בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
סרטים וקולנוע 
50 גוונים של אפור וספיידרמן נפגשים! 

50 גוונים של אפור וספיידרמן נפגשים!

 
סרטים וקולנוע |
 

הסרט החדש ביקום של ספיידרמן מתחזק וגם: "מלחמת הכוכבים" מנצח את "ליגת הצדק" במלחמת הטריילרים • שני פרומקין, טור שבועי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אנסטסיה בפוזה מגרה
 אנסטסיה בפוזה מגרה   צילום: כרזת הסרט 
 
 

50 גוונים של אפור פוגש את ספיידרמן:


מסתמן כי סוני מתכננים להפתיע בצעד לא צפוי, כשלאחרונה פורסם כי תסריטאית ״חמישים גוונים של אפור״, קלי מרסל, תכתוב את הדראפט האחרון לסרט הסולו של וונום. וונום הוא אויבו המושבע, וגם לעתים בן הברית הבעייתי, של לא אחר מספיידרמן.

 

 

 
"ספיידרמן: השיבה הביתה"
 "ספיידרמן: השיבה הביתה"   צילום: יח"צ 
 
 

״וונום״ יגיע כחלק מבניית והרחבת היקום הקולנועי של ספיידרמן על-ידי סוני. למרות שספיידי עצמו בימים אלו מככב לצידם של הנוקמים - עוד לא ברור אם ״וונום״ ושאר הסרטים המיועדים ל״ספיידיוורס״ יקחו גם הם חלק ביקום הקולנועי של מארוול. אם ״וונום״ כן יצליח להשתחל לשם, זה ללא ספק יפעל לטובתו, ואוטומטית ימשוך קהל רחב יותר ויקנה לו הייפ גדול יותר. הנוכחות של איירון מן ב״ספיידרמן: השיבה הביתה״ ללא ספק דחפה אותו להפוך לסרט גיבורי-העל המכניס ביותר של השנה (עד כה), עם 880 מליון דולר!

 

לפני עבודתה על ״חמישים גוונים״, מרסל הוכיחה את רמת כישוריה בפרוייקט שלא יכל להיות יותר שונה: ״להציל את מר בנקס״ מ-2013. הסרט המרגש הציג את תהליך הפקת ״מרי פופינס״, בניהולם של וולט דיסני בכבודו ובעצמו (המגולם על-ידי טום הנקס בכבודו ובעצמו) ופ.ל. טרוורס (אמה ת׳ומפסון המופלאה), הסופרת המבריקה והקשוחה שיצרה את סדרת ספרי הילדים והנני האגדית. הסרט לא לכד תשומת לב מרובה, אך הוא פנינה נוסטלגית נסתרת לכל-המשפחה, שתופס את המשמעות הכי יפה של הקולנוע ההוליוודי בכלל והמורשת של דיסני בפרט. אני משתדלת להמליץ עליו בכל הזדמנות שניתנת לי, כמו ממש עכשיו.

 

 
מרי פופינס
 מרי פופינס   צילום: צילום מסך 
 

למרות ההצלחה המאסיבית של ״חמישים גוונים של אפור״ (571 מליון דולר הכנסות על תקציב של רק 40 מליון) - מרסל ובמאית הסרט, סאם טיילור-ג׳ונסון, הוחלפו בשני הסרטים העוקבים של הטרילוגיה הרומנטית-אירוטית. זה לא היה מפתיע, לאחר שמרסל הכריזה במדיה החברתית כי המוצר המוגמר היה שונה לחלוטין ממה שכתבה, ודיברה על המאבקים שהתנהלו מול גורמי ההפקה.

 

אך כל סאגת ״חמישים גוונים״ לא מנעה מהקריירה של התסריטאית להכנס למסלול הנכון עם ״וונום״ המסקרן המתקרב, ודיסני, שככל הנראה שמרו לה אמונים אחרי ״מר בנקס״. על-פי התכנון, מרסל תכתוב-במשותף את התסריט ל״קרואלה״, העיבוד הלייב-אקשני לסיפור המקור של קרואלה דה וויל, שאמה סטון (עם עבר ספיידרמני משל עצמה) מיועדת לככב בו.

