בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
למשהד את הכאב 
 
 
נדין לופו

נדין לופו רושמת לכם שבועיים של ערוץ הקריוקי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אם יש משהו שההצלחה הסדרתית של ז'אנר הריאליטי הוכיחה יותר מהכל, זה שכל אחד מגדל בבטן שאיפות זוהר נסתרות. "המורה בכיתה ג' אמרה שלא יצא ממני כלום", אנחנו מפנטזים לחלוק בראיון של צחי כהן, "אבל אתמול היא התקשרה אלי ובירכה אותי על ההופעה בניצנים. היא אומרת שהילדים שלה בכו!". ככה זה, אנחנו נושמים "פנאי פלוס" ואוכלים גיא פינס עם הקורנפלקס בבוקר. ובינינו, בנות, אתן לא באמת חושבות שחיים אתגר הוא חתיכת מתלהב עם תסביך בולבול - אם רק היה ממצמץ לעברכן הייתן בשניות מקלפות את התחתון מגופכן ודגות לו מהאוזן צהוב. בישראל 04' אתה לא חייב להיות אומו בשביל שגבר ישיר אצלך באמבטיה - הגבר הזה הוא אתה.

ככה זה, כולנו בסך-הכל רכיכות ביולוגיות שרוצות להנציח את עצמן. אנחנו גרופים של הרצון להיות נאהבים, אסירים עמומים של כלא התהילה האנושית שחושקים בפסיליטיס של הפרסום כמו שעובד רשות מקומית חושק בלחם קימל. אז נכון שלרובנו אין אומץ באמת לממש את זה - שלא לומר, אין זין להתחיל להתבזות בסדנאות של רות דייכס ולדמיין שאנחנו עץ נודד במדבר - אבל סלבינג זה כמו שרי אריסון; כולם יורדים על זה, אבל אף אחד לא יתנגד לתלות על הזרוע. במיוחד אם הזרוע הזו נוצצת כמו מסיבת אמצע הצילומים של הטלנובלה של דני פארן.

ובדיוק בהשראתה הקסומה של ההנחה הזאת, הקימו האנשים המעונבים של HOT את ערוץ הקריוקי. והדה קריוקי צ'אנל הזה לא שונה בהרבה ממה שראינו בעשרות מסיבות גיקים בניינטיז: גם כאן מילות השירים מודגשות, גם כאן נופי ארצנו החיוורים ברקע מפתחים בך תחושה קרימינלית משונה, גם כאן אוסף השירים הישראלי יותר מפוהק מערוץ 1. אתם רוצים לשיר? לשיר עולה, ובזיעה! בתור התחלה תיאלצו לסבול לקט של שירים משומשים במיוחד. שמועות עקשניות מעידות שבהמשך סובלים מהזיות חוזרות על נינט ושירי מתאבקות בזירה לצלילי "שירו של שפשף", אבל אני לא יודעת. הייתי עסוקה מדי בלחקות את ריקי גל.

ובכל זאת, היתרון הגדול ביותר של הקריוקייה העברית נעוץ באלמנט הנטורל, שמשדרג את כל העסק של נטרול פחד הבמה. בשעה שמסיבות הקריוקי פספסו משחר ההיסטוריה פיסות רבות של איכות קאלטית, רק כי למיליון סשות פוטנציאליות לא היה אומץ לצמרר את העולם, בקריוקי הטלוויזיוני העולם לא חייב להיחשף לסטאר-קוואליטי שלך. אתה יכול להתאקטב בכיף, לפלצט ברעש, ללוות את עצמך בסגנון בוי-באנדי ולהכין כוריאוגרפיה. מה שעלול להיהפך בעתיד לפריים-טיים הקולקטיבי של המדינה (ע"ע צביקה הדר), יכול להתרווח עכשיו בפינה הנוחה והמרופדת של 'חזרות'. אם לשכנים שלך יש בעיות, תנחר לעברם בבוז. זה קטן עליך, הרי, אתה יודע. היום הם מבועתים, מחר הם מבקשים ממך חלב עם חתימה.

הערוץ עלה רק לפני שבוע, וברעש תקשורתי יחסית קלוש, אבל ניצנים של התמכרות סוחפת לתופעה כבר נחשפים מסביב. אולי זה רק אני והחברים שלי, אבל לפחות כאן מסגד הליקוק העצמי הזה עושה רושם של סם אמיתי. השבוע מצאתי את עצמי כבר ארבע פעמים מקשקשת סקיצות. פעם אחת עושה באלאנס קשה למסרק ונוהמת כשזה מנשיר לי שיער, ועוד שלוש פעמים מודה לקהל שלי שאוהב אותי כל-כך ולאלוקים שהוא מגשים חלומות. נכון, מאגר השירים יותר חסר-מעוף מהמשחק של רננה רז, הליווי אורגניסטי והספה בסלון היא לא פארק הירקון - אבל זה מה יש, וזה מספיק להתחלה. הערוץ הזה מכיל פשוט כל מה שישראלי טוב רוצה מעצמו: ליווי בסיסי, חנופה אישית ומאה אחוז אשליה מתוקה.

____________________________
HOT קריוקי. ערוץ 88 בכבלים הדיגיטליים
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by