בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גם המנה ה-13 בטוחה 
 
 
עידו רוזנטל

עידו רוזנטל, השף הראשי לארוחות סימפסונס, חושף מה בדיוק מביא לנו הערוץ הראשון החל מהערב ולמה על ארוחות טובות לא מוותרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"הסימפסונים חוזרים", אמר לי חבר מהלימודים, "יום שלישי, שמונה בערב". הסתכלתי עליו במבט של בוז מלווה ברחמים (עליו אני עובד כבר כמה שנים) ואמרתי לו במומחיות "הסימפסונס חוזרים בסוף ספטמבר. אם אתה רוצה, יש לי כבר כמה תקצירים של הפרקים הראשונים".

המשכנו להתווכח כשהבחור ממשיך להתעקש ולחרחר "יום שלישי, שמונה בערב, ערוץ 1". "ערוץ 1?" אמרתי, תוך שאני משחרר מעט את צווארו, "אז למה לא אמרת קודם?".

כן גבירותיי ורבותי, באיחור אופנתי של שנתיים ותחת מעטה סודיות שלא היה מבייש את צמרת המוסד, מביא לכם ערוץ 1 את העונה ה-13 של "משפחת סימפסון". לכבוד המאורע נשלחתי אל ערימת הדיסקים שלי כדי להוריד את האבק מהפרקים ולנסות להיזכר מה היה בעונה ההיא (ששודרה בארה"ב לפני כמעט שלוש שנים).

ובכן, העונה ה-13 לא שונה בהרבה משאר העונות, רוב הפרקים טובים, חלקם מעולים וחלקם נעשו כדי להשלים מכסה של עשרים ושניים פרקים בעונה. מכיוון שיוצרי הסדרה לא נוהגים לסחוב איתם עלילות מפרק לפרק, אין איזשהו "מאורע" שאתם חייבים לראות כדי שתוכלו להמשיך לעונות הבאות (עניין של שלוש-ארבע שנים במונחים של ערוץ 1). מה שאולי תרצו לדעת, הוא שזו העונה שבה ליסה הופכת לבודהיסטית (פרק 6), הומר פותח בר שמתחרה בזה של מו (פרק 3), אפו בוגד באשתו (פרק 19) וסבא סימפסון עושה רישיון (חכו ותראו לבד).

בין הכוכבים שמתארחים בעונה הזו אפשר למנות את R.E.M, פירס ברוסנן, ג'וליה לואי דרייפוס, ריצ'ארד גיר ואפילו פול ניומן ומתיו פרי שאמנם תורמים רק משפט אחד כל אחד (בשני פרקים שונים), אבל זוכים לקרדיט.

האם עדיין יש להם את זה?

אם כבר נתכנסנו כאן, בואו נפתח את זה אחת ולתמיד. האם הסימפסונס מתדרדרים? ובכן, בניגוד למצופה ממכור, אני לא אבעט בכם רק על עצם השאלה ואני אפילו אענה עליה ב(ניסיון ל) אובייקטיביות. אין ספק שבמהלך 15 העונות שבהן היא משודרת איבדה הסדרה את האפקט החדשני שבה. מהצוות המקורי כמעט ולא נשאר אף אחד וחלק מהכותבים החל את הקריירה אחרי שהסדרה החלה לרוץ. מה שאי אפשר לקחת מהסימפסונס הוא הקצב המדהים של הבדיחות בה, שיורה בלי לרחם במשך 22 דקות ויכול להספיק לעונה שלמה של "החיים זה לא הכל".

אל תשאלו אותי אם שווה לראות את העונה הנוכחית. התשובה שתקבלו תגיע מאדם שהוריד את ארבע העונות האחרונות למחשב שלו ושבימים טובים מצליח לראות ארבעה פרקים בטלוויזיה (שידורים חוזרים, כמובן). במקום זה, אני אענה בתשובה הקבועה שלי לשאלה איך עדיין לא נמאס לך: הסימפסונז היא כמו מסעדה מעולה שאתה מכיר המון זמן, אתה אולי לא מופתע מחדש בכל ביס, אבל אתה יודע שאין לך סיכוי ליפול.


=========================
הסימפסונים, יום ג', ערוץ 1, 20:00
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by