 

 
50 גוונים של אפור
 50 גוונים של אפור   צילום: יח"צ 
 

״וונום״ מיועד לצאת ב-5 באוקטובר 2018, אך אם הוא טרם נכנס לשלבי הפקה ועוד לא נמצא עם תסריט נעול, סביר שסוני ידחו מעט את המועד. יככב בו טום הארדי, שכבר כיכב בסרט קומיקס ידוע ביותר, כנבל-העל ביין ב״עלייתו של האביר האפל״. הארדי יגלם את הצלם האנטי-גיבור, אדי ברוק, שכסימביוזה מתהליך הקשרותו לטפיל חייזרי - נוצר נבל-העל בעל השיניים הארוכות והמחודדות, וונום.

 

סוני לוקחים את הפרוייקט במלוא הרצינות, כשהם לא רק ליהקו כוכב הראשי ותסריטאית איכותיים: מישל וויליאמס, שהיתה מועמדת ארבע פעמים לאוסקר, כנראה גם תככב בסרט, ורובן פליישר, שביים את ״זומבילנד״ המבדר, מיועד לביים.

 

 
טום הארדי
 טום הארדי   צילום: FX 
 

מלחמת הטריילרים:

 

מוקדם יותר השבוע (ג׳) דיסני שחררו טריילר מלא ראשון ל״מלחמת הכוכבים: אחרוני הג׳דיי״, ומובן מאליו שזו מיד הפכה להיות השיחה הקולנועית הכי מדוברת ברחבי האינטרנט. הבהרה והרגעה: אני לא מתכוונת לפרט או לתאר לגבי הנראה בטריילר.

 

 

 

הבלאגן התחיל עוד לפני שהטריילר התקיף את האינטרנט, כשתסריטאי ובמאי ״אחרוני הג׳דיי״, ריאן ג׳ונסון (״בריק״, ״לופר״), הגיב בטוויטר בהיסוס למעריצה שביררה איתו האם הוא ממליץ בכלל לצפות בו: ״אני קרוע. אם אתם רוצים להגיע נקיים, לחלוטין המנעו ממנו. אבל הוא טוווווב...״.

 

חובבי סטאר וורז רבים (בכולל אותי) פירשו את הציוץ של ג׳ונסון כאזהרת ספויילרים שאין להקל בה ראש, והחליטו (לא בכולל אותי) להמנע מהצפיה בו. מעט לאחר שהטריילר יצא, ג׳ונסון, שכנראה קיבל מדיסני אזהרת ספויילרים משלהם לגבי המשך הקריירה ההוליוודית שלו (ובצדק), צייץ באותיות גדולות: ״שכחו מכל מה שאמרתי וצפו בזה צפו בזה צפו בזה״.

 

לכל רגישי-הספויילרים שביננו - אי אפשר באמת להסיק מזה משהו מעניין, והרגע היחיד בו נוכל לפרש חד משמעית מה הטריילר ספיילר יהיה הרגע בו נסיים את הצפיה ב״אחרוניי הג׳דיי״. עד אז, או שתשתדלו להמנע מהטריילר, או שכמוני, תצפו בו, תניחו באופטימיות שהעריכה מתעתעת בנו להסיק דברים שלא בהכרח יהיו שם, ותתפעלו מרמת הויזואליה והאפקטים המוצגים בו. זו נראית כמו הרמה הכי נשגבת שהקולנוע הבולקבאסטרי הגיע אליו עד כה.

