בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
דוקאביב 2017 
בכירי תעשיית הקולנוע יגיעו לפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים בתל-אביב 

בכירי תעשיית הקולנוע יגיעו לפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים בתל-אביב

 
דוקאביב 2017 |
 

יוצר ה"גשר", העורך של "באפי ציידת הערפדים" ו"שובר שורות", הארט דירקטור של אלמודובר ועוד אורחים יקחו חלק בפסטיבל היוקרתי. כל הפרטים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בכירי תעשיית הקולנוע הבינלאומית יגיעו השנה כאורחי הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים אשר יתקיים בסינמטק תל-אביב בין התאיכים ה-18.06.24.06 בסינמטק תל אביב.

 

בתחרויות השונות ישתתפו 104 סרטים קצרים מ-27 מדינות, מחווה לילית ל"אודיסיאה בחלל", T-Port - שוק אונליין ראשון לסרטי סטודנטים, "אוטובוס הסרטים" במסע "טרום פסטיבל" בדרום, הקרנות סרטים בגינות ציבוריות בתל אביב, מחווה לקולנוע יווני ולקולנוע ניגרי עכשווי, ימי עיון, סדנאות אמן, מסיבות ועוד.

 
 

הפסטיבל יקיים לראשונה השנה, מעבדת קולנוע בינלאומית מקצועית, שתכלול סדנאות ומפגשים עם בכירי תעשיית הקולנוע העולמית בתחומים השונים.

 

בתחום הכתיבה: יתארח הנס רוזנפלד, יוצר הסדרה הדנית המשובחת "הגשר".

 

בפוקוס עריכה מיוחד: עורך הטלוויזיה הבכיר סקיפ מקדונלד ("באפי ציידת הערפדים", "שובר שורות", "פארגו", "סמוך על סול"), עורך סרטיו האחרונים של קוונטין טרנטינו ("שמונת השנואים", "ג׳אנגו ללא מעצורים") פרד רסקין, העורך הוותיק יאנוש בילסקוב-יאנסן שערך בין היתר את סרטיו של תומאס וינטרברג ו׳מעשה בהרג׳.

 

בתחום הצילום: לוקה ביגאצי הצלם שעובד בקביעות עם הבמאי האיטלקי זוכה האוסקר פאולו סורנטינו ("האפיפיור הצעיר", "יפה לנצח", "נעורים") ואיסטבן בורבאס הצלם של רוי אנדרסון.

 

בתחום עיצוב הבמה: אנטון גומז הארט דירקטור של סרטי אלמודובר ("העור בו אני חי", "דבר אליה").

 

בתחום הבימוי: וזוכה פרס הבימוי בפסטיבל סאנדנס 2016, מיכאל מרצ׳ק, הבמאי הפולני הצעיר עטור הפרסים שסרטו 'כל אותם הלילות הלבנים' נבחר כסרט הפתיחה של הפסטיבל.

 

 

 

 

 
שובר שורות
 שובר שורות   צילום: yes יחצ 
 
 

הפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים כולל שלוש תחרויות מרכזיות המציגות את הכישרונות הבולטים בדור החדש של הקולנוע הישראלי והעולמי: התחרות הישראלית, התחרות הבינלאומית ותחרות הסרט העצמאי הקצר. בתחרויות ישתתפו השנה 104 סרטים מ-27 מדינות שונות, בהן ארצות הברית, סין, גרמניה, צ׳כיה, בלגיה, הודו, סרביה, סלובקיה וונצואלה.

המפיק הוותיק הוגו סיגמן (׳סיפורים פרועים׳), נבחר לכהן כנשיא הפסטיבל. הבמאי יוסף סידר יכהן כיו״ר התחרות הישראלית של הפסטיבל לצד דימיטרה קאריה, המנהלת האמנותית של ה- Cinefondation בפסטיבל קאן, מסגרת הסטודנטים היוקרתית בעולם, שתכהן כיו"ר התחרות הבינלאומית.

 

התחרות הבינלאומית:

 

בתחרות היוקרתית והגדולה ביותר של הפסטיבל, משתתפים 62 סרטים המציגים את הדור החדש של הקולנוע העולמי. בתחרות מחולקים פרסים רבים, ביניהם הפרס לסרט הטוב ביותר על סך 28,000 ש״ח. הסרטים בתחרות מגיעים לפסטיבל היישר מהפסטיבלים הגדולים בעולם:

 

"העין השנייה שלי" - (במאי: אחמד סאלח, גרמניה 2016) - זוכה פרס האוסקר 2016 לסרט האנימציה הטוב ביותר.

