בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מייקל מור לקח את קאן 
 
 
מערכת מיקסר

"פרנהייט 9.11", התוצר התיעודי החדש של מור, זכה בפרס "דקל הזהב" היוקרתי. בפרס הראשון לסרט הביכורים זכתה הבמאית הישראלית קרן ידעיה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"פרנהייט 9/11", סרטו השערורייתי של מייקל מור על ההתנהלות האמריקאית בעיראק והקשר בין משפחת בוש למשפחת בין לאדן, זכה במוצ"ש בפרס הראשון בפסטיבל קאן. סרטו של מור, שהתקשה למצוא מפיץ בשנה האחרונה, הוא הסרט התיעודי הראשון שזוכה בדקל הזהב מאז "העולם הדומם", סרטו פורץ הגבולות של ז'אק קוסטו מ-56'.

מור, שנתן נאום חוצב להבות כשזכה באוסקר על "באולינג לקולומביין" ב-2002, קיבל את דקל הזהב בענווה יחסית: "אתם צריכים להבין", הסביר מור, "בפעם האחרונה שקיבלתי פרס היה בלאגן רציני".

את הפרס השני קיבל "Old Boy" - סאגה דרום קוריאנית עקובה מדם על אסיר חף מפשע הנוקם את עוולותיו - ובמקום השלישי זכה "טרופיקל מאלאדי" האיטלקי, שדווקא נדובר כאחת ההקרנות המרדימות, ככל הנראה כתוצאה מריבוי הסצינות של אדם המשוטט בגפו בג'ונגל, ללא דיאלוג.

ולנקודת הכבוד הישראלי - "אור" של קרן ידעיה, בכיכוכבן של רונית אלקבץ ודנה איבגי, זכה ב"מצלמת הזהב" - הפרס הראשון והיוקרתי לסרט הביכורים. הסרט, שזכה לביקורות נלהבות, מגולל את סיפורן של זונה תל-אביבית ובתה המתבגרת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by