 

 
פורג וצ׳ובקה
 פורג וצ׳ובקה   צילום: צילום מסך- 
 

עוד נוכחות מלהיבה בטריילר שזוכה בכבוד לפסקה משל עצמה: פורגים (porgs)! מדובר ביצורים אקסטרה-שובי-לב מגזע חדש שטרם הוצג בפרנצ׳ייז, ושכל אחד ירצה בובה שלהם בבית. בדצמבר (כל כך קרוב!) סוף סוף נכיר אותם, בתקווה שנקבל סצנה משותפת של אחד הפורגים עם bb-8.

 

במודעות שיווקית מבריקה, התזמון של דיסני עם שחרור הטריילר העניק לאחים וורנר ודיסי חסד של בדיוק יום אחד בודד כדי להרוויח הייפ עם הטריילר החדש שלהם ל״ליגת הצדק״. יש לזכור שזה סרט שעתיד להתחרות בנובמבר על הבוקס אופיס עם סרט גרנדיוזי נוסף של דיסני, ״תור: ראגנארוק״, ואפשר להגיד שגם עם ״קוקו״, הסרט המצוייר הבא של פיקסאר (שכמובן גם שייך לדיסני).

 

 

 

הקרבה לטריילר של ״אחרוני הג׳דיי״ רחוקה מלהחמיא ל״ליגת הצדק״. הטריילר של קבוצת הגיבורים עמוס ב-CGI לא גמור, אווירה אקסטרה-אולפנית, פאנצ׳ים מאולצים ורמיזות על עלילה שמתחקה יותר מדי אחר עלילת ״הנוקמים״ מ-2012. אך כמובן שמדובר רק בטריילר, והסרט עשוי להיות שונה בתכלית.


״הנוקמים״ הוא לא יצירת מופת, אבל הוא כן סרט שבאינספור הפעמים שצפיתי בו תמיד בודרתי מחדש, והוקסמתי מהדרך בה הוא מצליח לבנות במקביל כל אחד מגיבוריו לחוד וביחד כקבוצה. אך הרבה לפני שמדברים על טעם אישי - ״הנוקמים״ חתום כאבן דרך היסטורית בכל הנוגע ליקומים קולנועיים ולז׳אנר גיבורי-העל, כזו שאי אפשר לחקות בלי שאף אחד לא ישים לב. אי אפשר לעשות זאת אפילו/במיוחד כשהבמאי של ״הנוקמים״ בעצמו, ג׳וס ווידון, הוא זה שמוטל עליו לסיים את הפקת ״ליגת הצדק״, ולהיות זה שמגיש לנו אותו.

 

 

 

למרות שהטריילר של ״ליגת הצדק״ קיבל מחמאות די נלהבות ממעריצי דיסי, עם דגש מיוחד על וונדר וומן, הוא גם קיבל תלונות רבות על גיבורי-העל האייקונים שהוא מציג כ״נערי אחווה בקולג׳״. עם זאת, אספקט אחד בכל זאת ריגש אותי, ואלו היו לויס וקלארק שמוצגים בתחילת הטריילר. אי אפשר להשאר אדישים להבעותיה החמות של איימי אדמס, בין אם היא לויס ליין בסרטי דיסי, בלשנית שמנסה לתקשר עם חוצנים ב״מפגש״ או נסיכה מצויירת שקמה לתחיה ב״מכושפת״. הנרי קאוויל ממשיך להיות סופרמן עם משקל דרמטי שאני מתחברת אליו, ואני מאוד מצפה לראות לאיזה כיוון דמותו תלך ב״ליגת הצדק״.

 

בסופו של עניין, על אף אפקט השרשרת השלילי והלא-מובן שג׳ונסון כמעט יצר, הטריילר של ״מלחמת הכוכבים: אחרוני הג׳דיי״ קיבל בפחות זמן מליוני צפיות יותר מזה של ״ליגת הצדק״, והדיבורים על ״ליגת הצדק״ נדחקו הצידה. אין מה לעשות - אי אפשר להביס ג׳דיי, גם לא את האחרונים שבהם.

 

 

 
ריי ולוק
 ריי ולוק   צילום: צילום מסך- 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by