 

"בן ממשיך" (במאי: יובל אהרוני, ישראל 2016) - השתתף ב Cinefondation בקאן,


"לילה בטוקריקו" - (במאית: רוקסנה סטרו, רומניה 2016) זוכה פרס הסרט הקצר ברלינלה.

 

"אחותך" - (במאית: מיכל גסנר, ישראל 2016),השתתף בתחרות הסרטים הקצרים בפסטיבל טרייבקה ועוד.

 

 

 

התחרות הישראלית:

 

התחרות הגדולה ביותר בארץ לסרטי סטודנטים. לאורך השנים היא מציגה לראשונה את הדור הבא של יוצרי הקולנוע הישראלי, כמו אסף קורמן, ניר ברגמן, טליה לביא, דובר קוסשאווילי ועוד רבים וטובים.

27 סרטים קצרים יתחרו על פרסים בקטגוריות שונות, ביניהם פרס הסרט הטוב ביותר על סך 24,000 ₪. בתחרות משתתפים סרטים של סטודנטים מסם שפיגל, אוניברסיטת תל אביב, בצלאל, המדרשה בית ברל, מכללת ספיר, מנשר, מוסררה, מעלה, סמינר הקיבוצים ועוד. מארגני הפסטיבל גאים בנתון שכמחצית מהסרטים שהתקבלו השנה לתחרות נוצרו ע"י נשים! בסרטי התחרות משתתפים: נלי תגר, אוהד קנולר, חני נחמיאס, יבגניה דודינה, נועה קולר, מיכאל אלוני ועוד.


תחרות הסרט העצמאי הקצר - מתקיימת זו השנה הרביעית וכוללת סרטים קצרים שנעשו מחוץ למסגרת לימודית. בתחרות משתתפים 15 סרטים חדשים שנעשו השנה בהפקות עצמאיות, הפרס הראשון בתחרות לסרט העצמאי הקצר הטוב ביותר ע"ש יאנוש מורגנשטרן על סך 10,000 ש"ח.

 

 

תחרות חדשה בנושא חופש הביטוי: Speech Up - תחרות יצירות קצרות בנושא חופש הביטוי בשיתוף עם "כאן" - תאגיד השידור הישראלי. הסרטונים בני 4 דקות יוצגו בתערוכה מיוחדת בסינמטק תל-אביב. לשלושת הזוכים הנבחרים יוענקו פרסים בסך 20,000 ש״ח והזוכים יוצגו גם בפלטפורמות הדיגיטליות של "כאן" - תאגיד השידור הישראלי.

 

 

סרט הפתיחה של הפסטיבל:


"כל אותם לילות לבנים" - "All These Sleepless Nights" - סרטו עטור השבחים של הבמאי הפולני הצעיר והמבטיח מיכאל מרצ׳יק, זוכה פרס הבימוי סאנדנס 2016, פרס הקהל New Horizons 2016 ופרס הסרט ההיברידי Cinema Eye Honors, הוא פורטרט ויזואלי מרשים ומהפנט של העיר וורשה, דרך מבטם של שני חברים צעירים בשיטוט אורבאני מתמשך. מגזין IndieWire הכתיר אותו כ"סרט שטרנס מאליק היה רוצה לעשות".

 

 

 

 

 

עוד בפסטיבל:

 


אודיסאה בחלל/ שיטוט לילי- לציון 40 שנה ליצירת המופת של סטנלי קובריק "אודיסאה בחלל", הפסטיבל יערוך אירוע שוטטות לילי בסינמטק תל אביב שיכלול הופעות, הרצאות, וידאו ארט, שירה ועוד.

 

חשיפה - נוליווד: מעצמת קולנוע ניגרי - לא הוליווד ולא בוליווד.הפסטיבל יציג בפניכם את נוליווד, תעשיית הקולנוע שצמחה בניגריה היא השלישית בגודלה בעולם ומייצרת מאות סרטים בשנה.

