בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
`שווה צפייה` נועד לתת לכם את ביקורות הקולנוע בדיוק בזמן בו אתם צריכים אותם: בסוף השבוע בהם עולים הסרטים למסכים. המטרה: לחסוך לכם רכישת כרטיס לסרט שאינו שווה צפייה.

והשבוע שלושה סרטים: `הפטריוט` בכיכובו של מל גבסון, סאגה תקופתית ארוכה במיוחד (166 דקות) על גיבור מקומי במלחמת האזרחים של ארצות הברית. `מי הטביע את מונה?`, פרודיה סהרורית בכיכובם של דני דה-ויטו, נב קמפבל ובט מידלר, המתרחשת בעיירה בורגנית ממוצעת בה התבצע רצח (וכולם חשודים). ולילדים שבינינו - וגם למבוגרים שאיתם - עיבוד מדובב מגרמנית לספר הידוע `פצפונת ואנטון` של אריך קסטנר.
 

מי הטביע את מונה

האם היא הטביעה את מונה? נב קמפבל בתפקיד קומי
 האם היא הטביעה את מונה? נב קמפבל בתפקיד קומי   
כשהבלמים במכוניתה של מונה דירלי (בט מידלר) מתקלקלים והיא צוללת עם מכוניתה לתחתית האגם - אף אחד לא מצטער. לא בעלה, לא המאהבת שלו (ג`יימי לי קרטיס), לא בנה המוגבל ולא בת השריף היפה (נב קמפבל) וארוסה הצעיר. כשהמכונאית הלסבית של העיירה מגלה שמישהו חיבל בבלמים, מתערב השריף המקומי (דני דה-ויטו) ומגלה שכולם חשודים ושמונה ז"ל הייתה צרה לא קטנה.
במאי: ניק גומז אר"הב (95 דקות)
 
 
 
שיקאגו רידר: למי אכפת מי הטביע את מונה? כל הדמויות מתוארות כמכוערות, טיפשות ובעלות טעם רע. מנסה להצחיק על ידי הטחתן אחת בשנייה אך למרבה הצער זה לא ממש עובד.

ג`אם: ב`להטביע את מונה` שוקעת נבחרת שלמה של כוכבים מוצלחים בבוץ טובעני של שטויות וחוסר טעם. זו אומנם סאטירה, אך הסוף הופך אותה לדרמה משפחתית ומנטרל את כל העוקץ.

ספלייסד און-ליין: שווה לראות רק בשביל נב קמפבל (`שולחן לחמישה`, `צעקה`) שעושה כאן תפקיד קומי בלתי-נשכח. מצחיק מאוד לעיתים רחוקות מדי, מומלץ ליומית בוידאו. הציון: שלושה וחצי כוכבים מתוך חמישה

 

פצפונת ואנטון

פצפונת ואנטון בעיבוד מודרני
 פצפונת ואנטון בעיבוד מודרני    
עיבוד מדובב לעברית לספרו הקלאסי של קסטנר. אנה לואיז, "פצפונת" (בקולה של הילדה אנה שפיץ) וחברה אנטון (בקולו של הילד גיל סגל) בני העשר הם החברים הכי טובים ותמיד עוזרים אחד לשנייה בעת צרה.

הוריה של פצפונת מבוססים כלכלית ומעורים בחיי החברה הגבוהה בעוד אימו החולה של אנטון מתפרנסת כמלצרית בגלידריה המקומית של ג`ובאני. אנטון, שאינו רוצה שהיא תאבד את מקום עבודתה, ממלא בחשאי את מקומה ועושה בגלידריה לילות כימים. פצפונת מלאת החיים וטובת הלב נחושה בדעתה לעזור לחברה לגייס את הכסף הדרוש לו כדי שאמו תבריא, אבל הענינים מסתבכים.
במאית : קרול לינק, גרמניה (110 דקות)
 
 
שיקאגו רידר: הבמאית הצליחה להעביר היטב את פער המעמדות ואת הניגודים בין ההורים של פצפונת וההורים של אנטון. השיאים הרגשיים של הילדים מועברים באמצעות תגובות המבוגרים אליהם. בסך הכל - עובד.

פסטיבל הסרטים בטורונטו: מהיר ומשעשע אך מתחמק מלעסוק בבעיות מורכבות יותר בעולמם של ילדים. צמד השחקנים שמגלמים את פצפונת ואנטון פשוט שופעי כריזמה.

 

הפטריוט

מל גיבסון, אב נקמן ופטריוט למופת
 מל גיבסון, אב נקמן ופטריוט למופת   
דרום קרולינה, אלף שבע מאות שבעים ושש. בנג`מין מרטין (מל גיבסון) הוא חוואי אלמן אב לשבעה, לוחם מהולל בעברו שנשבע כי לעולם לא ילחם שוב. גם כשבבנו הבכור (הית` לדג`ר) עוזב את הבית ומצטרף לצבא המהפיכה, שקורא לעצמאות אמריקה והיפרדותה מבריטניה, נשאר מרטין מאחור. בעקבות רצח אכזרי של אחד מילדיו על ידי קולונל בריטי סאדיסט (ג`ייסון אייזיקס) שב ולובש מרטין את בגדי הקרב שלו ומצטרף למאבק למען שחרור אמריקה וכדי לנקום על מות בנו.
במאי: רולנד אמריק, ארה"ב (166 דקות)
 
 
שיקאגו רידר: לא רק הקהל מושפע מהאירועים הנוראיים ורבי העוצמה שמתרחשים על המסך, אלא גם הדמויות. נדמה שהדיאלוג הנדוש, והעלילה הלא-סבוכה באים לשרת את המטרה העיקרית הסרט - להעביר את זוועות המלחמה ולהשביע את רצון הצופה וגיבורו בנקמה.

ג`אם: אלוהים בירך את האמריקאים ביכולת מופלאה להלל את עצמם ולפאר את צורכיהם הלאומניים. מיצג ציורי מאוד של אלימות בוטה וקרבות חזיתיים שזור בערכי משפחה כבוד ואהבת הולדת. במילה אחת - קיטש, אבל עשוי היטב.

ספלייסד און-ליין: מסעיר ומלא אדרנלין בעיקר בגלל סצנות הקרב המרהיבות. אמנם התוכן צפוי ובנאלי עד מאוד, אבל מל גיבסון מצוין כהרגלו ולצידו הית` לד`גר בתפקיד בנו האידיאליסט, כובש ומרגש. הציון: שניים וחצי כוכבים מתוך חמש
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by