בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ההתעללות בעיראק: מייקל מור ידע ושתק 
 
 
מערכת מיקסר

הקולנוען הסנסציוני מודה כי היו ברשותו צילומים של ההתעללות בעצירים עיראקיים, חודשים לפני פרסום הפרשה, אך הוא בחר לשמור אותם לסרטו החדש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארבעה ימים לפני בכורת סרטו החדש, "פרנהייט 9/11", מתוודה הדוקומנטריסט מייקל מור בפני ה"קרוניקל" על כך שהיו ברשותו צילומים של ההתעללות בעצירים העיראקיים, וזאת חודשים לפני שנחשפה הפרשה. "באמת התלבטתי מה לעשות עם החומר", מספר מור. "רציתי לפרסם את הצילומים קודם לכן, אבל חשבתי שפשוט יאשימו אותי שאני מייחצן את הסרט שלי. זה מנע ממני לקבל, אולי, את ההחלטה הנכונה".

הצילומים, שמזכירים את המראות הידועים לשימצה מכלא אבו גראייב, מראים חיילים אמריקאים הצוחקים בעת שהם מכסים את ראשיהם של העצורים בברדסים. בסרט עצמו מופיעה גם סיצנה שבה ממשש חייל את איבריו המוצנעים של עציר עיראקי. "הצילומים בסרט שלי מזעזעים אפילו יותר מאלו שהתפרסמו בעיתונות", חווה מור את דעתו, "וזאת משום שהם התרחשו בחוץ ונראו יומיומיים".

ומעניין לעניין באותו העניין - אחרי שקישר בין משפחת בוש למשפחת בין-לאדן ב"פרנהייט 9/11" הודיע הקולנוען בעל פני הינשוף כי בסרטו הבא ישליך את יהבו על ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, שגם נושא לטעמו באשמת מעורבות מפוקפקת אינטרסים במלחמה בעיראק.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by