בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

והשבוע במדור הקולנוע של נענע -הסערה המושלמת, הדרך לאל דוראדו, שנחאי נון, הנסיכה מונונוקי וסודותיה של איב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
`שווה צפייה` הוא מדור הקולנוע היחיד בישראל שנותן לכם ביקורות כשאתם באמת צריכים אותם - בסוף השבוע בו הם עולים למסכים. והשבוע מרגישים את הקיץ באוויר, הן מבחינת כמות הסרטים שעולים (חמישה!) והן מבחינת הסגנון: שני סרטי אנימציה, שני סרטי פעולה - האחד קומדיה בכיכובו של ג`קי צ`אן הבלתי-נלאה והשני דרמת הרפתקאות בכיכובו של ג`ורג` קלוני - וסיפור התבגרות רגיש אחד: סודותיה של איב.
 

הסערה המושלמת

לא נעים, ומבוסס על סיפור אמיתי. `הסערה המושלמת`
 לא נעים, ומבוסס על סיפור אמיתי. `הסערה המושלמת`   
באחד מימי הסתיו של 1991 התממש הסיוט הגדול ביותר של כל ימאי. שלוש רוחות חברו לכוח אחד גדול ויצרו יחד את הסערה החזקה וההרסנית ביותר שידעה ההיסטוריה המודרנית, סערה שהפתיעה אף את החזאים עצמם. אניית הדייגים "אנדריאה גייל" בפיקודו של הקפטן בילי טיין (ג`ורג` קלוני) ובסיועו של בובי שאטפורד (מרק וולברג) לא מקבלת את ההודעה על הסערה בזמן ונקלעת היישר לתוכה במאבק אכזר של חיים ומוות.
במאי: וולפגאנג פטרסן, ארצות הברית (120 דקות)
 
 
 
ג`אם: הכוכבת האמיתי של הסרט היא הסערה: האופן שבו היא מצולמת ומגולמת מעורר התפעלות, אימה ויראה. דיאן ליין (כמושא אהבתו של בובי שאטפורד) היא החוליה החלשה בסרט.

ספלייסד און-ליין: בבסיס `הסערה המושלמת` נמצא סרט מושלם, רק שצריך להוריד ממנו את שכבות הרומנטיקה והמלודרמה ההוליוודיים שלעיתים מגדישות את הסאה. כוחו של הסרט טמון בהיותו סיפור אמיתי. הצילומים משכנעים ועוצרי-נשימה.

יו.אס.אי טודיי: דמויות שטוחות וצפויות, בעיקר הדמות של ג`ורג` קלוני הפולטת משפטים גבריים דוגמת "אני תמיד תופס את הדגים!". הסרט כל כך עמוס בדרמה, שקשה להנות מקטעי הפעולה.

 

הדרך לאל דוראדו

זוג נוכלים מחפש זהב ומוצא צרות. `הדרך לאל דוראדו`
 זוג נוכלים מחפש זהב ומוצא צרות. `הדרך לאל דוראדו`   
סיפור קומי על חברות והרפתקאות. לטוליו (בקולו של קווין קליין) ולמיגל (בקולו של קנת ברנה), צמד נוכלים זוטרים, נדמה כי דרכם לעושר סלולה כאשר הם זוכים במפה המורה על הדרך לאלדורדו, עיר הזהב האגדית. צ`קל-קן (ארמנד אסנטה), הכהן הגדול של אל דוראדו מכריז עם בואם של צמד הנוכלים שהם אלים וזאת על מנת לקחת לעצמו סמכויות ממלכתיות מידי הצ`יף (אדוארד ג`יימס אולוס). הצמד פוגש גם את היפהפייה המקומית (רוזי פרז), נוכלת לא קטנה בזכות עצמה.
במאי: אריק ברגרון ודון פול (דרימוורקס) ארצות- הברית (90 דקות)
 
 
ג`אם: את המבוגרים שבצופים ירגיזו שני דברים: יותר מדי שירים של אלטון ג`ון והרבה יותר מדי דיבורים של שתי הדמויות הראשיות. אין מספיק אקשן והרפתקאות. מצד שני, העלילה והתסריט קצת מורכבים מדי בהתחשב בעובדה שהסרט נועד לילדים.

ספלייסד און-ליין: יש חיה שמשמשת כאתנחתא קומית, יש בחורה חצופה ועצמאית בעלת גוף סקסי מצויר, יש נבל מצויר בעל צחוק מפחיד ויכולות קסם - סרט שעשוי כולו לפי הנוסחה המקובלת ובכל זאת כובש, מצחיק ומעניין.

יו.אס.איי טודיי: תסריט מאולץ במקצת. נדמה שהסרט הזה לא בדיוק סגור על מי קהל היעד שלו: בשל הדיאלוג השנון, העירום המרומז וריבוי האלימות נדמה שהוא מתאים יותר למבוגרים, מצד שני האנימציה והפסקול המתקתק של אלטון ג`ון יקרצו יותר לילדים.

