בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אלג'יר נגד גלגל"צ - יש פיתרון עסקי 
 
 
מערכת מיקסר

חברת התקליטים של אווריל לאבין שילמה כסף לתחנת רדיו בנאשוויל, ששידרה 109 פעם בשבוע את הסינגל החדש שלה. מגמה חדשה? נכחיש אם תשלמו לנו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ייתכן שישנו פיתרון קפיטליסטי רגוע לכל הבלגן שגוחש סביב גלגל"צ כרגע. מדוע, למעשה, ששאול מזרחי מ"בארבי רקורדס" לא ישלם לתחנה היפואית על מנת שתשדר את שירי אלג'יר, הלהקה המתושבחת/מנושלת שחתומה אצלו בלייבל?

מדוע? כי זה אסור. אבל זה לא חייב להיות ככה. חברות התקליטים יכולות להחליט שהן רוצות לשלם לגלגל"צ בעבור שידור של שירים מסוימים, ממש כמו פרסומת או "תשדיר שירות". בכך הן הרי יתרמו למדינת ישראל ולצבא ההגנה, וגם ישחילו את להיטיהן היעודיים למסגרת הפלייליסט הנחשק.

זה לא חייב להישמע כמו חלום בלהות מהפיפטיז - זה קורה עכשיו. כתבה שפורסמה בסוף השבוע ב-"LA Times" מגלה כי בזמן האחרון מתחילות להשתרש נורמות חדשות של תשלום לתחנות רדיו בעבור שידור שירים. במהלך שבוע אחד במאי, מדווח העיתון, תחנת WQZQ-FM מנאשוויל שידרה 109 פעמים את הסינגל החדש של אווריל לאבין, "Don't Tell Me". הרוטיישן הכבד ביותר התבצע בלילות, בשעות הביזאריות שבין חצות ל-6 בבוקר. בשחר אחד של יום ראשון, לדוגמא, שודר השיר (שאורכו 3:24 דקות) כ-18 פעמים, לפעמים בהפרש של 11 דקות בלבד.

מקורותיו של העיתון חושפים כי לפחות חלק מהסיבות להשמעה הקיצונית של השיר בנאשוויל נבעו מכך שחברת התקליטים "אריסטה" שילמה לתחנה כדי שתשדר את אותו כ"פרסומת". על פי הדיווח, השיר שודר בתשלום כ-40 פעם לפחות, יותר משליש מסך ההשמעות שלו באותו השבוע. יש לציין כי ההשמעות נכללו במניין שמדווח ונמסר לחברת "בילבורד", שעורכת את המצעדים השבועיים בארה"ב (שלא כמו אצלנו, המצעד האמריקאי לא מוכרע באמצעות הצבעות טלפוניות, אלא על ידי שיקלול מספר ההשמעות ברחבי המדינה) בהם כיכב, כמובן, השיר המדובר של אווריל.

כל חמשת חברות המוסיקה הגדולות בארה"ב נכנסו לעסקי קידום השירים הללו, טוען העיתון, ומציין כמה שירים שקודמו - בינהם סינגלים של הבלאק אייד פיז, השוגבייבס, שריל קרואו ואה פרפקט סירקל. חברות התקליטים סרבו להגיב.

אפשר רק להניח ששיטת התשלום-בעבור-שידור, שמתקיימת ברגעים אלה בכמה וכמה תחנות בארה"ב, תתפשט להנאתה גם לכיווננו. קשה להאמין שסטיפות של מזומנים יהיו בסופו של דבר מה שישבור את מדיניות הפלייליסט האידיאלוגית-קנאית של אנשי גלגל"צ, אבל יש הרבה גופי שידור דוחים אחרים שאפשר לחשוד בהם כי בבוא העת יקבלו את ההצעה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by