בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לסבית אקטיבית מחפשת נער גבעות בתול, לצרכי פיוס 
 
 
דנה רוטשילד

דנה רוטשילד לא חולה על האופן שבו "סוף הדרך" יוצרת מרחב פריים טיים אוטופי של הגמוניה יהודית-ימנית, אבל בהחלט זולגת עיניה אל נדב, הברסלבן הסטלן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדובר, אם כך, בסוף הדרך. תוכנית הפסאודו-ריאליטי החדשה מבית רשת נשענת על ז'אנר "המירוץ למיליון", מטובלת בקצת יידישקייט ומוגשת לצופים על מצע של עלי חזרת. את העניין אמורים לספק הצוותים, שכל אחד מהם עשוי מדוס וחילוני שחוברו להם יחדיו לצורך צניחה חופשית, אכילת חגבים, וריצות אל קברי קדושים. בסוף יחכו לזוכים צמד ג'יפים נוצצים ואחדות העם.

זו הפעם הראשונה שתוכנית מטעם ארגון פוליטי משודרת בפריים טיים, אבל זו בטח לא הפעם האחרונה. "צו פיוס", העמותה שמממנת את התוכנית, אמורה ליצור אחדות בין פלגיו השונים של העם. אבל ב"עם" הזה אין ערבים, אין שמאלנים (כל המשתתפים מעידים על ימניותם באתר התוכנית), אין פיגועים וגם אין ממש עניין. לא ברור (או אולי ברור מאוד) איפה ישנו כלבי השמירה של הרשות השנייה כשהתירו תשדיר תעמולה שכזה, ואין אלא לתהות מה יביא לנו העתיד. בכל זאת, התוכנית עלתה באותו יום שבו צה"ל הטביע בחול אמבולנס פלסטיני, וריאליטי בסגנון "הישרדות ברפיח", במימון "האגודה למען החייל", הוא יותר ממתבקש.

בתוכנית הראשונה, ששודרה בשבוע שעבר, נלחמו זה בזה ארבעה צוותים. המשעמם שבהם, דוסית חולנית ואפיקורסית אנמית, הודחו לאחר שהגיעו אחרונות בעקבות צירי לידה מדומים שפקדו את המצוננת לאחר צניחה חופשית אל עבר מתחם הג'יפים.

אז אלרגיות וצירים זה שמחה, אבל בריאליטי כמו בריאליטי – הדרוויניזם הוא הטון, והחלש יכול ללכת לחפש את עצמו באיזורים הפלגניים (!) של העם. שלושה זוגות אחרים נותרו לנו, אם כן. אחד מהם בלתי נסבל בעליל, ואני שמה את הלב היהודי החם שלי על זה שמדובר בזוג שתול של ההפקה - מדובר בחיים ונעמה. הוא נעבעך בתולי של רגבי ארץ ישראל השלמה, היא צפונית מגבעתיים שעושה רעשים של מאגניביות תל אביבית.
 
 
הניסיון לייצר מתח-מיני-בין-מגזרי מביא בעיקר למפגני רודנות יאכנעיים מצד הצפונית ("למה אנחנו לא מתקדמים, חיים?"), בעוד שנער הגבעות, שמעולם לא נתקל בכּוּס מחוץ ל"מסכת סוטה", נכנע לכל גחמה שלה. הוא סוחב לה את התיק, מרים אותה כדי שחלילה לא תלכלך את הגרביים בבוץ, רץ להביא לה מים. ואני מרחמת על חיים, למרות שהוא ימני. כואב לי הלב שמה שנשאר מישראל היפה של פעם הוא בתול בן 27. הייתי רוצה ששניהם יעופו לי מהמרקע. אני לא יכולה עוד לראות את מפגני הפמדום בקורבן כל כך לא מודע, ואפילו יהיה חובב היסטוריה צבאית.

עוד שני זוגות עיקריים יתמודדו על הפסגה. שננו את השמות: נדב ולובו .Vs חני ויקיר. החני ויקיר האלה אלטרנטיבים מדי. הוא – הפרענק היחידי בתוכנית האשכנזיה למהדרין, ספק אוחצ'ה מזעזעת, ספק ערס אלגנש בסגנון רון שובל - שמנמן ומקסים. באתר התוכנית גיליתי שהוא מגדיר את עצמו כימין קיצוני, אבל אני סולחת לו, הוא בטח סתם אומר את זה כדי למשוך אקטיבים מסיירת מטכ"ל (חיים?); היא – רווקה דתיה בת 29, חובבת ספורט אתגרי ועובדת בשב"ס. ברור למה הם הוצמדו זה לזו, אבל ספק אם העשירון האחר יוכל להתמודד עם הצמד האידיאלי, חסידים מול מתנגדים.

מן העבר השני עומדים נדב ולובו, הפנטזיה הרטובה של הוגי של "צו פיוס", ואלה שגם ייקחו אי"ה את המקום הראשון. לובו הוא חוזר בשאלה, מהסוג שטומי לפיד מפנטז עליו בלילות. הוא מתכנת אנאלי ופרגמטי, וגילויי האנושיות של חברו לצוות מביכים אותו. הייתי מוותרת עליו בשניה, אלמלא שותפו החוזר בתשובה, הברסלבי הסטלן וטוב הלב, נדב. הלה, איש שאנטי קל רגליים שגילה את האל אי שם בהודו, לא מהסס להתפלל בעת צרה, לשחזר אנקדוטות מתחביבו – השתטחות על קברי צדיקים – ולשמור על אופטימיות קוסמית לאורך כל הדרך ("כוח המשיכה לטובתנו"). הוא לא רק היחיד שלא מגדיר את עצמו כימני, אלא גם הדמות המורכבת היחידה בין כל הפלקטים של "צו פיוס". אם ההצבעה היתה ב-SMSים (וקשה להבין, בעצם, איך היא לא), אין ספק שנדב היה הנינט טייב של הפיוסניקים.

המסתורין הגדול שמאחורי התוכנית נותר לא ברור. מה יוצא ל"צו פיוס" מהפקת תוכנית שכזו? הלא מתח של ממש אין שם, המשימות הן פרווה למדי לעומת מטלות אכילת הרימות/זינוק מצוקים של האחות האמריקאית מהגולה. האם נדמה לאדונים הנכבדים מ"צו פיוס" כי אחדות העם תתחזק אם יצפו בדוס ואפיקורס אוכלים ביחד חגבים (מעדן החביב דווקא על קדושים נוצרים), או שמא הם סתם השתמשו בתקציבם הדשן כדי ליצור מרחב פריים-טיים אוטופי, שבו לא יופיע ולו גורם אחד שיאיים על ההגמוניה היהודית-ימנית? מכיוון שריאליטי זה כמו בחיים (ואל תתנו לאף עיתונאי מרקסיסט למכור לכם אחרת), לא אתפלא אם גם כאן – כמו במציאות – המשחק מכור מראש.

__________________________________________________________
"סוף הדרך" - חמישי ב-20:45; "אמצע סוף הדרך", שני ב-22:45. ערוץ 2
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by