בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"הדיילי מירור" מתנצל: רימו אותנו 
 
 
מערכת מיקסר

העיתון הבריטי התנצל על גבי כל עמוד השער שלו על פרסום תמונות מזוייפות של התעללות בעצירים עיראקיים. עורך העיתון פוטר, סירב להתפנות והוצא בכוח מבניין המערכת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"הדיילי מירור" פרסם אתמול (שבת) התנצלות ענק בעקבות פרסום תמונות מזוייפות בהן נראים חיילים בריטיים מתעללים בשבויים עיראקיים. בהתנצלות, שנפרשה על כל עמוד השער של העיתון, נכתב: "סליחה, עבדו עלינו". עם זאת, לא התנצל העיתון על פרסום עדויות של ארבעה חיילים, בדבר התעללות בשבויים ועצירים עיראקיים. כמו כן דורש העיתון, לאחר שהודה בטעותו, שגם אחרים יתנצלו על השגיאות שעשו - בינהם דונאלד ראמספלד, על חלקו בגיבוי ההתעללויות, וקולין פאוול, על הבטחותיו בדבר מציאת נשק להשמדה המונית בעיראק.

"הדיילי מירור" פרסם את התצלומים המפוברקים בתחילת החודש ועורר סערת רוחות בבריטניה. מפקד הצבא, סר מייקל ג'קסון, התבטא אז באומרו ש"אם יוכח הדבר (והפרסום נכון), הרי שהחיילים הללו אינם ראויים ללבוש את מדי המלכה. הם הכתימו את שמו של הצבא ואת כבודו". בעקבות ועדת חקירה החלו להשמע קולות פקפוק באמינות התמונות, וביום חמישי התפרסם דו"ח רשמי הקובע כי כלי הנשק, הציוד, והרכבים המופיעים בצילומים, אינם נמצאים בשירות בעיראק, וחלקם כבר בכלל אינם נמצאים בשירות הצבא הבריטי.

ההתנצלות פורסמה למורת רוחו של העורך הראשי, פירס מורגן. מורגן התעקש על כך שהתמונות היו אמיתיות, ופוטר. הוא סירב לעזוב את מערכת העיתון, ואנשי אבטחה נאלצו לגרור אותו אל מחוץ לבניין.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by