 

שנחאי נון

ג`קי צ`אן יורה, בועט וצוחק כל הדרך אל הבנק. `שנחאי נון`
 ג`קי צ`אן יורה, בועט וצוחק כל הדרך אל הבנק. `שנחאי נון`   
השנה היא 1881 וג`קי צ`אן, אמן-הפעולה הוא שון וואנג, חייל במשמר המלכותי של העיר האסורה. הוא מנסה להחזיר את פיי-פיי הנסיכה (לוסי ליו) שנחטפה על ידי חבורת אקדוחנים ונלקחה הישר למערב הפרוע. בדרך הוא עובר הרפתקאות פרועות ושלל קרבות.
במאי: טום דיי, ארצות הברית (111 דקות)
 
 
ג`אם: המערב הפרוע ברוטב חמוץ מתוק. משתמש בכל קלישאות המערבונים הקיימות בחן רב. מעריצי צ`אן יוכלו לצאת מרוצים מכמויות הסלפסטיק וקרבות-המגע. בסך הכל קומדיה אורירית ונטולת עומק, מתאימה בול לקיץ.

ספלייסד און-ליין: הבידור לא נפסק, גם לא בקטעי האקשן. החיסרון היחיד של הסרט הוא שהדמויות הנשיות בו כמעט לא מפותחות ובעצם עיקר תפקידן הוא להיות פוטוגניות ולהינצל, ממש כמו אביזרי במה.

יו.אס.איי. טודיי: שובר קופות אימתני, ככל הנראה. בידור קל ומצוין. צ`אן במיטבו. בימוי מהיר ודינמי, לא משעמם לרגע.
 

הנסיכה מונונוקי

מסע להסרת קללה. `הנסיכה מונונוקי`
 מסע להסרת קללה. `הנסיכה מונונוקי`   
אגדה יפנית מאוירת המספרת על המלחמה בין הציויליזציה הדורסנית לחיות-אלים הגרים ביער ומגינים על האיזון של כוחות הטבע. כשהנסיך אשיטאקה הורג את המפלצת שמאימת על כפרו הוא מקולל. כדי להיפטר מהקללה יוצא הנסיך למסע אל תוך היער, שם הוא פוגש את הנסיכה מונונוקי (בקולה של קלייר דיינס) שגודלה על ידי זאבים ויחד הם מנסים להציל את היער מידי בני האדם.
במאי: הייקו מיאזאקי, יפן (131 דקות)
 
 
ג`אם: למרות האנימציה המרהיבה שרק בגללה כדאי לקנות כרטיס, זה אינו סרט ילדים. למרות זאת, הוא מלא קסם ומסופר כאגדה מופלאה. קולות השחקנים המערביים שנבחרו לדבב את הדמויות הורסים חלק מהאופי המיוחד של הסיפור.

ספלייסד און-ליין: אין ספק שהתרגום לאנגלית פוגם בעוצמה וברושם של `הנסיכה מונונוקי`.
גם הדיבוב לא משהו, מלבד הופעה מרגשת של מיני דרייבר כליידי אבושי. המסר העמוק והאפל של האגדה הזאת הולך לאיבוד בתרגום ונשמע דידקטי.

יו.אס.איי. טודיי: סרט חובה לכל חובבי האנימציה - רק אל תצפו לפשטות של דיסני. העולם בסרט הזה הוא מורכב, מלא צללים ויפהפה. הצופה המערבי מפספס הרבה מההקשרים ומהעלילה המחוברים היטב למסורת והאמונה היפניים.
 

סודותיה של איב

לאבד את התמימות בקיץ קסום אחד. `סודותיה של איב`
 לאבד את התמימות בקיץ קסום אחד. `סודותיה של איב`   
איב הבוגרת מספרת את סיפורו של קיץ קסום אחד בו מלאו לה עשר. היא באה ממשפחה שחורה ועשירה בלואיזיאנה שבדרום ארצות-הברית. משפחתה מונה בין השאר את אמה, סבתה, אחותה ואביה הרופא רודף הנשים (סמואל ל` ג`קסון). בקיץ אחד איב מתבגרת ולומדת להכיר את טבעו האמיתי של אביה.
במאית: קסי למונס, ארצות-הברית (שנת 1997, 114 דקות)
 
 
ג`אם: עולם הילדות על כל תקוותיו ופחדיו מתואר בדייקנות, בעומק וברגישות מופלאה. סמואל ל` ג`קסון מצוין בתפקיד הרופא המקסים והמפלרטט. דבר אחד פוגע: הסרט מעט ארוך ורגוע מדי.

אי און ליין: הסיפור נוקב ומורכב, הביצוע איטי מדי. הסרט אפוף באווירה חמה וחושנית.

יו.אס.איי. טודיי: הבחירה בילדה ג`ורני סמולט לתפקיד איב מוצלחת ביותר - החיוך שלה פשוט מאיר את המסך. נדמה שכל הסרט מתרחש בתוך חלום קסום ומכושף.
 

בשבוע הקודם

כמעט 18, ללכת על הכל, דינוזאור

ראית אחד מהסרטים? הגיע הזמן לדבר הביקורת שלך בפורום הקולנוע של נענע

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by