 

רוב הסרטים מצולמים בערים, בכפרים ובג'ונגלים, במשך ימים ספורים ובתקציבים זעומים, ומופצים כמעט מיידית כסרטים להקרנה. הקולנוע הנוליוודי שרק לאחרונה נחשף במערב משקף את החברה האפריקנית העכשווית השרויה במעבר מחיים של מסורת עתיקה לחיים מודרניים. במסגרת הפסטיבל יוקרנו שני סרטים - "Bariga Sugar" ו-"Through Her Eyes" ותתקים הרצאה על קולנוע אפריקאי

חשיפה - גל יווני חדש - גל חדש של קולנוע יווני הצומח בעידן של משבר פוליטי וכלכלי. עשרות סרטים של קולנוע פורץ דרך, אמיץ, מעט מוזר וחדשני. סרטים אקסצנטריים שעולם הדימויים הנחשף בהם, מספק את ההיפך הגמור מהשמש הים-תיכונית, החופים הקסומים ושרידי האימפריה העתיקה. במסגרת הפסטיבל יוקרנו בין היתר הסרטים " "Limbo" ו-"Fox". את המסגרת ינחה מבקר הקולנוע שמוליק דובדבני.

 

T-Port -יוזמה חדשה של הפסטיבל! הפסטיבל ישיק השנה את פרויקט T-Port החדשני. שוק און-ליין ראשון מסוגו לסרטי סטודנטים, שמטרתו יצירת חיבור בין תעשיית הקולנוע וסרטי סטודנטים. באתר אינטרנט מקצועי ראשון מסוגו בעולם, האתר יפגיש בין בעלי עניין בתעשיית הקולנוע הבינלאומית, לבין עשיית הקולנוע שנוצרת בעשרות בתי-ספר לקולנוע כיום, בארץ ובעולם. הפלטפורמה נחשפה לראשונה בפסטיבל ברלין ובפסטיבל קאן האחרון, ותושק באופן רשמי בטקס הפתיחה של הפסטיבל ב-18.6.2017.

 

 

 
מתוך "Barga Suar"
 מתוך "Barga Suar"   צילום: יחצ 
 

יוצאים מהאולם


קולנוע ליד הבית - סרטים קצרים בגינות ציבוריות ברחבי תל אביב. במהלך שבוע הפסטיבל, מדי ערב ימוקם קולנוע השכונתי באחת הגינות הציבוריות בעיר ויציע לתושבי העיר להצטרף להקרנה בנעלי בית. בתום כל הקרנה תתקיים שיחה עם יוצרי הסרטים.

 

בר החלל - "פופ אפ בר החלל" ינחת בשבוע הפסטיבל ברחבת הסינמטק ויציע לקהל אירועי אמנות ומוזיקה ייחודיים, מוזיקה ואלכוהול במחיר מוזל מבית בר ׳החלל׳ של קבוצת 'לס' - קבוצה של יזמים צעירים הפועלים למען קידום אמנות ותרבות צעירה. את השבוע תסגור מסיבת קבלת שבת חגיגית.

"באפי ציידת הערפדים בבית רומנו - בית רומנו מארח את הפסטיבל להקרנה מיוחדת של פרקים נבחרים מתוך סדרת הטלוויזיה הפופולארית "באפי ציידת הערפדים" לאחריה תתקיים שיחה עם עורך הסדרה סקיפ מקדונלד.


אוטובוס הסרטים - עוד לפני פתיחת הפסטיבל, כבר ב-11 ביוני, ייצא לדרך "אוטובוס הסרטים", למסע קולנועי אינטנסיבי בן שבוע בדרום. "אוטובוס הסרטים" הוא יוזמה מקורית של הפסטיבל שנוצרה במטרה להפיץ את בשורות הקולנוע בכל רחבי הארץ ובמיוחד בפריפריה.

 

בחודשים שלפני המסע ייצרו הסטודנטים סרטים דוקומנטרים קצרים עם בני הנוער המקומיים בלוקיישנים השונים. במהלך המסע יעצור האוטובוס בכל לוקיישן, יהפוך לבית קולנוע ויקרין תחת כיפת השמיים על גבי מסך ענק סרטי סטודנטים מהארץ ומהעולם.

 

 
"2001: אודיסאה בחלל"
 "2001: אודיסאה בחלל"   צילום: יחצ 
 

לתכניה המלאה, פרטים נוספים ורכישת כרטיסים לחצו כאן

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by