בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
להסתלב ולהסתלבט 
 
 
דפנה ארד

דפנה ארד על "גם אני רוצה פרצוף מפורסם", ריאליטי-הניתוחים-הפלסטיים המבעית מבית MTV

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תוכנית חדשה בנוף הריאליטי של MTV היא "I Want a Famous Face", שמתורגמת במדריכי השידורים כ"אני רוצה פרצוף מפורסם". הדיל בתוכנית: היא מתעדת ניתוחים ושיפוצים בגופם ובפניהם של המשתתפים בה, אנשים החובקים רצון קיומי להיראות בדיוק כמו הסלבריטאים שאותם הם אוהבים. קונספט השדרוג אולי מזכיר לכם את התוכנית של אורנה דץ מהשיר של שר-אל והצל, ואולם בעוד שב"מהפך" וגרורותיה מדובר במכוערים שרוצים להיראות כמו-עצמם-רק-טוב-יותר, כאן מדובר במכוערים שרוצים להיראות כמו מפורסמים, ומוכנים לוותר על עצמם למטרת המהפך.

עד היום, כשאמריקאית בריאה בנפשה רצתה להיראות כמו בריטני ספירס, היא פשוט לבשה חוטיני וחולצות בטן והלכה להשתרלל עד גבולות הבתולין. עכשיו יש לה אופציה חדשה ומדממת. "העבודה שלנו היא לתעד את חיי הצופים", אומר מרשל אייזן, מפיק הסדרה. "הרבה אנשים הולכים למנתח פלסטי עם תמונות של מישהו מפורסם שהם רוצים להידמות לו. בשנת 2002, לדוגמה, יותר מ-2 מיליון צעירים עברו ניתוח פלסטי כלשהו".

הצפייה ב"אני רוצה פרצוף מפורסם" מזכירה תאונת דרכים קשה עם תוצאות אסתטיות חיוביות. כמו בתאונת דרכים, קשה להסיר את העיניים מהמסך עד שלא רואים את הגופות החבושות מוצאות מבין ההריסות. בפרקים הקרובים יופיע קוקסינל שרוצה להיראות כמו ג'ניפר לופז (מובטח מעקב אחר הטיפול ההורמנלי והניתוחים אותם יעבור); בת 24 שתעשה הגדלת חזה והגדלת שפתיים כדי להיראות כמו פמלה אנדרסון; ואיזו ג'נט, שתמיד אמרו לה שהיא דומה לקייט וינסלט, ולכן היא רוצה להגדיל את החזה שלה ולמתוח את הבטן בסגנון הכוכבת מטיטאניק. כשווינסלט צפתה בתוכנית המדוברת, דווח איפשהו, היא פרצה בבכי. "ראיתי שהיא אספה שערי מגזינים עם תמונותיי", הגיבה, "אך אלה תמונות שרוטשו במחשב. אפילו אני לא נראית כך".
 
 
על מאט ומייק שלפ, תאומים זהים מאריזונה שהופיעו בפרק הראשון (שבטח ירוץ בשידורים חוזרים עוד מאות פעמים), אתם צריכים לדעת שני דברים: א. הם לא שפויים; ב. הם מעריצים שרופים של בראד פיט. כשהם מתארים את פיט הם נוטים להגיד שהוא "הגבר הכי סקסי בעולם", "חתיך הורס" ו"מהמם". הסרטים היחידים שהם רואים הם 15 סרטי הבראד פיט שיש להם בווידאו.

"אנחנו מכוערים ואנחנו רוצים לתקן זאת" אומר מאט, ואחיו מוסיף: "אני חושב שאם אראה כמו בראד פיט הביטחון העצמי שלי יגיע לשמיים". לכן כנראה החליטו השניים לעבור את הניתוחים. הם רוצים להיראות כמו הכוכב אותו הם מעריצים, והם לא עושים הנחות בדרישות שלהם. מאט רוצה להיראות כמו פיט של הסרט "ג'ו בלאק". מייק, לעומתו, חושק בבראד של הסרטים הראשונים. לתאומים יש שתי מטרות: הראשונה היא להפוך לשחקנים וללכת לכבוש את הוליווד; השנייה היא לשכנע בלונדה פריג'דית אחת, שלטעמי אפילו לבראד פיט יהיה קשה להוציא ממנה מילה טובה, לצאת עם מאט החנון.

לפני הניתוח, יוצרי התוכנית מפגישים את התאומים עם כריס, בחור צעיר שחשק בעבר להיראות כמו השחקן ריאן פיליפה. כדי לממש את חלומו הוא לקח הלוואה על סך 5,000 דולרים ועבר ניתוח פלסטי אצל המנתח שגר הכי קרוב לביתו. הניתוח שיבש את פניו וכיום הוא נראה כמו דובי גל. למרות הסיפור המזעזע מחליטים השניים להמשיך בתכנון ולבצע בעצמם ניתוח אף, השתלות סנטר ותיקוני שיניים. מייק עובר בנוסף גם השתלת לחיים ולסת.

אחרי הניתוחים הם נראים כמו שתי ערימות פסטרמה במעדנייה רוסית. מאט תוהה בקול אם הוא כבר מזכיר את בראד פיט. הוא בהחלט מזכיר אותו, לאחר שהתגלגל במדרגות לשריפה איומה שהפילה אותו מצוק. לאחר חודשיים של החלמה מתועדת, נלקח צמד החמד למכון שיזוף ומרוסס כמו שני מקקים. אחר כך הם הולכים למספרה ולמלבישה. למאט עולה כל התענוג 12,700 דולר, למייק רק 9,800 דולר. מיותר לציין שבסוף כל התלאות הבחורים לא קרובים להריח כמו הצל של בראד. הבחורה? לא נותנת.

האנשים ב-MTV גאים בכך שהתוכנית מציגה רק "חומר תיעודי מקורי", ושהרשת לא מימנה לאף משתתף את הניתוחים שהוא עבר. "אנחנו מראים לצופים במה זה כרוך; כמה הניתוחים מסובכים, מה הם הסיכונים האפשריים, וכמה ארוך הוא תהליך ההחלמה", אומר אייזן. "אנחנו מתעדים מבוגרים שעושים החלטות של מבוגרים".

האגודה העולמית של המנתחים הפלסטיים לא מרוצה מהתוכנית הזאת. דובר האגודה אמר ש"ניתוחים פלסטיים מעולם לא יועדו לשינוי המהות של האדם. אם מישהו מאמין שניתוח ישיג לו את זה הוא בבעיות". והפתרון לבעיות שמהם סובלים התאומים האלה, זה די ברור, לא נשוי לג'ניפר אניסטון. לנו נותר רק לקוות שאת הפורמט הטלוויזיוני הזה לא נגנוב מאמריקה. שניתן להם להתמוסס בתוך האוננות העצמית של הרדיפה אחר חיי הזוהר, ולא נוסיף להפוך למוטציות חלולות מוח עם שאיפות עצמיות חיצוניות בלבד. אין הרי שום ניתוח שמשפץ כריזמה, מוניטין או כשרון.

____________________________________________________________
"אני רוצה פרצוף מפורסם". שבת ב-24:00, MTV
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by