בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סוגרים את אקו"ם 
 
 
מערכת מיקסר

ב-29 במאי תחדל פעילותה של אקו"ם, שדאגה בעיקר לתמלוגי היוצרים. במקביל - מחר יתקיים כנס חירום של אמני ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעוד תשעה ימים, אחרי 68 שנים של פעילות, תחדל אקו"ם (אגודת הקומפוזיטורים, המחברים והמו"לים למוזיקה בישראל) להתקיים. מנכ"ל אקו"ם, יוריק בן דוד, שלח אתמול (רביעי) מכתב לכל חברי האגודה, בו הבהיר כי אקו"ם תחדל לפעול החל מסוף החודש, וזאת מאחר שהרשות להגבלים עסקיים קבעה כי האגודה הינה קרטל, ועל כן קיומה אינו חוקי. ל"מעריב" אמר בן דוד כי ''המשמעות היא שבעצם כל יוצר יצטרך לדאוג לעצמו לבד. כל גוף שידור ובית קפה יאלץ להפעיל גדודים של עורכי דין כדי לנהל במקביל משא ומתן מול מאות יוצרים בשביל הרישיון להשתמש ביצירותיהם השונות''.

מאז הקמתה דאגה אקו"ם לכספי התמלוגים של חבריה, וקרנותיה השונות סייעו לאמנים במצוקה. באגודה חברים כיום כ-4,300 יוצרים, ואם אכן תחדל האגודה מלפעול הם יוותרו לבדם במערכה על זכויות התמלוגים שלהם. הרבה מהיוצרים אינם מאמינים עדיין כי אקו"ם אכן תסגר, ומביעים תרעומת על כך שגוזלים מהם את המקור העיקרי לניווט כספי התמלוגים. עבור חלקם מדובר בהכנסה העיקרית ובאמצעי קיום. אהוד מנור אמר ל"מעריב" כי ''אין אח ורע בכל מדינה מערבית מתוקנת לכך שסוגרים גוף שנועד לגבות תמלוגים עבור אמנים ויוצרים. אני מקווה מאד שיתברר שזה אכן משבר שיפתר בימים הקרובים''.

במקביל , מקיימים מחר אמ"י (איגוד אמני ישראל) ואשכולות (האגודה לשמירת זכויות אמנים מבצעים) כנס חירום שיעסוק במצבם הכלכלי הקשה של האמנים. באולם צוותא בת"א ידונו האמנים בצעדים האפשריים לשמירה על זכויותיהם, במאבק למען תמיכה ציבורית במוסיקה העברית ובמלחמה בתחנות רדיו שאינן משלמות תמלוגים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by