בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שמעתי שלאירני הזה יש חתיכת בוטן מתוק בקרקס 
 
 
דנה רוטשילד

דנה רוטשילד חושבת שלגמר של "האקדמיה לצחוק" היה אפיל של ערב כיתה לא מוצלח, ושהנוכחות-הנפקדת של "כוכב נולד" ברקע היתה יותר מורגשת מצחי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
התאומים פרידמן התגלחו. די בכך כדי לרמז על אווירת הכמעט-יום-הדין שרצה אתמול בגמר האקדמיה לצחוק. כל הפיינליסטים נורא התאמצו, וגם קיציס היה פחות זחוח מהרגיל. התרגשות. הפיינליסטים עשו את הגגים שלהם באולפן, והקהל – בניסיון להשיג אפקט ניצנים כלשהו – נכלא במקום פתוח, המרינה בהרצליה כמדומני, ואולץ לתת משם את קריאות העידוד שלו.

סוג מסויים של מתח בהחלט היה שם: חביב הקהל, וזה שסומן עוד מתחילת התוכנית להגיע לגדולות – צחי אירני – סיים את מקצה הצבעות האינטרנט, שנחתם לפני תחילת השידור, במקום השני בלבד. את המקום הראשון תפסו באותו רגע יוסי וטירן – צמד אווילים שלא עושים שום דבר מצחיק, אבל תמיד עושים את זה עם מבטא. לא ברור איך הם הצליחו להתפלח לגמר, כנראה שבקרב בעלי מבנה מוח פשוט הם נתפסים כהומור משובח.

ובכל זאת, ועם כל הכבוד לאינטרנט, העם אמר את דברו. והעם מדבר ב-SMSים. אחרי גג בינוני להחריד ("איך להתחיל עם בחורה") שהיה מבייש אפילו את דודו טופז של האייטיז, שבו ההמונים להיזכר במה שגרם להם לאהוב את צחיק עוד בימים הראשונים, והחזירו לגביר הנמוך בעל הגבה האחת את מה שנלקח ממנו שלא בצדק. זה לא שהיה לי קשה להירדם אם צחי לא היה לוקח את הגביע הביתה – הדר לוי הרי טובה ממנו בהרבה – אבל איזשהו סדר טבעי של דברים הרי צריך להשתמר.

שלישיית דופה התנהלה כמעט מהצד. משהו אצלם הוא כל כך לא ישראלי, שברור שהיחידים שהצביעו להם היו החברים מהנח"ל. זה לא שהם לא מצחיקים, זה שלא ברור אם הם מצפים שנצחק איתם או עליהם והומור חטיבת הביניים + סלפסטיק היסודי שהם מציעים. בקטע שהם נתנו אתמול צחקתי רק בפארודיה על המתנחלת הנימפומנית.

"לילה טוב ניצנים...אה...המרינה בהרצליה", פתחה את הערב עלמה זק במודעות עצמית. כי מה שבעיקר היה שם, בגמר של האקדמיה לצחוק, זו תחושת החמצה. כבר רבות דובר על אלמנט הפלופ של "האקדמיה לצחוק", על זה שאפקט ה'נישט א הר, נישט א הין' הפך את התוכנית – ריאליטי ביום וכוכב נולד בלילה – ללא נגישה לצופים. ובערב הגמר, מול כמה אלפי צופים במרינה, היתה תחושה ברורה של מה שהתוכנית הזו היתה יכולה להיות, ומה שהיא לא.

ומשהו נוסף היה שם, לצד תחושת ההחמצה. למשהו הזה קראו "כוכב נולד", והוא תפקד כנוכח נפקד של הערב. בסך הכול 300,000 מצביעים טרחו להניע את האגודל שלהם ולשלוח SMS למועמד האהוב עליהם – פחות מחצי ממה שקיבל הגבסו לבדו בתוכנית ההיא. וההרגשה היתה שנתקענו בערב כיתה בינוני, שעה שהפאן האמיתי נמצא במקום אחר. וכשצחי אירני הרים את הגביע, לא היה ברור לאן הוא הולך משם. אף אחד הרי לא יחתים אותו על דיסק, או ילהק אותו לטלנובלה מוסיקלית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by