון מזרחי לברצלונה כשהוא חמוש בקלטות וידאו של כוכבי-המורדים-שאומרים-שהכל-בסדר-כאן, ושכנע את ראשי היורוליג לקיים את הפיינל פור בתל אביב.

אין כל ספק כי בשליחותו זו, הביא היו"ר מזרחי להכשר בינלאומי של מדיניות החיסולים. משהובן שאף משחק לא יבוטל כאן בגלל סיכול של איזה ערבוש, יכול היה שרון להחליט בלב שקט להוריד גם את ד"ר רנטיסי. התמיכה הממשלתית הגדולה והאבטחה חסרת התקדים (אחרי השיקוף הכריחו אותי להיפטר ממספריים לציפורניים ששכנו לי בתיק) היא, אם כן, סוג של טובה תחת טובה לאגודת מכבי תל אביב, שאפשרה למר שרון ללכת על עוד צעד בכיוון דעת הקהל ולחסל את הדוקטור.

הרבה לא יצא מזה. זאת אומרת, בימים הראשונים שאחרי החיסול, התמיכה בשרון היתה סבבה, אבל כולם יודעים מה עובר עליו עכשיו. המוצא הוא ברור ואחד: בשביל שתוכנית ההתנתקות תאושר ביום א', חייבת מכבי תל אביב לנצח במוצ"ש את סקיפר בולוניה בגמר. או אז, נישא על גלי התרוממות הרוח של הציבור, יוכל שרון הטקטיקן להורות על חיסול לילי, ברגע האחרון, של ערפאת. כשחברי המחנה הלאומי יתעוררו בבוקר יום ראשון, הם יגלו בעיתון מתנה בדמות ראשו הכרות של הראיס, שיונח אחר כבוד בתוך גביע אירופה. קשה להניח שמרכז הליכוד יצליח להתאושש ממהלך מבריק שכזה ולהצביע נגד, אבל אם כן - הרי שהציבור באמת מטומטם.


עדכון: בשעות שחלפו מאז פרסום הכתבה הספיקה מכבי עלית תל אביב לנכס לעצמה את גביע אירופה. בשיחת טלפון עם ראש הממשלה, התגלה המאמן פיני גרשון כתומך בתוכנית ההתנתקות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by