בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל החרים יצירות אמנות מתערוכה 
 
 
מערכת מיקסר

שוטרים צבאיים החרימו מוצגים מתערוכת "שוברים שתיקה", המורכבת מעדויות מצולמות של חיילים בשטחים. היוזמים: "הם מנסים להפחיד חיילים שרוצים למסור עדות"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שוטרים צבאיים פשטו אתמול על תערוכת "שוברים שתיקה", המורכבת מעדויות מצולמות של חיילים אשר שירתו בשטחים. "מעריב" מדווח היום (רביעי) כי השוטרים החרימו מוצגים מהתערוכה כשהם חמושים בצו בחתימת שופט בית משפט השלום. "הם לקחו דוגמיות מכל מה שהצגנו, ומסרו לנו זימון לחקירה בצריפין", סיפר מיכה קורץ, ממארגני התערוכה.

מסתבר כי הפרקליט הצבאי הראשי הורה על פתיחה של חקירת משטרה צבאית בעקבות פתיחתה של התערוכה, הכוללת עדויות למעשים לא חוקיים שביצעו, לכאורה, החיילים. "המעשה הזה מוכיח שבצה"ל לא הבינו את מטרת התערוכה", אמר קורץ. "הם מנסים להפחיד את החיילים האחרים שרוצים למסור עדות, במקום לפתור את הבעיות בתוך הצבא".

תגובת דובר צה"ל: חוקרי מצ"ח העבירו למארגנים צו, המורה להם למסור כל חומר העשוי לסייע בחקירה בדבר עבירות לכאורה של אלימות ונזק לרכוש כלפי פלסטינים. בצה"ל מחנכים את החיילים לנהוג על פי אמות מידה מוסריות, ורואים בתערוכה את הצורך להמשיך ולעסוק גם בפן הערכי והמוסרי כחלק מהתמודדות המבצעית והיום יומית".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by