בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האמא של כל הקאמבקים 
 
 
נילי אורן

נילי אורן חושבת שעם כל הפאנצ'ים המתוזמנים היטב, "משפחה בהפרעה" היא עוד תוצר למשטר הרפובליקני האפל, שמשלב בתוכו שלושה קאמבקים במחיר של אחד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פעם, כשעבדתי במקום אחר, הייתה לי בוסית שאהבה מאוד את נל, מכשפת הקרח הלימונית מאלי מקביל. באופן אישי האמנתי שכל דבר בעולם, אפילו קנה קש מאותגר הבעה, יראה נפלא וראוי לאהבה בהשוואה לנוזל העכור שהיתה הגב' מקביל, אז סלחתי לה.

למה נזכרתי בזה? כי אחרי שראיתי את "משפחה בהפרעה" הבנתי שהחבר'ה בפוקס לא ממש הסכימו עם השיפוטיות הבלתי נלאת שלי, ושזהו למעשה קאמבק שהם ארגנו עבור אותה שיבולת צהבהבת ומכורכמת פנים. השם שלה אמנם אחר, וכך גם המקצוע, אבל דמותה בתור האחות המפונקת והאגואיסטית בסדרה, זהה לחלוטין.

מסתבר שאף טרחו וארגנו עבורה צוות הפקה מכובד, מרון הווארד הזכור כילד המנומש מ"ימים מאושרים" שביים מאז לא מעט סרטים נחשבים, דרך המפיק של "8 מייל" לאמינם והסדרה ההזויה "24", ועד מפיק הסדרה "בנות הזהב" מסוידת העורקים.

בהמשך התברר לי שהשועלים לא הסתפקו בקאמבק אחד, והביאו אותה בשלושה. כך זכה לשוב לדמותו באופן מדויק, מלבד השם והמקצוע, גם האנק קינגסלי מ"המופע של לארי סנדרס", שקיבל את תפקיד האב האהבל שחושב שכולם סביבו מטומטמים, ונכנס לכלא בגלל שהשתמש בכספי החברה אותה ניהל בתור קופתו הפרטית. וכמוהו גם לייזה מינלי,שמצטרפת לסדרה בהמשך כאלקסיס בשושלת בשעתה, ומופיעה בתפקיד חביב שהוא מעין פרודיה על עצמה. שלושה במחיר אחד. פשוט חדשנות לשמה. והעולם שותק.
 
 
טוב נו, לא ממש שותק. בארה"ב עלתה הסדרה לאוויר לפני כ-7 חודשים, וזכתה מאז לביקורות נלהבות. למה? אולי כי המבקרים נדלקו על הרעיון הגאוני של לדחוס שלושה קאמבקים לסדרה אחת, ועדיין לתת את התפקיד הראשי בה לשחקן אחר אלמוני למדי. מישהו שהדבר הכי טוב שאפשר להגיד עליו זה שקריירת המשחק שלו החלה בשעמומון הקאלט "בית קטן בערבה".

אני מניחה שהמבקרים אהבו גם את העריכה הקופצנית של הסדרה, שנראית כמו מאש אפ אופנתי של כוכבות פוקס הלא מצוירות לדורותיהן- "24","אלי מקביל", ו"מלקולם באמצע". אולי הם התגלגלו מצחוק דווקא מקריינות הרקע של רון האווארד, שנשמעת תמימה ויבשושית כאחד, ולכן מדגישה את הטירוף המשפחתי, או שהיו אלה דווקא הפאנצ'ים המדויקים והמהירים שעשו להם את זה.

אם אלה היו הסיבות להשתפכויות המבקרים, אני מסכימה איתם, למרות שמזוויות אחרות הסדרה נראית כמו עוד פריט מסחרי שיוצר על ידי המכונה הרפובליקנית המשומנת של קידוש ערך המשפחה בכל מחיר.

בתחילת פרק הפיילוט אמנם מצאתי שמץ חתרנות מעורר תקווה, כשהבן הטוב במשפחה החל לגלות סימני תבוניות, ורצון עז לעזוב את הטירוף המוחלט מסביבו. אבל בסוף הוא כמובן בחר להישאר, לדעתי רק כדי לחרוץ לשון מלגלגת לכל מי שקיווה כמוני שהפעם אולי תהיה זו לשם שינוי קומדיה אמינה על חיי משפחה, בה אנשים קמים ונוסעים רחוק כשאינם יכולים לסבול עוד את האנשים שסביבם, גם אם יש ביניהם קשר דם.

כן, אופטימית שכמותי, אני עדיין מייחלת ליום בו אזכה לראות סיטקום תוצרת ארה"ב בו אנשים שזכו בשל כישוריהם השכליים בחוזה שמן הכולל אחוזה למגורים, יזכרו שאחותם התאומה שגרה לידם כבר מעל חודש, לא התקשרה אליהם אפילו פעם אחת, הכלבה, ולא יזמינו אותה לגור איתם יחד עם בעלה הדפוק וביתם המתבגרת. בלי להזכיר שמות.

עד שזה יקרה, כנראה שאמשיך לצפות ב"משפחה בהפרעה", אהנה מהגימיקים הויזואליים, אצחק מהדמויות הקיצוניות והפאנצ'ים המתוזמנים היטב, אעלים עין מהמוסרנות המשפחתית והכשלים הלוגיים, ואקווה לטוב. או לפחות לסגווי חדשני כמו זה עליו רוכב האח הקוסם בסדרה.


============================
"משפחה בהפרעה",יס פלוס, יום א', 21:30
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by