בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
אודליה ברקין

מדור הקולנוע של נענע מעביר את גרזן הביקורת על 'טיגר - הסרט',
דוגמה, רציחות פשוטות, אוכל מהיר נשים גנובות ופקודה לא חוקית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שווה צפייה נועד לתת לכם את ביקורות הקולנוע בדיוק בזמן בו אתם צריכים אותן: בסוף השבוע בו עולים הסרטים על המסך הגדול. המטרה: לעזור לכם בהחלטה באיזה סרט להשקיע את כספכם ולעזור לכם להרשים את חבריכם במשפטים כגון: "שמעתי שגרסת הבמאי של רציחות פשוטות פשוט מצוינת".

והשבוע - `דוגמה`, סרטו המדובר של קווין סמית` שעורר עליו את זעמו של העולם הנוצרי, האחים כוהן משחררים גירסה עדכנית של הקלאסיקה שלהם מלפני שש עשרה שנה, "רציחות פשוטות".

גם `טיגר` הנמר מפו הדב התקנא בהצלחתו של דונלד דאק בפנטסיה 2000 וקיבל גם הוא סרט משל עצמו. טומי לי ג`ונס וסמואל ל` ג`קסון בדרמה משפטית חדשה `פקודה לא חוקית`, והבמאי עמוס קולק הישראלי בקומדיה ניו-יורקית אנושית `אוכל מהיר נשים גנובות` . מה שווה צפייה? הביקורות לשירותכם.
 

טיגר - הסרט

מסע אחר בני-מינו הנמרים. טיגר של דיסני
 מסע אחר בני-מינו הנמרים. טיגר של דיסני   
טיגר הנמר, חברו של פו הדב, בודד מאוד. למרות שחבריו פו, רו הקנגורו, חזרזיר והארנב מנסים לעודד את רוחו, הוא מחליט לצאת למסע הרפתקאות מסוכן וקסום ביער הירוק על מנת לנסות למצוא עוד נמרים כמוהו. האם יצליח למצוא את הדרך חזרה הביתה אל חיק חבריו האוהבים? סרט מוסיקלי מצויר מבית דיסני.
במאי: יאן פאלקנסטין, (76 דקות, 1999) דיבוב עברי בלבד
 
 
 
Entertainment Weekly: כמו רבים מהאנשים שבחרו לעבוד בתעשיית הקולנוע של דיסני, מגיע חברו של פו הדב, טיגר, להכרה שחברים הם המשפחה האמיתית היחידה. לא ברור אם הסרט נועד לבדר מבוגרים או ילדים. הציון: שבע.

Reel.com: סרט שעדיף לו היה מופץ ישירות לוידאו ולא עולה על מסך הקולנוע. קצב ההתרחשויות איטי, חולמני משהו וקצת מתיש, במיוחד לכל מי שמעל גיל שש. מצד שני זה בהחלט עדיף על סרט הפוקימון הרעשני וההיפר-אקטיבי.

Apolo Guide: למרות שדמותו של טיגר היא תוססת, נמרצת ויכולה להפיח חיים בכל מסיבה (בעיקר אם משווים אותה לפו הנינוח או איה החמור הרדום) אין בה מספיק חיים לשאת על כתפיה סרט שלם. חסר השראה, חביב אבל נשכח בשנייה שהסרט נגמר.
 

דוגמה

מלאכים סוררים שבסך הכל רוצים לשוב הביתה. דוגמה
 מלאכים סוררים שבסך הכל רוצים לשוב הביתה. דוגמה   
לוקי ובארטלבי הם שני מלאכים שגורשו מגן עדן (מאט דיימון ובן אפלק) ומסתובבים עלי אדמות מבלי יכולת חזרה. כשהותיקן מכריז על כנסיה בניו- ג`רזי כשער למחילה על חטאים, יודעים השניים שאם יעברו בו יוחזרו מידית לגן-עדן, אך יערערו על קביעתו של אלוהים, מה שיפגע בסדר האוניברסלי ובעצם יביא להשמדת כדור הארץ.

בת`אני (לינדה פיורנטינו), הצאצא האחרון של ישו נשלחת על ידי אלוהים ועוזריו כדי לנסות ולעצור את המלאכים הנטושים שבינתיים פצחו במסע הרג המוני. סאטירה משעשעת. גם הזמרת אלניס מוריסט בתפקיד מפתיע.
במאי: קוין סמית` (123 דקות, ארהב 1999)
 
 
Entertainment Weekly: לא בכל יום מזדמן לראות סאטירה נוקבת שמסתיימת בהענקת כבוד לאלוהות ולכל מה שהיא מייצגת. שנון, נוקב, מצחיק. הציון: תשע.

Reel.com: מעודד אמונה בכוח עליון בנסים ובקסם ולא קורא לחילון והפקרות, כמו שטענו המתנגדים הנוצרים לסרט. צוות שחקנים מבריק: הכימיה בין אפלק לדיימון מצוינת, אלן ריקמן כובש בתפקיד מטטרון, דוברו המתוסכל של אלוהים והופעה רגישה מאוד של פיורנטינו, כאישה שנבחרה להציל את העולם.

Apolo Guide: רעיונות מעניינים ובדיחות מצחיקות ושנונות מכסים על צילום שגרתי ביותר. היינו מצפים לאפקטים חזותיים קצת יותר מלהיבים מסרט שמציג את אלוהים וחבורת מלאכיו.
 

