בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הערב נפתח פסטיבל קאן 
 
 
מערכת מיקסר

כדי שלא לשחזר את שעמומון אשתקד, מתהדר השנה הפסטיבל בהסתחבקויות עם אלמודובר, גודאר, טרנטינו, מייקל מור ובראד פיט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אחרי שפסטיבל אשתקד זכה לתואר "הקאן הגרוע ביותר בכל הזמנים", ינסו השנה קברניטי הגדרינג הקולנועי החשוב בעולם לנווט את הפסטיבל ה-57, שייפתח הערב, למחוזות אחרים. "Bad education" הסמי-אוטוביוגרפי של אלמודובר ייפתח את השבוע החינגתי, בו יוקרנו 56 סרטים - מתוכם 18 בתחרות העיקרית, 19 מחוצה לה ועוד 21 סרטים במסגרת "Un Certain Regard". מתוך הסרטים שיוקרנו 46 הם בכורות, ו-9 מהווים סרטי ביכורים.

כתגובה לתלונות משנה שעברה בדבר הנוכחות הצרפתית העודפת, קטן הפעם מספר הסרטים הצרפתיים בתחרות וצומצם מספר השופטים הצרפתיים, משלושה לאחד. בראש חבר השופטים עומד השנה קוונטין טרנטינו, שגם יציג את "קיל ביל 2" שלו מחוץ לתחרות. בצוות השופטים יככבו גם השחקניות עמנואל באר, טילדה סווינטון וקתלין טרנר, הבמאי האמריקאי ג'רי שאצברג והבמאי ההונג-קונגי הארק טסואי.

תופיני האיכות מעוררי ההייפ שייתחרו על דקל הזהב: "Notre Musique" לז'אן לוק גודאר, "The Ladykillers" לבית האחים כהן, "clean" של אוליבר אסייה, "שרק 2" למייק מאיירס ו"פרנהייט 9/11", החדש של מייקל מור, שמקשר בין משפחת בוש למשפחת בין לאדן ולא כל כך מצליח למצוא מפיץ.

מחוץ לתחרות ניתן יהיה לצפות ב"באד סנטה" של טרי זוויגוף, ב"די-לאבלי", על חייו של קול פורטר, שגם יסגור את הפסטיבל, ב-"5" של עבאס קיראסיטואמי, וכמובן לשזוף את מנעמי "טרויה", הגלדיאטור של 2004, שגם יביא את בראד פיט לטיילת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by