בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הערב: גאווה בירושלים 
 
 
מערכת מיקסר

מצעד הגאווה הירושלמי יוצא לדרך על רקע איומי החרדים, ולקראת המצעד העולמי שיתקיים בעיר בשנה הבאה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הערב (חמישי) יתקיים מצעד הגאווה השלישי של ירושלים. לראשונה יתרחש המצעד בשעות הערב, ולא בצהרי יום שישי, וזאת כחלק מהמגמה להפוך את אירועי הגאווה בעיר לייחודיים. תהלוכת הגאווה תצא בשעה 18:30 מהמדרחוב ותמשיך דרך רחובות המלך ג'ורג' וקרן היסוד עד לגן הפעמון, שם יתקיים הפנינג המוני, ואחריו מסיבה בשיתוף הפאב ההומו-לסבי הירושלמי, שושן.

האוכלוסייה החרדית בעיר תוקפת השנה בפול גז את אירועי הגאווה, וברחבי העיר נתלו פשקווילים הקוראים להילחם במצעד ובהומואים. "מעריב" דיווח כי בחלק מהפשקווילים הופיעה תמונתו של סער נתנאל, חבר מועצת העיר והומו מוצהר (ש"יוביל את העיר לחורבן"), ומפורסמים מספרי הטלפון שלו. נתנאל הוטרד וספג איומים, והגיש תלונה במשטרת ירושלים. "הבית הפתוח", המארגן את המצעד, טוען כי עיריית ירושלים מערימה קשיים על ההפקה, ובין השאר מסרבת לתלות את דגלי הגאווה במסלול המיועד, כפי שהיה נהוג בשנים קודמות.

סביר להניח כי בלאגן ההומופוביה מהווה רק משחק מקדים לקראת אירועי הגאווה העולמיים, שיתקיימו בשנה הבאה בירושלים. ארגון הגאווה הבינלאומי, Interpride, החליט על קיום מצעד עולמי שכזה אחת לארבע-חמש שנים, והראשון שבהם נערך בשנת 2000 ברומא, למרות התנגדות הוותיקן, ואיכלס מאות אלפי חוגגים מרחבי העולם. באוגוסט של השנה הבאה, כאמור, ייערך המצעד האוניברסלי בירושלים בירתנו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by