בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
סרטים וקולנוע 
"כדי למנוע סערה": בצעד חסר תקדים הוחלט שהשרה מירי רגב לא תוזמן לטקס פרסי אופיר  

"כדי למנוע סערה": בצעד חסר תקדים הוחלט שהשרה מירי רגב לא תוזמן לטקס פרסי אופיר

 
סרטים וקולנוע |
 

שנה לאחר שיצאה מהטקס במחאה על ביצוע שיר של מחמוד דרוויש, החליטה האקדמיה לא להזמין את השרה. רגב: "החלטה פחדנית, אנאם בפייסבוק במקביל לטקס"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טקס בלי השרה: האקדמיה לקולנוע ולטלוויזיה החליטה שלא להזמין את שרת התרבות מירי רגב לטקס פרסי אופיר, שייערך בשבוע הבא, זאת כדי למנוע את הסערה שהתחוללה בטקס האחרון. בטקס שנערך בספטמבר 2016, בוצע שיר של המשורר הפלסטיני מחמוד דרוויש - ובתגובה, קמה רגב ויצאה מהאולם במחאה.

 

זו לשון ההודעה הרשמית של האקדמיה:

 

"האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה אינה בורחת מעימותים ומוכנה לנהל דיון ענייני ונוקב בביקורת עליה ועל היצירות של חבריה. יתירה מזאת, חלק גדול מהיצירות נוצרו מתוך רצון ליצור דיון עמוק ומתוך אהבה גדולה לחברה הישראלית.
עם זאת, ישנו יום אחד בשנה בו קהילת הקולנוע מכבדת ומוקירה את היוצרים ואת היצירה ומעלה את זכרם של מי אשר הלכו לעולמם מקרב חבריה. יום חגיגי וסימבולי זה הינו יום חשוב גם לקשר שבין תעשיית הקולנוע ואזרחי המדינה שכן היצירות הקולנועיות שלנו נוצרות מתוכנו, מעצם היותנו תושבי ואזרחי מדינת ישראל.

 

לצערנו, עם הזמן שינה הטקס את אופיו והפך אט אט לזירת התגוששות שאינה ראויה, הגורמת לזילות האירוע וחמור מכך - זילות היוצרים והיצירה שהוא מבקש לכבד ולהוקיר. ביתר שאת אירעו הדברים בשנה שעברה. ההתרחשויות המיותרות שליוו את הטקס הסבו פגיעה לכל הצדדים המעורבים בעימות, ובראש בראשונה לזוכים בפרסי הצטיינות, אשר זכייתם ובעיקר מצוינותם הקולנועית עמדו בצל המהומה ולא קיבלו את הכבוד והמקום הראוי להם.
לאור זאת, מתוך אחריות לקיומו התקין והראוי של הטקס ומתוך כבוד ליוצרים וליצירה, נחושה הנהלת האקדמיה לעשות כל שביכולתה כדי למנוע חזרה על אירועים מצערים מסוג זה, ועל כן החליטה שלא להזמין פוליטיקאים לטקס חלוקת פרסי ההצטיינות ובכך להתאים עצמה לנהוג בעולם.


יודגש, אין בהחלטה זו כל כוונה לפגוע בכבודה של שרת התרבות, או של כל פוליטיקאי אחר, ואין לפרש אותה כניסיון להימנע מהמשך הדיון במחלוקות השונות והעמוקות בכל מועד אחר לאורך לוח השנה, פרט לערב חגנו. חג אופיר שמח".

 

 
השרה מירי רגב בטקס חלוקת פרסי אקו"ם
 השרה מירי רגב בטקס חלוקת פרסי אקו"ם   צילום: ללא קרדיט 
 

השרה רגב שלחה תגובה תקיפה: "זו החלטה פחדנית ולא דמוקרטית של גוף שמדיר את עמדת הציבור ונבחריו. אשמיע את נאומי בשידור חי ללא צנזורה בעמוד הפייסבוק שלי, במקביל לטקס פרס אופיר. ההחלטה צפויה, לאור הניסיון של האקדמיה בימים האחרונים, להכתיב ולצנזר את נאומי. זוהי החלטה פחדנית ולא דמוקרטית של גוף שמדיר את עמדת הציבור ונבחריו, דווקא בערב שאמור לייצג את חופש הביטוי והיצירה.

 

"ההחלטה הזו נועדה לדבר אחד בלבד - למנוע מהציבור לשמוע את עמדתי הצודקת שסרטים שמפיצים דיבה רעה ושקרית על חיילי צה"ל, כמו פוקסטרוט המועמד לפרס אופיר - לא ימומנו מתקציב המדינה. ההחלטה האומללה הזו של האקדמיה לא תמנע ממני להשמיע את דבריי".

 

 
 


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by