רציחות פשוטות - גרסת הבמאי

רצח פשוט שמסתבך ומסתבך. רציחות פשוטות
 רצח פשוט שמסתבך ומסתבך. רציחות פשוטות   
שחזור לסרטם הראשון והמפורסם של האחים ג`ואל ואיתן כהן משנת שמונים וארבע. השינויים הם טכניים בעיקרם. אייבי (פרנסיס מקדורמנד) מנהלת רומן עם ריי שעובד עבור בעלה. כשבעלה מגלה את הרומן הוא שוכר בלש שיחסל את זוג הנואפים.

הבלש מחליט לגרום לבעל לחשוב שהרג את הנאהבים, והורג אותו במקום. הוא משוכנע שביצע את הרצח המושלם: גם סילק מדרכו את האדם היחיד שיכול היה להפליל אותו וגם הוציא את הפשע לפועל עם הרובה של אייבי, היחידה שיש לה אינטרס אמיתי לחסל את בעלה. מסתבר שהעסק לא כל כך פשוט.
במאי: ג`ואל כהן (98 דקות, ארה"ב 2000)
 
 
Entertainment Weekly: מותחן מצוין שאפילו משתפר עוד יותר בגרסת הבמאי. משלב בתיאום מופלא קומדיה, דרמה ומתח. ציון: עשר!

Reel.com: נחשב למוצר המצוין הראשון של תעשיית הסרטים העצמאיים באמריקה. בגרסה המחודשת הוצאו כל הקטעים המשעממים, הפסקול שופץ והסרט קצבי וזורם. כדאי.

E-Online: המשחק עדין ומלא דקויות, במיוחד אמט וולש כבלש הנאלח שמוליך את הקהל בתוך המניפולציות האנוכיות של כל אחת מבין הדמויות.
 

אוכל מהיר נשים גנובות

למצוא אהבה בניו יורק. אוכל מהיר נשים גנובות
 למצוא אהבה בניו יורק. אוכל מהיר נשים גנובות   
בלה (אנה תומסון) היא מלצרית טובת לב ויפת מראה, בת כמעט שלושים וחמש אך בודדה. היא מחליטה לתת צ`אנס לברונו (ג`ימי האריס) סופר מתוסכל ונהג מונית, שגרושתו נטשה אצלו את שני ילדיה וכעת הוא נאלץ לוותר על חיי הוללות ולהפוך לאבא. בעבודתה במסעדה נתקלת בלה באנשים בודדים בדיוק כמוה וכולם מחפשים קצת אהבה וחום ברחובות ניו-יורק הסואנים. קומדיה אנושית של במאי ישראלי.
במאי: עמוס קולק (91 דקות, ארה"ב 2000)
 
 
Film Scouts: נע בין חביב ושונה לבין צפוי לעיתים. מכיל רגעים קסומים ומיוחדים לצד סצינות עליהן חוזרים עוד מימי תחילת הקולנוע. צוות שחקנים טוב מאוד ,במיוחד שלושת החברים הזקנים שעדיין מחפשים אהבה.

Variety: דמויות חינניות ואנושיות ומגוון של שורות מחץ משעשעות בעליל יעלו לבטח חיוך רחב שפתיים על פני כל הצופים. הצילום בניו יורק הקיצית מעניק תחושה אופטימית ומלאת תקווה.
 

פקודה לא חוקית

דרמת בית משפט על צבא ואנושיות. פקודה לא חוקית
 דרמת בית משפט על צבא ואנושיות. פקודה לא חוקית   
אלוף משנה טרי צ`יילדרס (סמואל ל. ג`קסון) הוא לוחם יחידת ה`מארינס` לשעבר, קצין בעל עיטורים רבים, נסיון צבאי בוויטנאם, ביירות ובוגר מבצע "סופת המדבר". בקיצור, פטריוט וגיבור.

כשחייליו נמצאים תחת אש כבדה המגיעה מתוך ההמון שהכללים שלו שונים וגם לילדים נותנים נשק, עליו להחליט על גורל לוחמיו. אמנם הכללים נוקשים - לא יורים על אזרחים, אבל צ`יילדס חייב להציל את אנשיו ומחליט לירות לתוך ההמון. על ההחלטה שהוא מקבל הוא מוצא את עצמו עומד למשפט בעוון רצח. עורך הדין הודג`ס, איש מארינס בעצמו (טומי לי ג`ונס), מתגייס להציל את חייו.
במאי: ויליאם פרידקין (128 דקות, ארה"ב 2000)
 
 
Entertainment Weekly: למרות שחקנים דרמטיים ממדרגה ראשונה (ג`ונס וג`קסון) הוא עוקף כל דרמה עמוקה ואמיתית, ומתעלם באלגנטיות מכל דיון בשאלות מוסר נוקבות באמת. הציון: שמונה.

Reel.com: גרוטאה לאומנית. ניסיון עלוב לכסות על עלילה פשטנית ותסריט חסר. למרות הניסיונות להראות את המורכבות שניצבת מול אמריקה בהיותה מעין חיל השלום של המאה העשרים ואחת, המסר הוא מיליטריסטי בעליל.

Apolo Guide: חוש התזמון של הסרט משובש לחלוטין. כמה מהסצינות מופרכות. רק בקולנוע יכולים ג`ונס וג`קסון ללכת מכות ואחר כך לסיים את זה בצחוק בריא. התוצאה מאכזבת, למרות השחקנים הטובים והפקה המושקעת.
 

בשבועות הקודמים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by