בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היום: המוזיאונים בחינם 
 
 בית הספר במוזיאון ישראל הסגור   
 
ניר נון נוה

היום מצוין בישראל יום המוזיאונים הבינלאומי, עם עשרות מוזיאונים הפותחים שעריהם לקהל הרחב (לא כולל מוזיאון ת"א ומוזיאון ישראל)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעולם מציינים השבוע את יום המוזיאונים הבינלאומי, שמעבר להיותו יום ציון לתרבות שיוצאת אל מעבר למרקע הטלוויזיה, טומן בחובו גם צ'ופר לא קטן - כניסה חינם למוזיאונים. בישראל הוחלט כי יום המוזיאונים הבינלאומי יתקיים בל"ג בעומר, ובתאריך זה גם נחגג האירוע בשנה שעברה. על כן, פותחים היום את שעריהם כ-50 מוזיאונים ברחבי הארץ.

ואולם שניים מהמרכזיים שבמוזיאוני ישראל ישארו סגורים. מוזיאון ת"א לאמנות מודרנית ומוזיאון ישראל בירושלים. הסיבה: המוזיאונים הנחשקים הללו נשארים סגורים בימי ראשון, על פי הנוהל. בשנה שעברה נפל ל"ג בעומר על יום שלישי, כך שלא היתה בעיה, אך השנה, מה לעשות - יום ראשון.

דוברת מוזיאון ת"א, אורית אדרת, מוסרת כי "היינו מאוד שמחים להשתתף באירוע הגדול והחשוב הזה, אבל המוזיאון סגור באופן קבוע בימי ראשון. כבר עתה מדברים על שינוי התאריך בשנה הבאה, או לפחות לדאוג לכך שלא יקרה בימי ראשון, כי מוזיאון ת"א ומוזיאון ישראל הם הנחשקים ביותר, בסך הכל. אנחנו מקווים שבשנה הבאה נוכל גם אנחנו להשתתף בחגיגה האמנותית הזו".

בין עשרות המוזיאונים הפתוחים היום לקהל הרחב: מוזיאון ארץ ישראל, מוזיאון הרצליה לאמנות, המוזיאון הגיאולוגי, בית התפוצות, מוזיאון נחום גוטמן, בית התנ"ך, מוזיאון המדע ע''ש בלומפילד, מוזיאון אסירי המחתרות, המוזיאון לאמנות האיסלאם, המוזיאון לטבע, מוזיאון ז'בוטינסקי, מוזיאון האצ"ל, מוזיאון הלח"י, מוזיאון ההגנה, מוזיאון ראשון לציון, מוזיאון בתי האוסף, מוזיאון מכבי, מוזיאון הנגב לאמנות. מוזיאון האדם והחי וקריית המוזיאונים בפתח תקווה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by