בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"מדינת ישראל הוקמה על רצח בדם קר" 
 
 
מערכת מיקסר

בראיון גועש ל"רייטינג" יוצא פיראס חורי מהארון של הערבי הטוב ונכנס בכל מה שזז - מתוכניות הריאליטי ועד הדגל וההמנון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לקראת עליית התוכנית שלו ב-YTV, הפרס על הזכייה ב"פרוייקט Y", מתפנה פיראס חורי, הערבי הכי צינוביץ', לשחרר כמה אמירות עומק לביצים של הקונצנזוס. בראיון מקיף ל"רייטינג", שמתחיל לפני צפירת יום הזיכרון ומסתיים לאחריה, נשאל הפיראס איך זה מרגיש לעמוד בצפירה. "לכל המתים מגיע הכבוד שלהם, לא משנה איך הם מתו ומה הם עשו. בגלל זה אני עומד בדקת דומייה, אבל אישית אני לא יכול להזדהות עם צבא כלשהו בעולם. אני שונא את הרעיון המטופש הזה, המציאו אותו אנשים שלא יודעים להפנים את הכעס שלהם. זה טוב לזכור אנשים שמתו, אבל גם מאוד טוב לזכור איך הם מתו. היום בערב הישראלים יילכו לחגוג את יום העצמאות, והם לא יודעים יותר מדי. אני רוצה שיגידו לתלמידים בבית הספר מה קרה ואיך המדינה הזאת הוקמה".

כאן פיראס מתחיל להפגיז: "הגירסה שלי היא שהמדינה הזאת, בשני שלישים, הוקמה על דם, על רצח בדם קר. יש עכשיו מדינת ישראל, אבל היא לא הוקמה באופן טהור. המדינה הזאת הלכה לבתיהם של איכרים, הוציאה אותם בלי שעשו כלום, במקרה של הכפר שלי (עילבון), וירתה בהם בדם קר".

את הסתירה בין הדברים האלה לבין העובדה שהוא עומד בצפירה, מיישב פיראס בכך שהוא תולה את האשמה בסביבה. "החיילים גדלו מגיל אפס במתוך מסגרת חברתית ותרבותית כזאת. הממסד שידר להם דבר אחד, והיה להם קשה לקום ולמרוד. גם הערבים צריכים להבין את זה, שלא כל אדם שמתגייס הוא חרא".

בעניין יום העצמאות, מסביר פיראס כי הוא לא מייחס לו כל חשיבות. "כל שנה אני מקווה מחדש שאולי ישנו את ההמנון, את הדגל, שגם המדינה הזאת תרצה שאהיה חלק ממנה. הדגל וההמנון הם אמירה שישראל היא מדינת היהודים, וזין על כל הנוצרים והמוסלמים".

חוץ מזה, מספק הפיראס גם דיס עצבני למדי לכיוון ז'אנר תוכניות המציאות שהמליך אותו. "מתחיל להגעיל אותי כל תוכניות הריאליטי האלה", הוא אומר. "כל ה-SMSים, כל הדברים האלה. אולי בגלל שהייתי חלק מזה, אולי בגלל שהרגשתי את המתח על בשרי... ריאליטי זה לא הז'אנר שמעניין אותי בטלוויזיה. אני יכול להבין בן אדם שרואה את הדברים האלה, שנופל אל הדברים האלה. זה דווקא קרה לי ב'פרדייז הוטל' ואיכשהו נפלתי. אבל גם כשצפיתי זה עשה לי לא טוב כזה. לא יודע למה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by